Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.06.2013, 20:00   #11
madart
 
madart's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 14
Motocykl: sm>te610
Przebieg: 26k
madart jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 15 godz 8 min 29 s
Domyślnie

Ja mam 400 z 02 jescze na mniejszej glowicy (ponoć + dla 400 ) i podwojnej rurce i bardzo mi odpowiada. Nie jest to takie lekkie jak 200 w 2t ale daje rade. Moim zdaniem naprawde trwałe a jeździ sie fajnie, nadmiaru mocy na asfalcie nie ma ale starcza a w terenie hoho i koło
Nie wiem jak inne ale mój już nieco zużyty, ma różne detale, złamania, wgięcia czy wycieki ale wciąż jeździ.
Modelowo różnice zaczynaja sie od 03 bo wtedy inny amor, lagi 48 i chyba już jednorurka i plastiki, 05 to rama amory i lampa ale taki 05-07 to już najbardziej dopracowane. Na ktmtalk znajdziesz najwiecej info w sekcji RFS, ten opis z linku wyzej tez jest stamtad.
madart jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2013, 20:53   #12
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,925
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 28 min 28 s
Domyślnie

Zaletą EXC 400 jest przewidywalny i mało awaryjny silnik , oczywiście w należyty sposób serwisowany . Jego elastyczność i stosunkowo łatwa dozowalność mocy pozwala początkującemu czerpać dużą przyjemność z jazdy , kręcąc go wysoko potrafi pokazać pazur i pozytywnie zaskoczyć także doświadczonego jeźdźca , idealny motorek na kilka sezonów jazdy , następnie przechodzi czas na 2T , ale to temat nie o tym .
Powodzenia .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2013, 21:01   #13
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

ostatnio byłem na wyjeździe, gdzie było sporo hard enduro 2t i jedna 400 (Same katy). Po tygodniu patrzenia kolo już wie co chce :-)

ps. dotyczy to h.enduro
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2013, 21:59   #14
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,746
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 12 godz 50 min 17 s
Domyślnie

Ja wahałem się czy po drz cie nie kupić 2 paka - zniechęciło mnie ostatecznie zużycie paliwa i kultura pracy. Latałem trochę 200 exc kumpla (taka świezynka 2-3 letnia z małym przebiegiem) - zawieszeniowo/wagowo bajka - ale ten dwupak.
Może kiedyś ... zobaczymy.
Póki co mam i cieszę się kazdą chwilą na RFS - sie .
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2013, 23:18   #15
igi
Ciśnienie rośnie ;)
 
igi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Opole
Posty: 636
Motocykl: RD07a była... :(
Przebieg: 58000
Galeria: Zdjęcia
igi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 56 s
Domyślnie

Latałem pare lat ktmami najpierw miałem 380 exc to była Szkola przetrwania a potem kupiłem 450 exc i zacząłem wracać "wypoczety" z lasu dla mnie bomba miałem 2006 rok miała wtedy 2-3 lata poprostu igła fakt ze fachowiec wybierał zadńych napraw remontów tylko zalecane wymiany ja jeżdżę dość spokojnie więc nawet lekkie przyciągnięcie mh nie miało wpływu. Motor polecam naprawdę fajna sprawa, Ktm umie zrobić dobra zabawę. sprzedałem kumplowi do dziś jeździ i jest zadowolony.
__________________
Lepiej przeżyć małą przygodę, niż siedziec w domu i czytać o dużej.
igi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2013, 08:51   #16
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

kumpel miał EXC400 2000r. bardzo fajne moto. trochę nim pojeździłem i naprawdę jak pisze Adagio - w zakresie amatorskiego użytkowania jest tam wszystko. można zrobić trochę asfaltu, kupić większy bak 18l /tanio!/ i masz fajne enduro do turystyki bocznymi drogami i offem... a można odkręcić i sporo się uczyć.
zawieszenie jest jak dla mnie super. ale nie mam porównania z nowszymi sprzętami.
lekki, niezawodny, odpala od kopa. mój kumpek dwukrotnie wymieniał cewki i moduł - leciało to niestety. reszta pancerna jak szlag. jeździł tym chyba z 4 sezony i sprzedał w pełni sprawne za 5tys. tylko z powodu 'nawisów inflacyjnych' i przesiadki na trzyletnie 520.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2013, 10:21   #17
Blazimir
 
