Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.07.2017, 22:21   #21
07 A-gent
 
07 A-gent's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa / Ankara
Posty: 354
Motocykl: SD 04
Przebieg: 17000 +
07 A-gent jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 godz 29 min 40 s
Domyślnie

W Turcji przy temp powyżej 30 i słońcu trzeba też pamiętać o osłonięciu twarzy bo spali, no i lepiej być pozapinanym. Na zdj przykłady jak wygląda buźka i jak są ubrani (słone jezioro i 38 st C)
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Zdjęcie-0385.jpg (328.0 KB, 61 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Zdjęcie-0247.jpg (350.0 KB, 69 wyświetleń)
07 A-gent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2018, 18:54   #22
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 287
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 15 godz 45 min 21 s
Domyślnie

Moje doświadczenia z cieplejszych krajów (Turcja, Maroko) również pokazują, że najlepszym sposobem na upały jest skórzana kurtka zapięta pod szyję.
W porządnych upałach teksy nawet z najlepszą wentylacją nie dają rady.

Ponieważ w tegoroczne wakacje robiliśmy "trójkąt ognia" na Saharze - Adrar - Timimun- Ajn Salah, mogę podzielić się swoimi doświadczeniami.
Żona specjalnie na ten wyjazd kupiła sobie jasną skórę z dziurkami, a ja jechałem w czarnej papie.
Gdy słonko naprawdę przypiekło ja zasunąłem suwak pod samą szyję, a ją grzało
Fajnym patentem przejętym od Tuaregów jest owinięcie szyi i twarzy kawałkiem tkaniny. Szyja osłonięta jest od gorącego powietrza, a oddech skraplający się na tejże szmacie powoduje, że wdychane powietrze wydaje się chłodniejsze.
Moja żona była na tyle sprytna, że stosowała to od samego początku, a ja dopiero, gdy po przesuszeniu śluzówki nosa zatamowałem krwotok

Aha, my jeździmy na armaturze, więc tylko po asfalcie, dlatego nie wiem jak moje spostrzeżenia odnoszą się do jazdy w terenie.
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2018, 09:06   #23
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,550
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 3 min 15 s
Domyślnie

Szukam super/hiper przewiewnych gatków do offa. Takich gdzie będzie hulał wiatr między jajkami. Mają się zmieścić spodenki z ochraniaczami i ortezy.
Kiedyś widziałe spodnie z FLYa w całości z materiału jak koszulka, ale już nigdzie nie mogę znaleźć.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2018, 09:37   #24
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 4 s
Domyślnie

fox airline
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2018, 19:01   #25
glajciarz
 
glajciarz's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2016
Miasto: Kraków
Posty: 10
Motocykl: XL600V
Galeria: Zdjęcia
glajciarz jest na dystyngowanej drodze
Online: 13 godz 1 min 46 s
Domyślnie

To i ja dorzucę coś w tym temacie. Popieram podejście Emka. Sam się zastanawiam nad kupieniem czegoś przewiewnego, ale nie wiem czy to ma sens... W tej chwili mam czarną kurtkę, czarne spodnie-nie mają żadnej wentylacji, kurtka tylko wloty powietrza przy stawie łokciowym. Miałem obawy jak ja wytrzymam te upały na Bałkanach. W połowie sierpnia 2017 w Macedonii i Albanii było 40-42st w cieniu. O dziwo bardzo dobrze się czułem. Jechałem w wyżej wspomnianym zestawie, do tego kominiarka na głowie i kask integralny. Efekt tego był taki- spocony jak mysz czasami, taka sauna pod kurtką i w spodniach, ale dzięki temu zero odwodnienia, i mogłem jechać calusieńki dzień, w zasadzie bez oznaka zmęczenia.
Kiedyś ktoś napisał mądrze, że przy takich temperaturach, czy już powyżej 30, czy 35stopni, to człowiek powinien się zakrywać a nie odkrywać. Wziąłem to sobie do serca.
Kolega wtedy miał odsłonięte miejsce między rękawicami a mankietami kurtki- słońce mu przypaliło skórę przy nadgarstkach.
W takie upały bardziej się pić chce niż jeść, więc po prostu trzeba konsekwentnie uzupełniać płyny, najlepiej wodą. Arbuza też można spałaszować- dwa w jednym
glajciarz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ubranie dla juniora 140 cm musty Ciuch Afrykańczyka 0 20.04.2015 08:17
ubranie w tropiki electro Przygotowania do wyjazdów 19 02.04.2013 22:58
Ubranie na +40 stopni robinson Ciuch Afrykańczyka 7 08.06.2010 10:49


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.