Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ chlodzenia

Układ chlodzenia Montaż i demontaż elementów układu chłodzenia: termostat, pompa wodna, wiatraki, chłodnice, prowadzenie przewodów

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.04.2009, 15:40   #21
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Ja się nieznam ale z jednym i drugim miałem styczność i działaja podobnie. Nawet w wolnossącym dieslu
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2009, 23:54   #22
simplyred
 
simplyred's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: stolica
Posty: 4
Motocykl: RD07
simplyred jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 49 min 13 s
Domyślnie

Jedno bym dodał od siebie bo tak czytam i czytam a nikt nie zauwazył ze wszystkie te środki sa do silników spalinowych z suchym sprzęgłem a nie jak w wiekszosci motocykli mokrym czyli w kapieli olejowej co może powodowac zaklejanie sie okładzin korkowych co może powodowac w skutku slizganie sie sprzegla lub jak pisał rambo brak efektu hamowania silnikiem co jak mozna wnioskowac może byc spowodowane własnie przez uślizgujace sie sprzeglo. Nikt z ludzi ktorych znam scigajacych sie w sportach motorowych nie stosuje!!!! tego typu środków do motocykli i żaden serwis nie stosuje tego jak równirz nie zaleca tego typu substytutków.

Pozdrawiam RED.
__________________
trzymajmy się ramy to sie nie posramy
simplyred jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2009, 01:13   #23
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Ja się też na tym długo zastanawiałem, traktując "wynalazek w technologi super rejli" czyli ten motorlife jako turbinke kowalskiego do Malucha
Czy nadaje i jaki sens w ogóle

Zachęcił mnie Paliguma z Olek Motocykle w Warszawie, mówiac ze leją to co wymiane do lekkich enduro i krosówek dwusówych którymi popylają poza drogami pewnie Ale one też chyba jak mi się zdaje mają mokre sprzęgła, bo to nie są chyba Ducati Multistrada

Padło mi kiedyś sprzędło w TA i pamiętam mniej wiecej jak to się zaczeło dziać co było i jak sprzęgło już było potem kaput. No wiec lejąc to ścierwo jak Konrad mówi od 2005r nie zauważyłem by ze sprzegłem coś się działo narazie a przejechałem tak już ponad 50 000km. Coś taki przebieg może powiedzieć bo znajomi co mają faze na oszczędzanie i kupuja tanie oleje nawet syntetyczne poukręcali korby panewki w podobnych sprzętach do Naszych

Reasumując po kilku piwach, z efektów jakie dało się zauważyć po 2ej czy 3ej wymiane oleju + to ścierwo, że przy jeździe po lesie i piochu inne AT miały zapięte po 60/70% skali temp wody i ziejące po prawej nodze wiatraki, a u mnie nie dochodziło do połowy skali, a jechaliśmy razem.
Dwa że moto po daniu w palnik gazem wkręca się do odcięcia czyli z 1200 do 8500 RPM szybciej niż kiedyś, choć to może być nie miarodajne bo mam przelotowy tłumik.
Trzy, wspomniane wcześniej słabsze hamowanie silnikiem, tu trzeba by kupić za grosze nową uszczelke pokrywy sprzęgła i zajrzeć co tam po 15 latach się dzieje ale to się wiąże również ze zdjemowanie chyba kolektorów a niechce się dłubac w tym. Ale w zime kto wie Może zajrze, hgw
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2009, 08:25   #24
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,293
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 19 min 6 s
Domyślnie

Kiedyś zastosowałem podobny preparat w swojej Vectrze i dało się zauważyć po wskazaniach zużycia paliwa jak i po pracy silnika że ma bardziej ślisko oraz spala nieznacznie mniej.
To mniejsze spalanie to nie był jakis tam szok ale ok 7 może 8%.
Faktem jest że chyba producent nie opisuje przydatności do sprzęgiel mokrych , przynjamniej ja nie znalazłem takiej informacji.
Co do oleju to przeciez też są takie które mają skład pod sprzęgła mokre a nie zaleca się stosowania np olejów samochodowych ktore to maja sucho w sprzegle.
Rambo stosuje to już długo i gdyby miało to jakiś negatywny skutek na sprzegło to pewnie by to wyszło ale to tylko rozwazania.
Bo nie bardzo jest jak to sprawdzić, nie da się porównać ile kto zrobił na sprzęgle bo każdy inaczej jeździ.
Wiadomo że producenci chcą zarobić na wymyślonym produkcie i będą go odpowiednio reklamować.
Ale mogą czasem opracować coś skutecznego co będzie działać nie tylko w reklamówce.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2009, 13:29   #25
Mecia
stęchły
 
