Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.10.2016, 11:44   #251
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 597
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 4 godz 29 min 37 s
Domyślnie

Nie jestem fanem BMW ale jakimś cudem temu gościowi pękło 250 tyś km na X -CH, w dodatku w jednej podróży ... nie zgłębiałem się jakoś szczegółowo w wątek ale jakiejś dramaturgi pod względem awarii to nie było.

https://www.facebook.com/mbw11?fref=ts
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2016, 11:59   #252
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Nie ma co dyskutować - trzeba samemu sprawdzić

Być może Szynszyl ma dużo wiedzy mechanicznej ale XCh z tego co wiem, nie miał.

Swoją drogą - Szynszyl, możesz podać jakieś KONKRETNE przykłady, Twoich znajomych, kolegów lub po prostu klientów, których to jakże znienawidzone przez Ciebie BMW G 650 XChallenge się rozsypały w wióry lub stało się coś, co może być normą katastroficznej wizji, którą siejesz? Bo z tego co piszesz o tym modelu, opinie czerpiesz...z internetu nie znam Cię, słyszałem różne opinie o Twojej pracy, w większości pozytywne - w sumie to dokładnie tak jak o BMW G650 XChallenge bo łączy Was jedno - macie i zwolenników i fanatycznych przeciwników Sorki, za porównanie z motocyklem - mam nadzieję, że się nie gniewasz...choć moje porównania to i tak lajcik w porównaniu do Twoich

Lubię dyskusje ale merytorycznie proszę, bez wycieczek w rodzaj tworzywa mojej trumny... Potrafisz? Jak nie - proszę, nie odpisuj

EDIT: ja się uczę tego motocykla i chętnie poczytam/porozmawiam na ten temat ale z obiektywnym specjalistą albo subiektywnym userem. Nie startuję z pozycji znawcy - ba, wprost mówię, że się nie znam

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 17.10.2016 o 12:03
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2016, 12:46   #253
antitank
 
antitank's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Rzeszów
Posty: 148
Motocykl: CBR 600 F2, FZS 600, TDM 900, CBR 929, VFR 800Fi, RD04 '90, TT600R, DRZ 400
Przebieg: 65543
antitank jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 23 godz 1 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
Uszedles pogoni w ostatniej chwili... lozyska i tam masz slowackie a kable hinduskie jedz i szerokiej drogi, dla mnie to rownia pochyla dla klientow ktorzy zamiast powiedziec STOP -ROBICIE GOWNO! - daja sie mamic slodkim pierdoleniem marketingu. Zjebalo ci sie auto? Jestes slaby. Nie stac Cie na nowe. Kolege stac. Ty jestes slaby. Zapierdalaj az sie zesrasz. Mondeo 1.0. BMW z Bangladeszu. Zapierdalaj. Ani mru mru. Chinski Alpinestar, chinski Dainese, chinskie Michelin. Zapierdalaj! A jak cos sie zepsuje to cichutko do znajomych mechanikow, cichutko... panowie nie bylo mnie tu, nie znamy sie, BMW super motor a Tomek trzeci dom buduje i sam nie wierzy w to co widzi...

Kumlel DPF-y wycina i niebardzo wie co z kasa zrobic

Bijcie brawo - pochowaja was w papierowych butach i trumnie z OSB
Szynszylu drogi! Rozumie po czesci ten atak (chyba frustracji) ,ale niestety zyjemy w czasch chorego systemu kosnsupcjomarketingowego. Czyli szybciej, wiecej ,drozej, po jak najmniejszych kosztach. Dotyczy to praktycznie wszystkich producentow, ktorzy oferuja nam gotowy produkt obarczony pewnymi wadami ,ktore ujawnia sie w czasie nakreslonym przez tzw. cykl zycia produktu. DPFy, srefy, dwumasy, wq....jaca elektronika, ktora pada w najmniej oczekiwanym momencie. I masz racje, kupujemy to za ciezka kasiore, czesto za kredyty i pozyczki, bo za gotowke -zapomnij! BMW ,KTM czy inne marki robia to od dawna, ale my konsumenci lapiemy sie na tym dopiero jak sie cos zesra...
P.s. Sam mocno mysle nad Xem ,bo wydaje mi sie calkiem fajnym dualem. Obserwuje watek z coraz wiekszym zainteresowaniem
__________________
Człowiek nie zając, na sprzęcie latać musi!!!
antitank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2016, 13:06   #254
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie

