Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.12.2018, 18:41   #31
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Trzeba mierzyć. Mam 92 w pasie i mam spodnie 34 regular (Dakar i Badlands). Mają ok 90 cm ale są luźne w pasie (po mojemu odpowiednik 52 z BMW, w których mam podobny luz). Jedne i drugie spadną mi z doopy bez dopasowania rzepami, jednak mniejsze cisną w brzuch i są niekomfortowe, za to długość nogawek w Klimie perfect. Bardzo dobra regulacja czego nie da się powiedzieć o Rally z BMW (wąskie rzepy słabo trzymają).
Jak masz 36 na długość to chyba powinieneś szukać opcji long. Kurtkę mierzyłem S i rękawy są za krótkie, jak po młodszym bracie a w klacie jest dopasowana (zbyt mało luzu jak dla mnie, polara pod spód nie upchnę) a znów L jest dość obszerna, sporo za duża na mnie. Mki nie miałem okazji mierzyć a w nią celuję (mam 96 w klatce na wydechu).
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2018, 18:56   #32
Kostas


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Doruchów
Posty: 58
Motocykl: Była CRF1000L, jest KTM 1290 SAS
Kostas jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 13 godz 38 min 33 s
Domyślnie

Zrób podejście do : modeka panamericana. Ja przez ostatnie dni naprzymierzałem się różnych ciuchów i chyba Modeka najbardziej przypadła mi do gustu. Fajnie przemyślane ciuchy.
Super kurtką pod względem wygody i pomysłu jest również dainese d-explorer, tylko budżet trochę wyższy. Wielkie panele/wywietrzniki z przodu i z tyłu są kapitalne, tylko taki materiał który sprawia wrażenie jakby łatwo mógł się porwać...
Niestety w budżecie który chcesz przeznaczyć i na dodatek nie interesuje Cię Gore, wybór jest ogromny.
Kostas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2018, 19:46   #33
Dżeferson


Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 116
Motocykl: czarna szczała
Dżeferson jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 14 min 11 s
Domyślnie

Mam górę wersje jasna z tactela. Czyszcze sam bo brudzi sie masakrycznie. Pomimo tarcia, material wierzchni nie mechaci sie. Mierzylem ciuchy RST adv, sa ciezkie ale to cordura.. Obydwa materialy to poliamid.
Dżeferson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2018, 21:10   #34
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,279
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 2 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Ja mam 104 w klacie i myślę o L lub M.
Trochę lipnie zamawiać z UK i odsyłać jak nie spasuje.
dzinks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2018, 22:44   #35
Jaskola
 
Jaskola's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Motocykl: Honda Wave 110i
Jaskola jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 18 godz 29 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzinks Zobacz post
Spisuje się w offie i na długich podróżach? Bo napisane u nich na stronie że zestaw do podróżowania o raczej asfaltem.
Jak to wygląda u Ciebie z użytkowaniem?
Hmmm... nie wiem jak latitude spisuje się w offie bo do offa dorzynam poprzedni komplet traverse. Jakbym trafił traverse w dobrej cenie to bym znowu wziął, ale udało się upolować latitude.
Latitude faktycznie wydaje się mieć bardziej szosowy krój, ma więcej kieszeni, jest bardziej dopasowana i jakaś taka bardzie elegancka .
Traverse jest bardziej luźna, workowata, niekształtna, ale założona na zbroję nie krępuje ruchów, można ją mocno porozpinać i nawet w duże upały nie przegrzewam się. Przez krój nie wyglada się w niej zbyt wyjściowo jeżeli komuś na tym zależy.

Co mnie zaskoczyło to latitude ma dużo mniejsze kieszenie na ochraniacze niż traverse. Nie wchodzą mi ochraniacze poziomu 2 forcefielda na ramiona i biodra, a z kolanami może być problem bo jest strasznie ciasno. Kieszenie dobrze mieszczą te malutkie ochraniacze d3o i tyle :/.

