Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Inne

Inne zbroje, ochraniacze, stabilizatory, bielizna, akcesoria, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.01.2020, 16:44   #41
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Jako prostą polską czołówkę na baterie mogę polecić mactronic camo. Drugi rok używania w pracy, garażu itp. Uniwersalność, trochę przyciężka( 3 paluszki), tylna czerwona dioda pracująca w dwóch trybach(dla mnie w pracy istotna rzecz).
ALE chyba na próbę wezmę skilhunta03 o którym pisał Emek, bo to na prawdę dobre światełko na akumulatorki.
Mactronic jest ok, tylko że polska jest tylko marka, a zamawiają w Chinach. Jak zresztą większość. Jest tak samo polska jak obecny Junak, Romet czy co tam sobie wymyślicie.

Z tego co kojarzę PETZL robi niektóre latarki w Europie. Petzl jest drogi ale bardzo dobry jakościowo.Wiem bo w firmie sprzedawaliśmy i Petzla i Mactronica. Petzl nigdy nie wrócił do nas na reklamacje. Jeżeli ktoś oczekuje jakości i niezawodności bo ma zamiar czasem wpaść do oceanu a czasem do jaskini to Petzl się sprawdzi.

A jeżeli ktoś nie ma takich dużych wymagań to może kupić cokolwiek. Co do parametrów latarek typu "no name" są one w 90% zawyżane, tak samo jak parametry żarówek LED, no bo właśnie nikt nie ma w domu sprzętu do mierzenia ilości lumenów, więc w miarę łatwo ciąć w chuja.

Ostatnio edytowane przez Marcinnn6 : 11.01.2020 o 16:56
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2020, 18:53   #42
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Nie doceniacie Chińczyków. Na dziś mają technologie i możliwości, jakich inni nie mają....
W temacie wyrobów, kolega kiedyś się orientował w kwestii produkcji kopert zegarków ( wiadomo, że 3/4 śfajcarskich jest tam robionych )
Chińczyk piwiedział, że nie widzi żadnych problemów, kwestia ceny. A ta przekłada się wprost na jakość. Może zrobić roleksa za 20 $ , ale za 2000 $ też potrafi


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
__________________
lepiej patrzeć na to, czego nie można puknąć, niż puknąć to, na co nie można patrzeć...
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2020, 20:53   #43
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 41 s
Domyślnie

Raczej nikt tu nie mówi o nie docenianiu, bo obawiam się że mogą nas zjeść na śniadanie. Nas - Europę. Tylko bardziej o to, że nie do końca grają fair - ale z drugiej strony konsument chce tanio i żeby były mega parametry. No to oni odpowiadają na oczekiwania konsumenta. Takiego co chce tanio i takiego co chce dobrze. Bo jak wiemy to nawet w Chinach się nie da i tanio i dobrze
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2020, 21:38   #44
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 593
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 22 godz 22 min 37 s
Domyślnie

Nie rozumiem, czemu ma służyć to liczenie lumenów. Latarka ma przede wszystkim robić i nie klękać.
Ja po przerobieniu kilku budżetowych modeli i swoich z nimi doświadczeń szarpnąłem się z 8 lat temu na
IMG_20200111_191754836.jpg
i nie żałuje.

Co prawda skutkiem kilku naprawdę twardych spotkań z terakotą jak widać na zdjęciu pojawiło się pęknięcie w okolicy przycisku. Nie ma ono większego wpływu na funkcjonalność.
Wisi gdzieś na forum wątek, gdzie chłopcy również rajcowali się możliwościami budżetowych czołówek. Z chęcią był teraz poczytał o ich doświadczeniach z tymi produktami po kilku latach użytkowania.
Jako awaryjne oświetlenie fajnie się sprawdza smartfonowy flesz w trybie ciągłym, odpalany gestem.
Luti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2020, 00:07   #45
misiak
 
misiak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: SinCity
Posty: 449
Motocykl: już nie AT :( jest TT955i
misiak jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 15 godz 42 min 13 s
Domyślnie