Zgadzam sie z Szynszylem mamy podobne podejscie, ja tez mam wrazenie ze robia nas w chuja, sprzedaja gowno w sreberku.
Tak stary Konsumpcja nas zlapala.
Trzeba szukac i explorowac przy tym miec swoje zdanie i charakter.
Mnie ciagle targaja lekki kiedy mam jechac na xch gdzies i nie wiem co sie zjebie, dlatego go przygotowuje i kupilem gs911.
Do tychczas nie zjebalo sie nic, no moze wiecznie pekajace kierunkowskazy, i u kumpla przetarty wezyk olejowy.
Mam tez xt ale nie lubie po prostu nie lubie tego niezowodnego motocykla, nie kreci mnie tak jak xch, a do tego ostatnio mialem pod dupa fe380 berga i.....
Zgadzam sie z Szynszylem ma racje kiedys wszystko bylo lepsze:

https://www.youtube.com/watch?v=7vnqnrOuTOs
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2016, 13:11   #255
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 966
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 46 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
Czyli podliczmy. Kupuje nowe g650x za 40 tys i zaczynam wymieniac...zawias tyl i przod, zbiornik, siedzenie, subframe, felgi, owiewke. A crf1000 kosztuje po targu 50 tys. A tajwanski skuter KYMCO/BMW tyz 50!

Wielka jest Wasza wiara koledzy. Chinska rama i silnik za 40 tys. Zerknijcie na OEM BMW ilu czesci juz nie mozna kupic. 3000 sztuk. Elita BMW pojebalo wyznawcow - nie oferuje czesci zamiennych. Bedziecie je strugac na CNC.

A felgi dobre tylko ludzie zle jezdza. Co z Wami zrobil marketing BMW? CYRK. Za Wasza wlasna kase.

Jeden jajcarz tu pisze ze wstyd we Wloszech skladac BMW podpisuje sie pod wloskim motorem od 1995 roku.teraz robi na tajwanie, w chinach, indiach z komponentow z polski, slowacji, brazyli, turcji itd. Pobudka sekto

A no i koledze sie rozsypuje instalacja elektryczna ale koledzy twierdza ze nie. Ze sie nie rozsypuje bo im sie nie rozsypuje, wiec sie nie rozsypuje a koledze sie pewnie wydaje. Temat na doktorat z psychiatrii a przebiegi imponujace - 17 tys po asfalcie. Doskonale bezawaryjne moto jak sie dba potem czlowiek mysli: jak to mozliwe?! no tak to. Dasz doroslemu facetowi chinski breloczek i notes i sie bedzie cieszyl jak pizda bo juz jest w klubie solidnej niemieckiej niezawodnej techniki. Potem ognisko z kielbasa za 7.20 i jestes czescia rodziny. O mamo... jakby mi opowiadali to bym nie uwierzyl

