Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.08.2009, 14:27   #21
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał czosnek Zobacz post
Brody są wyłożone płytami betonowymi więc i na rolkach byś przejechał Parę zdjęć (że się tak zareklamuję) http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3582
Wszystko super, tylko brody jak i caly odcinek z Komanczy do Duszatyna jest objety zakazem LP. Szczegolnie juz podjazd do jeziorek, to szubiennica, bo to droga nieutwardzona i naprawiana specjalnie ostatnio przez NLP Komancza.
Kup aktualna mape Bieszczadow i bedziesz miał dokładnie oznaczone, ktorymi trasami mozesz, a ktorymi nie. Najlepsze sa mapy Krukara.
Motor, poza tym robi wiecej halasu i jest wieksze cisnienie w rejonie rezerwatow, a dwa takie masz "po drodze".
Wiekszosc "polecanych" tu (nie idzie tylko o czosnka) tras objetych jest zakazem ruchu i jest to BARDZO ZLY POMYSL.

Ostatnio edytowane przez Elwood : 03.08.2009 o 14:34
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2009, 14:35   #22
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,963
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 17 min 49 s
Domyślnie

Od strony Smolnika z tego co widziałem zakazu nie ma. Zwłaszcza, że po drodze jest karczma i pole namiotowe. Ja przyznaję, że pojechałem od tej zakazanej strony i to był jedyny fragment gdzie złamałem prawo (z czego jakoś specjalnie dumny nie jestem, choć jest to zwykła droga a nie szlak turystyczny czy las) Reszta dróg, w które się zapuszczałem zakazem objęta nie była. Tak czy inaczej jeśli ktoś chce off roadu to w Bieszczadach już go nie znajdzie... co przy natłoku turystów wcale mnie nie martwi
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2009, 14:47   #23
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Od Smolnika mozna w kierunku Duszatyna dojechac wzdluz Oslawy, dalej juz nie.
Mozna smialo zalozyc, ze 95% drog utwardzonych zaznaczonych na mapie, a przebiegajacych przez tereny lesne jest objeta zakazem. Te 5% procent, to moga byc drogi gminne. Jest tez ich troche, ale to sporty klopot dla motora w momencie, gdy popada. Zreszta lokalesi uwazaja, ze to "ich" drogi i robia i tak juz nie maly szum wokol tematu.
Dobranoc
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2009, 14:52   #24
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,963
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 17 min 49 s
Domyślnie

Wniosek: Dojechać gdzie można a dalej z buta. Dobra okazja żeby zobaczy jeziorka duszatynskie.
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.08.2009, 11:32   #25
wojtekm72
 
wojtekm72's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubaczów
Posty: 926
Motocykl: RD07A, XR 400
Galeria: Zdjęcia
wojtekm72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 8 godz 49 min 0
Domyślnie

Tak jak opisał LUKCHOL - brody i droga szutrowa z żona do przejechania wokół Komanczy.Trasa z Cisnej na Terkę oraz koniecznie Muczne i dalej na Bukowiec .
wojtekm72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.08.2009, 16:54   #26
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie

Kurcze do tego Bukowca to chyba jakimś helikopterem? bo tam wszędzie zakaz wjazdu widze na mapie. Może znasz jakis dojazd dozwolony?Cisna-Terka to i owszem- nawet tam widzę znaki PKS.
__________________
Transalp Błękitny Grom XL 600V
Moja galeria foto http://picasaweb.google.com/petrosbike
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.08.2009, 18:36   #27
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Dla przestrogi przytoczę historię, która to w zeszłym sezonie się wydarzyła, a miała miejsce właśnie w okolicy tamtejszej. Otóż na stacji benzynowej, nie pamiętam, czy to Rzepedź czy Szczawne (ale pamiętam śliczne dziewczątko za kasą i marne paliwo) będąc na moto odbyłem przykrą rozmowę z lokalnym leśnikiem. Facet, oprócz przetrawionego alkoholu ział jadem i nienawiścią do jednośladów. Stwierdził, że żałuje, że, choć mundurowy, to nie ma broni, bo by strzelał do motocyklistów, zwłaszcza offroadowych. Powiedział też, całkiem serio niestety, że ma zamiar nosić broń z gumowymi kulami i strzelać w plecy gościom, którzy jeżdżą w terenie. Ponoć taka postawa nie jest odosobniona...
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.08.2009, 19:31   #28
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie

Rany boskie co za ludzie. Ale co dziwnego przecież juz dawno okrzyknieto Bieszczady polskim Dzikim Zachodem i kraina bezprawia a przynajmniej pomniejszonego prawa a najlepiej lokalnego prawa. Jak tak bedzie jak mówicie to po 2 dniach wypierdziele na pogórze.
__________________
Transalp Błękitny Grom XL 600V
Moja galeria foto http://picasaweb.google.com/petrosbike
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2009, 23:08   #29
wojtekm72
 
wojtekm72's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubaczów
Posty: 926
Motocykl: RD07A, XR 400
Galeria: Zdjęcia
wojtekm72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 8 godz 49 min 0
Domyślnie

Jeśli jedziesz z plecaczkiem to nie szukaj offa ! Brody z drogami szutrowymi jak najbardziej ,Muczne i dalej- jest do przejechania /5 pln od głowy to kosztuje/ z boku granica UA , pustki i piękne widoki . Tak jak napisałem wczesniej jadąc z Baligrodu na Cisną odbij na Terkę - super droga .
wojtekm72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2009, 01:40   #30
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie

Jasne, juz sobie zanotowałem. Oczywiste że w błoto i hardoff sie nie puszczę. Ta droga do Mucznego i dalej do Bukowca bardzo chetnie zalicze nawet jeśli to by kosztowało 10pln.
Musze równiez zajrzec do Tarnawy Niżnej bo tam moje korzenie od pradziada. Ciekaw jestem jak to teraz wygląda i czy wogóle wygląda.
Dzieki za podpowiedź. Gdybys jeszcze mógł cos podpowiedziec to bedę zobowiazany a i browca na szlaku nie poskąpię :-)
Oczywiscie wieczorkiem na wzmocnienie.
__________________
Transalp Błękitny Grom XL 600V
Moja galeria foto http://picasaweb.google.com/petrosbike
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Miejscówka w Bieszczadach Lukasz Przygotowania do wyjazdów 15 16.08.2011 11:53
Co i gdzie warto w Bieszczadach Patiomkin Przygotowania do wyjazdów 41 21.03.2011 20:51
Ciekawe miejscówki W Bieszczadach JarekAT Przygotowania do wyjazdów 20 06.08.2009 01:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.