Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.02.2019, 13:23   #11
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 47 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał strobus1 Zobacz post
W wawa zachodnim powiecie są urzędy gmin a przy nich gminne przedsiębiorstwa wodociągowe. Udajesz się do UG i prosisz o rozmowę z Panią / Panem od wodociągów. Ustalenie warunków przyłącza, wydanie decyzji, podpis Wójta to maks 2 tygodnie. Wykonanie przyłącza to jeden dzień.
I tu pojawiają się zagwozdki dla "Inwestora":
- lokalizacja wodociągu względem działki budowlanej -> może pojawić się konieczność uzyskania zgody na zajęcie pasa drogowego na czas budowy przyłącza ( im pośledniejsza kategoria drogi tym łatwiej, szybciej, taniej)
- rodzaj fundamentu budynku - tradycyjny fundament ->potrzeba mało wody do pielęgnowania (mauser wystarczy), płyta -> duuuużo wody trzeba lub nakryć folią i uzupełniać wodę pod folią (mauser to ostateczność)
- przyłącze możesz zrobić zaraz po wylaniu fundamentu, lanie fundamentów to beton z gruchy tak samo jak chudziak więc czasu na wodę masz sporo.
W razie potrzeby to mam sprawdzonego hydraulika w warszawskim zachodniejszym - przyłącza wod/kan zrobione w jeden dzień + badanie wody, gazowe dwa dni, co i cw itepe.
zdrowia
Heja,

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

strobus1 - a możesz dać namiary na tego człowieka chciałbym go podpytać apropo tego przyłącza i wykonania instalacji podposadzkowych: kanalizacji podposadzkowej, przejścia instalacji wodnej oraz napowietrzenia kominka. wiem że do tego projektów się nie robi bo to się nie kalkuluje kosztowo ale pytanie właśnie o szybkie wykonanie wraz z dokumentacją.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2019, 14:06   #12
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

kurde a tak sobie myślę... a nie możesz po prostu dłubnąć tam studni wierconej? /ktoś już wcześniej o tym pisał/

nie wiem jak głęboko masz wody podskórne ani jaka jest gospodarka podziemna tam na miejscu ale u mnie studnia ma 7m głębokości, wiercili ręcznie w 1.5h było gotowe.

od 7 lat NIGDY wody nie brakowało. zapłaciłem 2000PLN jakoś razem z pompą powierzchniową 1.3kW - wydajność pompy na wyjściu ponoć 6m^3.
i tak jeśli zrobisz ogród to będziesz musiał to czymś podlewać a jak położysz w ziemię 10kPLN co jest naprawdę lekko zrobić to staniesz na małym, żeby to latem nie zmarniało.

docelowo możesz też puścić taką wodę przez osmozę i mieć w tyle dostawy z MPW.

więc ja bym olał wszystkie przyłącza itd narazie. dziura w ziemi i wio. chyba, że wody tam pod spodem ni mo.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Naprawa chłodnicy wody derek70 Układ chlodzenia 12 20.01.2019 21:26
Pompa wody XTZ660 R.O.N.O Inne - dyskusja ogólna 3 20.03.2015 13:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.