Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.08.2008, 22:46   #1
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 52 min 5 s
Domyślnie moto+koń+mongolia= :D

Witam

Tli mi się od jakiegoś czasu we łbie idea taka aby wybrać się na Afryce do Mongolii tudzież krajów pokrewnych Tam trochę pojeździć a następnie zrobić przesiadkę na konia. W związku z tym mam pytanie: czy któryś z szanownych panów ma jakąś wiedzę jak wygląda sprawa wynajmu koni na miejscu Wiem, że są organizowane konne wycieczki po Mongolii lecz z tego co widziałem, są one robione raczej pod "helmutów" Może któremuś z was podczas dalekich wyjazdów obiły się o uszy informacje dt. koni Wszelkie uwagi, rady i porady mile widziane

PS. pierwsze kryterium mandatowe dotyczące prędkości pojazdów mechanicznych brzmiało "Chyżość niedościgła dla policyjnego konia"
__________________
Wiesz... taki kuter...


Ostatnio edytowane przez czosnek : 24.08.2008 o 22:57
czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2008, 10:23   #2
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 55 min 12 s
Domyślnie

Co prawda konie to nie moje hobby (nie ufam zwierzakom wiekszym odemnie ) ale kiedys przygotowujac sie do wyjazdu do Mongolii naczytalem sie sporo relacji. Z wynajeciem konia nie powinno byc problemu. Kilka razy napotkalem informacje, ze konia najlepiej kupic a potem sprzedac bo tak jest taniej. Robia tak zwlaszcza ci, ktorzy nie chca wracac na miejsce wynajmu. Ale Ty pewnie po afryczke wrocisz

A tak przy okazji wtedy z powodu wypadku do Mongolii sie nie wybralem ale planuje to mocno na przyszly sezon. Powoli trzeba zaczac szukac jakiejs chetnej ekipy.
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2008, 10:43   #3
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

Ciekawy pomysł ... Znalazłem coś takiego:

http://www.globtroter.pl/forum/watek...,mongolia.html

BTW te koniki mongolskie to są takie raczej nikłych rozmiarów
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2008, 10:54   #4
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 52 min 5 s
Domyślnie

O proszę... Nie wiedziałem, że są aż tak tanie. Tym lepiej Hubert. Ich nikły rozmiar jest mylący. Miałem okazję jeździć na hucule. Małe to i niepozorne a zapier.... jak mały samochodzik. Bardzo wdzięczne zwierzę. Widzę, że wynajem w egzotycznych krajach się nie opłaca. W Indiach spotkaliśmy ekipę izraelsko-francuską. Kupili na miejscu 3 Royal Enfieldy po 400 dolarów za sztukę. Przy kupnie mieli już zagwarantowane odkupienie po wakacjach.
__________________
Wiesz... taki kuter...


Ostatnio edytowane przez czosnek : 25.08.2008 o 10:58
czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2008, 11:05   #5
Ola
wondering soul
 
Ola's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,364
Motocykl: KTM 690 enduro, Sherco 300i
Galeria: Zdjęcia
Ola jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 23 godz 11 min 8 s
Domyślnie

Ja akurat jestem fanka i koników i Mongolii Rzeczywiście w Mongolii w ogóle nie ma problemów z kupnem koni. Najlepiej robić to poza UB. Wynajmowac się nie opłaca. Kupując trzeba tylko uważać żeby nie dać się naciąć i to nie o cenie mówię, ale o samym czworonogu. Mongołowie znają swoje konie na wyloy i oczywiście najchętniej pozbywają się tych najsłabszych albo najmniej dla nich przydatnych. Wbrew pozorom i temu so sie ogólnie wydaje lepiej kupić starszego konia, który umie sobie poradzić (bo juz miał okazję się nauczyć) z trudami mogolskiego llimatu i tras, niż konia młodego i może na oko bardziej "rączego", ale często nie umiejącego jeszcze pokonywać przeszkód terenowych. Starsze, już oznajomione z życiem konie, są zazwyczaj trochę droższe. I jeszcze jedno - mocno zastanów się też nad siodłem. Mongołowie jeżdżą na drewnianych siodłach, które szczerze mówiąc, są dla wszystkich "nie - Mongołów" totalnie NIE DO WYTRZYMANIA. Najczęściej juz po kilku, kilkunastu godzinach odpadają człowiekowi cztery litery. Najwięksi twardziele wytrzymują kilka dni, ale raczej nie podróż przez cały kraj. Mongołowie, chyba juz genetycznie, są do tych siodeł przystosowani . Warto na miejscu kupic buty (a nie brać żadnych stąd) - są dostępne praktycznie na każdym targu, dobrze zrobione i niedrogie. To tyle z moich "złotych rad".
Pomysł super - kibicuję . Może też kiedyś uda mi się to zrobić właśnie w takiej konfiguracji. Wbrew pozorom jest to łatwiejsze niż się wydaje, przynajmniej konna część wyprawy, bo zmoto to bardzo zależy od ilości opdaów.
Pozdr
__________________
Ola
Ola jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2008, 11:16   #6
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał czosnek Zobacz post
O proszę... Nie wiedziałem, że są aż tak tanie. Tym lepiej Hubert. Ich nikły rozmiar jest mylący. Miałem okazję jeździć na hucule. Małe to i niepozorne a zapier....
No tak ale jak się ma ponad 190 cm wzrostu to chyba może być problem z jazdą na takim koniku
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2008, 11:18   #7
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 52 min 5 s
Domyślnie

Problem siodła jest dość istotny Chyba będzie trzeba osiodłać Afrykę siodłem wziętym z Polski Hmmm może się okaże, że rozwiąże to problem niewygodnej kanapy w Afri
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2008, 11:20   #8
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 52 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hubert Zobacz post
No tak ale jak się ma ponad 190 cm wzrostu to chyba może być problem z jazdą na takim koniku
Ja mam 186 i nie ma problemu. Wprawdzie zbyt mądrze się nie wygląda ale jest ok... a i do gleby jakby bliżej w razie klopotów
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2008, 11:23   #9
Ola
wondering soul
 
Ola's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,364
Motocykl: KTM 690 enduro, Sherco 300i
Galeria: Zdjęcia
Ola jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 23 godz 11 min 8 s
Domyślnie

Siodło w Afri zdecydowanie proponuję przszyć przed dalszymi wyprawami (jest na ten tamt na forum dużo info).... No a w Mongolii, siodła w naszym rozumieniu raczej łatwo nie znajdziesz, ale takie wyłożone gąbkami i poduszkami to już tak. Da się na tym wytrzymać . Koniki mogolskie są super i siły mają naprawdę dużo - Hubciu Ciebie też by spokojnie powiozły, i to nawet nie wiesz jak szybko
__________________
Ola
Ola jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2008, 11:28   #10
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

Kurcze to chyba muszę sobie sprawić takiego konika bo tych większych to się trochę boję mimo że kiedyś przez miesiąc pracowałem przy koniach
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mongolia 2013 kajman Trochę dalej 27 21.09.2013 17:40
Mongolia 2013 gancek Umawianie i propozycje wyjazdów 107 21.09.2013 15:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.