Jest na forum watek o rodzinie xt/xtz. 40 lat. Badan, rajdow, setki tysiecy sztuk. No ale chinskie BMW lepsze. Wersja limitowana
Lubię Xchallenga ponieważ policzmy:
zapłaciłem za golasa 12000 zł (zresztą mój kolega Woytas też 12000 zl )
- zawias z przodu środek z Husqvarny 800 zł ( swój sprzedałem za 1000 zł do 800GS )
-zawias tył 2300 zł Hyperpro z pełną potrójną regulacją
-siedzenie 250 zł u zaprzyjaźnionego tapicera
-olejarka do łańcucha 150 zł z OLX
-stelaż do tyłu 200 zł z malowanem wyrób domowy
-zębatki przód o 1 ząb mniejsza , tył o 2 większa (nie liczę kasy bo należało się już wymienić napęd)
-zbiornik dodatkowy Safari - 2300 zł
-amortyzator skrętu - 1600 zł
-tulejka w dekiel sprzęgła- 200 zł
RAZEM: 19 000 zł
Za taką kasę mam idealny lekki w miarę nowoczesny i bezproblemowy motocykl wyprawowy. Motocykl z zawieszeniem porównywalnym z WP .
Dlatego lubię BMW
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2016, 13:22   #256
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Boski - jakie wnioski z tego? Lepiej kupić 30 letni zabytek, bo niezajebliwy, do naprawienia młotkiem i śrubokrętem?
Dla mnie nowoczesne motocykle być może są mniej trwałe ale właśnie o to "być może" chodzi bo niby skąd wiadomo, jak będzie z nową AT lub choćby takim X za 20-30 lat? Z drugiej strony - jak kogoś stać na zakup moto za 50 tyś to będzie stać na serwis i za jakiś czas na wymianę motocykla bo nikt mi nie wmówi, że ludzie sprzedają mieszkania i zaczynają dietę "chleb i woda" aby kupić nową AT czy XCh za 40 k i później je jeszcze serwisować itp, itd..

Kupujemy to co chcemy pod warunkiem, że jeszcze nas stać i siłą rzeczy później bronimy swoich wyborów, bo tak nam karze instynkt. Nostalgia za starymi czasami - no pewnie! To miłe - sam miło wspomina swoją STARĄ AT i swojego STAREGO TA ale umówmy się - to se newrati...zresztą ja chcę mieć wybór i chcę mieć XCh więc niech nikt mi nie mówi, że jestem "frajerem", bo wybrałem BMW. Nawet jeśli wybrałem źle - miałem do tego prawo i teraz właśnie jestem na etapie organoleptycznego testowania swojego wyboru

A żeby nie bić piany...coś na rozluźnienie gaci

Zamówiłem wahacz do mojego X bo....


nie - NIE PĘKŁ! Zrobiłem w nim qrwa dziurę mocując podpory tylne pod rogala do grubej blachy, która to niestety ostrym końcem podczas skoku zawieszenia, dobiła do wahacza (blacha stalowa o grubości 4 mm z ostrym końcem kontra wahacz alu - wynik oczywisty)...I wahacz z ślizgami i łożyskami z przebiegiem 2 k km kosztuje mnie 350 PLN...do AT (starej) to właściwie koszt łożysk wahacza :P

Zapomniałem, że skok zawieszenia z tyłu to 300 mm i źle obliczyłem...mam nauczkę (o ja pizduś).

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 17.10.2016 o 13:26
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2016, 13:23   #257
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 966
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 46 min 34 s
Domyślnie

Parę zdjęć mojego Chińsko-Tajwańsko-Włoskiego PARCHA



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez Cezarus : 17.10.2016 o 13:28
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2016, 13:29   #258
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

No B. pikny ten "parch"

Twoje stelaże też mi się b.podobają
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2016, 13:34   #259
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 966
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 46 min 34 s
Domyślnie

Kupno gotowych ramek trochę rurki plus jakieś stary givi (który zawalał w garażu) plus spawarka i kilka piw
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2016, 13:38   #260
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

A jaką masz olejarkę i gdzie podpiętą?

Stelaży nie ogarnę bo nie mam spawarki ani pojęcia o tym ale może ogarnie mi to ktoś inny
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Projekt Challenge myku Inne - dyskusja ogólna 273 11.06.2020 16:16
BMW GS Motocykl Challenge Nowa Dęba 29-30.08.09 Mrwa22 Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 27.08.2009 08:51
12-14 września - Bytom - BMW GS Motocykl Challenge ramires Imprezy forum AT i zloty ogólne 26 21.09.2008 08:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.