Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.10.2020, 12:01   #41
stopa-uć


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Łódź
Posty: 1,710
Motocykl: TA,RD04
stopa-uć jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 1 godz 5 min 12 s
Domyślnie

Do czego jest ta sprężynka
Puste miejsca zapełniasz bateryjką AAA
i power bankiem.

Gratulacje.


ciał
stopa-uć jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2020, 12:13   #42
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 24 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
A tak wogole co to za marka ID3?
Ta sama co Golf
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2020, 12:35   #43
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 499
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 20 godz 20 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał stopa-uć Zobacz post
Do czego jest ta sprężynka
Puste miejsca zapełniasz bateryjką AAA
i power bankiem.
Pewnie pomaga w zdejmowaniu plastikowych kapsli ze śrub, którymi przykręcone są koła.
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2020, 13:09   #44
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,212
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 1 godz 31 min 19 s
Domyślnie

Golf przyszłości który za 30 lat wszyscy będą chwalić/bronić, że taki eko :-)
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2020, 18:00   #45
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 14 min 39 s
Domyślnie

Zaczyna mi się podobać zawieszenie. Ponieważ jeżdżę tymi samymi drogami co motocyklem, dla którego nie ma złych dróg, podobnie traktuję też to auto. Zawieszenie nawet na złych drogach nie traci rezonu, muszę się trochę wprawić w jeździe po zakrętach, bo wydaje mi się że te wąskie drogi są za wąskie i tak nie do końca czuję jak się zachowa przód samochodu. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że jeździ jednak lepiej niż golf którego dostałem jako zastępczy samochód. W serwisie zdiagnozowano problem z poduszką powietrzną, sterownik domagał się aktualizacji, ale to z kolei pociągnęło konieczność aktualizacji następnego elementu, w rezultacie trzeba zrobić aktualizację całego oprogramowania, podobno to się ukazało niedawno. Jednym słowem miałem pecha że nie odebrałem auta 3 dni później, albo co dla mojej znajomości realiów życia, auto nie było przygotowane do wydania przez jedynego mechanika który ogarnia temat. Tylko czy ten mechanik jest jeszcze mechanikiem czy już informatykiem a może mechatronikiem. Może w nowym systemie Beatka będzie Beatka a nie metalowa kratka i na polecenie jedź do Kraków będzie wybierał numery telefonów. Nawigacja jest mocno uproszczona i w dużym stopniu zależy od internetu, nie bardzo jestem w stanie ustawić opcje typu szybka lub krótka, są wykluczenia, przynajmniej tyle wyłapałem. Po obejrzeniu jakiejś recenzji na YouTube powiedziałem cześć id i nie pamiętam co odpowiedziała ale odpowiedziała. Jest też pozytyw, system audio działa naprawdę dobrze a testowałem tylko radio, muzyka brzmi naprawdę świetnie co w połączeniu z dobrym wygłoszeniem daje całkiem niezły efekt końcowy, więcej niż zadowalający. Aż mam ochotę posłuchać czegoś z innego nośnika, ale najpierw muszę się nauczyć tego, myślę że połączenie Bluetooth działa bo telefon jest widoczny, na car play trzeba będzie jeszcze poczekać. Może to właśnie jest ta aktualizacja która miała być w styczniu, ale to by świadczyło że fabryka znacznie przyspieszyła, a w to nie bardzo wierzę.
Bez specjalnych kłopotów można wjechać i zjechać z promu

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2020, 14:44   #46
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

W Ljubljanie widziałem kilka na drodze i banerów reklamowych jest sporo. W Romie nie spotkałem jeszcze żadnego, za to Pandy elektryczne jeżdżą i jest ich co raz więcej w centrum. Dają 9 koła euri na zakup takiego auta w Romie.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2020, 00:32   #47
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 14 min 39 s
Domyślnie