Spodnie traverse spokojnie zakładałem nawet na ortezy, muszę sprawdzić jak to jest z latitudami bo jeszcze nie próbowałem.
Jaskola jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2018, 00:04   #36
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,308
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 4 godz 23 min 33 s
Domyślnie

Ja jak zapełnię skarbonkę to kupię tę kurtałkę w jasnym kolorze https://www.motorus.pl/buse-adventur...y-p-97815.html .Miałem spodnie tej firmy model bormio 7lat/50kkm przebiegu,jeden szlif(ochraniacze b,dobre) i gdyby nie odpinana membrana jeżdził bym dalej.Tera mam rukke z odpinanym gore i kobita śmieje się ze mnie że zamieniłem siekierkę na kijek.Mam porównanie obu firm i nie widzę potrzeby przepłacać.Pisałem wątek czy może ktoś testował tę kurtkę ale cisza.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2018, 20:42   #37
marcinos11
 
marcinos11's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Londyn / Bystrzyca Kłodzka
Posty: 87
Motocykl: XL700V
Przebieg: 45kk
Galeria: Zdjęcia
marcinos11 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 12 godz 17 min 6 s
Domyślnie

Po roku urzytkowania latitude to jestem super zadowolony. Jednak jest to kurtka bardziej na droge niż cioranie w terenie- wsumie kurtka ADV. na taki wyjazd do Albanii to się super sprawdziła nawet w upale. ja mam model 2015. Nowy model moim zdaniem wygląda lepiej i jest troche zmian na lepsze....
marcinos11 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2018, 21:50   #38
SMP
 
SMP's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Kraków
Posty: 86
Motocykl: CRF1100AS
Przebieg: 25000
Galeria: Zdjęcia
SMP jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 10 godz 27 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Emek, wszystko cacy tylko autor szuka "czegoś wygodnego do dalekich tras. Nie zależy mi na membranie". Pancerne I sztywne to mi się nie kojarzy z wygodnym i lekkim, ale mogę się mylić.
dokładnie, byłem wstępnie napalony na RST ADV ale za sztywne dla mnie. Membrany nie chcę bo wodoszczelność zapewniam sobie przeciwdeszczówką, nie lubię namokniętych ciuchów, nawet jeśli w środku jest sucho
__________________
www.facebook.com/SztukaMotoPodrozy

SMP jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.12.2018, 02:19   #39
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 52 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał SMP Zobacz post
Membrany nie chcę bo wodoszczelność zapewniam sobie przeciwdeszczówką, nie lubię namokniętych ciuchów, nawet jeśli w środku jest sucho
Czyli widzę że jeszcze nie próbowałeś ciuchów z laminowanym Goretex Pro. Takie ubranko wogole nie wsiąka wody i nawet po największej ulewie jest suchutkie po maks pół godzinie wiszenia na wieszaku. Niestety to najwyższa półka więc i cena też, choć da się w 4k zmieścić. Niestety ubranka te ze względu na 3 laminowane warstwy są też dość sztywne.

Pojawiły się też pierwsze laminowane zestawy oparte na innych gore podobnych membranach jak poniższy zestaw Oxford

https://youtu.be/NGj6-4ZPEdQ
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.12.2018, 08:02   #40
SMP
 
SMP's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Kraków
Posty: 86
Motocykl: CRF1100AS
Przebieg: 25000
Galeria: Zdjęcia
SMP jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 10 godz 27 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Czyli widzę że jeszcze nie próbowałeś ciuchów z laminowanym Goretex Pro. Takie ubranko wogole nie wsiąka wody i nawet po największej ulewie jest suchutkie po maks pół godzinie wiszenia na wieszaku. Niestety to najwyższa półka więc i cena też, choć da się w 4k zmieścić. Niestety ubranka te ze względu na 3 laminowane warstwy są też dość sztywne.

Pojawiły się też pierwsze laminowane zestawy oparte na innych gore podobnych membranach jak poniższy zestaw Oxford

https://youtu.be/NGj6-4ZPEdQ
znam tę technologię, ale juz pomijając cenę to te ciuchy są dla mnie za sztywne

--

https://facebook.com/SztukaMotoPodrozy/
__________________
www.facebook.com/SztukaMotoPodrozy

SMP jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kurtka/spodnie STR Graffiti Marcin SF Ciuch Afrykańczyka 12 16.06.2009 23:34
spodnie kurtka RIDER fazi Ciuch Afrykańczyka 21 22.01.2009 20:35


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.