Też użytkuje petzla, jest teraz do wzięcia za około 200, fajny model z akumulatorkiem w zestawie .
Actic core max światło 450 lm. Najczęściej jednak korzystam z poziomu 100 lm . Ździeram ją codziennie z racji wykonywanej pracy.Gumka na przycisku trochę sfatygowana ale nie dziurawa.
Jedyne wady to według mnie
-dosyć długo trwa naładowanie akumulatora (być może mam za słaby zasilacz)
-opaska na głowę po 3 latach to już szmata a nie guma( na szczęście można teraz za 21 zeta dostać w skalniku)

https://www.skalnik.pl/czolowka-acti...e-black-680618
__________________

misiak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2020, 00:12   #46
jaro
 
jaro's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Dabrowa G.
Posty: 690
Motocykl: RD07a DRZ 400E
jaro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 9 godz 51 min 22 s
Domyślnie

Chińska czy amerykanska co za różnica jeśli spełnia swoje zadanie. Swego czasu ja kupiłem taką czołówkę z której jestem bardzo zadowolony i nie kosztuje pierdylion $ https://www.aliexpress.com/item/3238...1ec64c4d75CLqV
Mogę ją polecić.
jaro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2020, 00:29   #47
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Mam starego Petzla na bateryjki już kilka lat a do garażu i w plecaku "codziennym" mam najtańszą z decathlonu też na wymienne bateryjki.Obydwie dają radę
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2020, 00:35   #48
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcinnn6 Zobacz post
Mactronic jest ok, tylko że polska jest tylko marka, a zamawiają w Chinach. Jak zresztą większość. Jest tak samo polska jak obecny Junak, Romet czy co tam sobie wymyślicie.

Z tego co kojarzę PETZL robi niektóre latarki w Europie. Petzl jest drogi ale bardzo dobry jakościowo.Wiem bo w firmie sprzedawaliśmy i Petzla i Mactronica. Petzl nigdy nie wrócił do nas na reklamacje. Jeżeli ktoś oczekuje jakości i niezawodności bo ma zamiar czasem wpaść do oceanu a czasem do jaskini to Petzl się sprawdzi.

A jeżeli ktoś nie ma takich dużych wymagań to może kupić cokolwiek. Co do parametrów latarek typu "no name" są one w 90% zawyżane, tak samo jak parametry żarówek LED, no bo właśnie nikt nie ma w domu sprzętu do mierzenia ilości lumenów, więc w miarę łatwo ciąć w chuja.
mi w jednym petzlu rozlaczaly się baterie (źle zaprojektowany zasobnik), w drugim coś elektronicznego padlo.
Kupiłem diamonda,. za 100+, rozlecial się przy bieganiu.
Takze markę sobie można w doope wsadzić. wziąłem w Saturnie jakiegoś energizera za 80 zet i na razie robi.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2020, 00:41   #49
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 59 min 21 s
Domyślnie

Mam kilka starych markowych i po latach widać, że byle jaka nowa latarka jest lepsza niż te stare. Technologia inna i trwałość nie ma aż takiego znaczenia.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2020, 09:30   #50
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
mi w jednym petzlu rozlaczaly się baterie (źle zaprojektowany zasobnik), w drugim coś elektronicznego padlo.
Kupiłem diamonda,. za 100+, rozlecial się przy bieganiu.
Takze markę sobie można w doope wsadzić. wziąłem w Saturnie jakiegoś energizera za 80 zet i na razie robi.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
To musiałeś mieć strasznego pecha. Ja widziałem od strony reklamacji i usterek ile ma PETZL a ile mają inne marki.
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Latarka czołówka Boski-Kolasek Szpej turystyczny - Produkty i Porady 178 03.01.2023 22:33
Chińska wywazarka do kół Franz Inne tematy 19 13.08.2019 19:58
Tania nawigacja GPS Mecia Hardware 150 08.08.2016 14:08
Latarka dla nurków Kupek Szpej turystyczny - Produkty i Porady 2 25.07.2014 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.