Mecia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zbąszyń
Posty: 444
Motocykl: RD07a
Przebieg: 130000
Mecia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 24 min 24 s
Domyślnie

Mad, rozwiązałes problem grzania sie pieca? bo moja teraz zaczęła.
__________________
Wichura
Mecia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2009, 10:02   #26
Stolek
11110111101
 
Stolek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 167
Motocykl: RD07
Stolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 40 min 16 s
Domyślnie

rambo a się tak zapytam z ciekawości które dokładnie z poniższych ścierw lejesz:
http://sklep.2clean.pl/index.php?pro...uct&prod_id=63
czy możne to jak pisze producent "do motorów":
http://sklep.2clean.pl/index.php?pro...uct&prod_id=21
?
jestem ciekaw bo w tym drugim jest napisane ze niby nie wiąże się z tworzywami stosowanymi na przekładkach sprzęgłowych i jest bezpieczne dla sprzęgieł mokrych w motocyklach...
__________________
Lukasz, LC8, było RD07'93
Stolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2009, 12:38   #27
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Tego 1. chyba to to samo pewnie... Nic się u mnie ze sprzęgłem od 2005r nie dzieje jak coś..

Z tym grzaniem się w korkach to zauważyłem że jak się jedzie w kilka i pierwsza w której się włączy wiatrak to ta z filtrem K&N. W Turcji Olki i Jurka Afryki na byle postoju temp skakała do połowy skali i zaraz wiatrak mielił. Tym bardziej że wszytskie AT były na przelotówkach z Db killerami, na oleju syntetycznym, Nasz tylko miała zwykły papierowy filtr i motorlife w oleju.

Aha, tam jest dozowanie 50ml na litr oleju dla silniki benzynowego i 100ml na litr oleju kiedy ten silnik dostaje ostro w dupe. Ja co wymiane leje całe opakowanie 250ml i tyle



OK co do motorlife, zwanego też ścierwem po rozebraniu 15 letniego sprzęgła ktore od 2005r oku było dwu lub trzy krotnie na rok zalewane tym ścierwem. Stwierdzono po pomiarach suwmiarką, iż grubość okładzin na tarczach jest równo podanym w serwisówce wymiarą dla nowych tarcz oraz brak innych śladów zużycia przekładek itd.

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 20.02.2013 o 10:59
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2009, 21:50   #28
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie

Nie wiem czy było juz to pytanie: kiedy miałeś zawory robione?
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere
LukaSS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2009, 18:46   #29
Szaman


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Gdansk / Krakow
Posty: 71
Motocykl: RD04
Szaman jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 16 godz 21 min 0
Domyślnie

Witam,

Mam mała prośbę mógłby ktoś opisać obieg chłodziwa w AT Troszkę zgłupiałem przy tym co się dzieje .... Niby nagrzewają się obie chłodniczki, wentylator się włącza normalnie, jednak co chwilę mam ubytki płynu w prawej chłodnicy (aż widać "żeberka" nie wiem jak to opisać). Sprawdziłem zbiorniczek(ten z tyłu) jest tam nad stan płynu, AT sobie go nie pobiera czy jak Nie jest to zbiornik wyrównawczy No chyba że spierdziela mi z pod korka.... Ale nadal nietłumaczy to czemu niepobiera. Termostat też nowy, tyle że mało markowy za 20zeta (tico czy cuś) ale się otwiera... W korku potrafi temp dojść dość wysoko, aż do załączenia wiatraka (stałem może z 5 min). Dodam jeszcze że chłodnice nie są zarąbane żadnymi syfami...sprawdzone organoleptycznie.
Szaman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2009, 18:59   #30
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

odpal ją, postaw, niech chodzi i się grzeje i szukaj wycieków
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Termostat - tym razem nie o korkach i grzaniu ramires Układ chlodzenia 15 15.07.2009 12:53
Gaśnie w korkach - pompa? 07 A-gent Uklad paliwowy i wydechowy 11 09.07.2009 12:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.