Kilka słów refleksji co do samej jazdy. Auto prowokuje do wyprzedzania, ale jest problem, pasażerowie narzekają, narzekają na przeciążenia. Zwłaszcza pasażer na tylnym siedzeniu. Dziś po wgraniu nowego oprogramowania, co na pierwszy rzut oka niewiele zmieniło, asystentka dalej trochę opóźniona. Opowiada w kółko ten sam dowcip, zastrzegając wcześniej że tego jej nie nauczono. Jak się nazywa miasto w którym można oglądać samochody, Karpacz, dzięki Bogu nie śmieje się z własnych dowcipów. Podczas drogi powrotnej starałem się wyczuć co może powodować kłopoty z żołądkiem. Może też system odzysku energii działa sprawniej ale to też może być przyczyną kłopotów. Mając włączony system ACC czy jakoś tak, to taki adaptacyjny tempomat, jadąc w korku można nie dotykać pedałów, potrafi się zatrzymać i ruszyć, ale w tzw trasie może sprawiać kłopot. Powodem jest chęć trzymania się przepisów, mając ograniczenie z przodu 70 a my jadąc 90 chcielibyśmy wykorzystać swobodne toczenie to z tym systemem poczujemy że auto zwalnia z i poczujemy to w żołądku, system odzyskania energii walczy o to cały czas. Pomaga trzymanie nogi na pedale przyspieszenia, tylko ciężko jest zrobić to płynnie a on cały czas stara się wykorzystać naszą słabość. Pomaga wyłączenie systemu, wtedy nie mamy efektu kotwicy. Reasumując szybka jazda jest trochę zero jedynkowa i wymaga pewnie dłuższego przyzwyczajenia, hamulców też jeszcze nie wyczułem, bo raz już miałem pasażerów prawie na szybie gdy depnąłem za mocno. Podobno uzyskanie 420 km z jednego ładowania jest możliwe ale mnie osobiście takiej cyfry nie udało się zobaczyć, prawie 386 to mój rekord, nie przejechane tylko jako możliwość do zrobienia po naładowaniu do pełna. Na lepsze wyniki trzeba pewnie będzie poczekać do cieplejszych dni.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2020, 11:50   #48
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 14 min 39 s
Domyślnie

Zacząłem grzebać w aplikacji, siedząc wygodnie w domu, na zewnątrz pogoda jest taka jak widać


Znalazłem opcję włącz ogrzewanie, to włączyłem zastanawiając się z czego będzie ciągnąć prąd. Okazało się że po włączeniu z automatu odblokowało się ładowanie z gniazdka, czyli jak człowiek wsiądzie do auta to będzie ogrzane bez lodu na szybach i lusterkach i z pełnym akumulatorem.
No ale dalej nie mam zamontowanej właściwej ładowarki i ciągnę z normalnego gniazdka z prędkością 11-13 km/h


__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2020, 13:29   #49
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,321
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 18 godz 52 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Kilka słów refleksji co do samej jazdy.
Tak z ciekawości.

Ile to "spala pieniędzy" na 100km przy jeździe emeryckiej autostradowej 110-120 km/h? Spali mniej niż moje 13zł/100 km?

Leciałem ostatnio z Francji i na autostradzie za Pragą mnie minęła Tesla na chyba blachach z Oświęcimia. No ale leciała przepisowo może ze 140km/h. No i mnie zaintrygowało czy ja jadąc wolniej dotrę do Polski szybciej gdy oni się zatrzymają na ładowanie.
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2020, 13:41   #50
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Dotrzesz szybciej, na długich dystansach musiałbyś idealnie planować, jechać powoli, mieć dostępne ładowarki na autostradach i poruszać się pojazdem z dużą baterią. Jeśli będziesz chcial przyspieszyc ładowanie, to wtedy koszty rosną kosmicznie (rzędu czterokrotnie).
Co do kosztów, to nie ma o czym gadać, jeśli porównasz gruszki z gruszkami, czyli weźmiesz pod uwagę całkowity koszt eksploatacji pojazdów w porównywalnej klasie, czyli nie porównujemy Renault Zoe z VW Passatem (chociaż koszt zakupu samochodu jest podobny).

Elektryk się broni w mieście i pod miastem, gdy masz fotowoltaikę. Jeśli będziesz ładował po prostu z sieci, to średnie 18 kWh niezbędne do przejechania 100 km będą Cię kosztować +- te 13 złotych. A jak dodasz do tego różnice w wartości pojazdu w stosunku do spaliniaka, to ić pan
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.