Blazimir's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Łódź
Posty: 196
Motocykl: GejeS 1100 '97
Blazimir jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 33 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał igi Zobacz post
Latałem pare lat ktmami najpierw miałem 380 exc to była Szkola przetrwania a potem kupiłem 450 exc i zacząłem wracać "wypoczety" z lasu dla mnie bomba miałem 2006 rok miała wtedy 2-3 lata poprostu igła fakt ze fachowiec wybierał zadńych napraw remontów tylko zalecane wymiany ja jeżdżę dość spokojnie więc nawet lekkie przyciągnięcie mh nie miało wpływu. Motor polecam naprawdę fajna sprawa, Ktm umie zrobić dobra zabawę. sprzedałem kumplowi do dziś jeździ i jest zadowolony.
Bardzo nerwowy jest EXC 450? Mocno trzeba się pilnować przy operowaniu gazem na niskich prędkościach obrotowych/technicznych przejazdach, żeby nie zerwać przyczepności? 400 jest podobno mega kulturalna w tym względzie i nie ma się czego obawiać, nie wiedzieć czemu podobno dużo łatwiej się też prowadzi od 450. To takie teoretyczne rozważania, ale na razie pozostaje mi tylko lektura - najlepiej byłoby mi się przejechać jednym i drugim. Ciekaw jestem czy przy mojej 3-cyfrowej wadze, 450 okaze się wcale nie taka wyrywna, a 400 bedzie dosc ospala - choc w to nie wierze, przeciez to KTM
Blazimir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2013, 11:00   #18
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,925
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 28 min 28 s
Domyślnie

Każdym 4T bez względu na jego pojemność da się jeździć , ale na początek przygody po krzaczorach czterysetka wydaje się w miarę rozsądnym wyborem a najrozsądniejszym było by 250 . Istnieją jedank dziwne przekonania , które nie zawsze pozwalają na racjonalne podejście do wyboru odpowiedniego moto . Często spotykam się ze stwierdzaniem że poniżej 400 żaden enduro nie jedzie , uśmiecham sie tylko jak to słyszę . Nie sądzę żeby na początek ktoś jechał w Karpaty i chciał zdobywać na krechę półtora kilometrowe szczyty , bo ani umiejętności ani przygotowanie fizyczne mu na to nie pozwolą . Więc śmiało można kupić 250-tkę i uczyć sie jazdy bez obaw i stresu że przez przypadkowe odkręcenie manety stracimy kontrole nad moto . Nie mam w zwyczaju nikogo pouczać i przekonywać , może to co pisze skłoni tylko do refleksji . Sam jestem przez enduraki połatany i poskręcany , ale póki dam jeszcze radę na stojąco to jeżdżę . Kiedyś kupowałem motocykl na zasadzie "ja nie dam rady go ogarnąć" , teraz wiem że większość tych wyborów była nie właściwa , ale czasu już nie cofnę .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2013, 11:33   #19
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,746
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 12 godz 50 min 17 s
Domyślnie

Dobrze Adagio pisze 250 też by wystarczyła- ja mam 400 - choć szukałem jakiegoś RFSa - jakby się trafiła ładna 250 - miałbym 250 , jak 525 to miałbym 525.
Zdaje sobie sprawę że nie ogarniam tej 400 -szczególnie manewry przy moich wzroście-bo odkręcic manetę na wprost to każdy potrafi.
Jeszcze raz ja twierdze że praktycznie pomiędzy 400 a 450 nie ma za dużej różnicy w mocy , sposobie jej oddawania a rożnice wprowadzeniu włóż pomiędzy bajki - przecież to taki sam motocykl - rama zawias - ważne kupić ładną sztukę a 400 jest najmniej wiec trudno coś trafić.
Ja pewnie następnego kupię 250 (może 2t - może 4T)

Dużo tez zależy od przełożeń - ja mam standard 14 /48 - jest łagodny ale szybki i 6 biegu nie uzywam nigdy nawet na przelotkach - wiem ze są za szybkie ale kupiłem kata z łańcuchem do wymiany i założyłem standard.
Pojeździłem kumpla 450 - on ma 13/52 - no wtedy na manete trzeba uważać bo łatwo idzie na koło .

Matjas - KTM z 2000 roku to zupełnie inny moto - inny silnik /zawias koła itp - wg mnie jak szukać to tylko roczników:2005-2007

Ostatnio edytowane przez Babel : 12.06.2013 o 11:35
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2013, 11:36   #20
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

ja akurat nie szukam pisałem tylko o tej 400, którą miał mój koleś.
cóż moge powiedzieć - USD niby jest lepsze ale WP50Extreme jakie miał założone w swojej 400 nadawały temu moto muskularnego, ciężkiego wyglądu - prócz własności jezdnych liczy się jeszcze to co widzi oko
mimo, że starszy naprawde cieszył i był bezawaryjny. ani kumpel ani ja przez te parę razy jak nami jeździłem nie wywinąłem figury. ale kolejny właściciel połamał skutecznie miednicę i to niezadługo po zakupie.

tak więc jak widać 400tka nie jest taka słaba hehehe

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.