Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.07.2013, 22:54   #41
[Maciek]
 
[Maciek]'s Avatar


Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Puławy
Posty: 20
Motocykl: Simson S51/1 E
Przebieg: ~23 000
Galeria: Zdjęcia
[Maciek] jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 38 min 3 s
Domyślnie

Witajcie po dłuższej przerwie. GS500, który był rzekomo wyhaczony, pewniakiem, po rozmowie ze najomym motomechanikiem, okazał się padaką, do tego koszt 5.5k odstrasza okropnie <jak za GSa>
Także powraca myśl o tym, jak zarejestrować wieksze moto na A2...
NIe szalejemy tu z 1000RR, ale mam na myśli Cebulke500, mającą 55koni. Co powinienem zrobić, aby w dowodzie znalazło mi się 35kW Na przeglądzie nie mogą mi zmienić mocy<jedynie w papierach>? Rzeczoznawca? Jakie to są koszta i jaka biurokracja?
Przypominam, że na A2 można rejestrować motocykle nie przekraczające 70kW, stłumione do połowy mocy.
[Maciek] jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2013, 09:35   #42
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,857
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 4 godz 3 min 29 s
Domyślnie

Mój kumpel który posiada warsztat ostatnio blokowal fazera na życzenie klienta, wstawił zwężki 50% na krućcach+ blokada na otwarcie przepustnicy na to plomby, dokumentacja zdjęciowa, jakiś tam protokół, pieczątka wykres z hamowni i na przegląd.
Nie wiem ile bierze za taką zabawę, ale myślę że za tego fazera wziął 800-1000zł, więc nie wiem czy Ci się opłaca, czy nie taniej wyjdzie poszukać moto już zblokowanego, tak jak moja szwajcarka.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2013, 13:25   #43
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 11 min 38 s
Domyślnie

Maciek pomyśl o tym:
http://otomoto.pl/yamaha-xt-xt-600-e...-M3722103.html

To jest xt 600 z silnikiem 498 ccm wersja austriacka. Bez przeróbek spełnia wymogi A2.
Mam do gościa 30 km fajnej, krętej drogi przez Wielką Puszczę. Jak byś był poważnie zainteresowany to przepalę afrykę i podjadę obejrzeć.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2014, 21:46   #44
[Maciek]
 
[Maciek]'s Avatar


Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Puławy
Posty: 20
Motocykl: Simson S51/1 E
Przebieg: ~23 000
Galeria: Zdjęcia
[Maciek] jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 38 min 3 s
Domyślnie

Cześć, odgrzebię trochę temat. Dokończę trochę historię... Prawda jest taka, że zrobiłem głupotę... W przypływie emocji i tego, że simson po prostu zaczął mnie denerwować, nie swoim byciem, lecz archaicznością i wyglądem... kupiłem około października od znajomego peugeota xp6
http://otomoto.pl/peugeot-xp-6-nie-d...-M3872978.html (aktualnie sprzedaję) no i nie wnikajmy jeszcze dlaczego to zrobiłem, ale stało się. I teraz mam problem ze sprzedażą, <martwa pora roku> no i jeszcze drugi problem...

Bardzo byłem ucieszony tym, że angielska pogoda jaka panuje tej zimy pozwoliłaby mi wyjeździć godziny na motocykl jeszcze w styczniu, co w efekcie skutkowałoby egzaminem na prawo jazdy kilka dni po 18 urodzinach, w kwietniu. W założeniu, że zdam za pierwszym razem, dałoby mi to możliwość wyjazdu na JG2014 motocyklem.
Przez długi okres czasu podjęta również została decyzja, szukamy zdławionej w dowodzie Cebuli500.
Ja sobie idę do ośrodka szkolenia kierowców, zapisać się na prawko A2/B a kobitka mi mowi: Kurs na motocykl rozpoczyna się w marcu, ew kwietniu z racji braku chętnych. Kurs B, 10tego stycznia.
No i drugi dół... Witaj przygodo Jasna Góra 2014 żółtym simsonem...
[Maciek] jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2014, 19:48   #45
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

S51 to naprawdę super maszyna, szczególnie w wersji Enduro (z wysoko poprowadzonym tłumikiem).
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2014, 23:27   #46
Mat7
 
Mat7's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Wawa
Posty: 146
Mat7 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 7 godz 53 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał [Maciek] Zobacz post
No i drugi dół... Witaj przygodo Jasna Góra 2014 żółtym simsonem...
To nie wyścig
Za rok też jest
Mat7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2014, 01:05   #47
Paweł - K


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 149
Motocykl: RD07a
Paweł - K jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 14 godz 14 min 40 s
Domyślnie

Maćku - z życzę ci spełnienia marzenia. Weź co Ci w sercu gra. Poprzednicy dobrze piszą, nie ważne czym, ważne, że jeździsz. Mam znajomych, jeden na skuterze 125 objechał połowę Skandynawii, drugi XT-kiem z centrum nad morze (bałtyckie) objechał paru kolesi na dużo szybszych maszynach. Co jakiś czas zatrzymywał się na fajeczkę i jak kończył spalać, chłopaczki na szlifierkach dojeżdżali. Może mało realne, ale tak było, a dlaczego, ano dlatego, że jak też tu już pisali, na prostej jeżdżą szybkie motocykle, a na winklach szybcy kierowcy. Ja sam przez wiele lat ujeżdżałem dwa XT-ki i powiem tak, zaje-te moto, nigdy nie zawiodło, i całkiem nieźle jeździ. Życzę sukcesów.
Paweł - K jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
adź


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zimowanie motocykla, temat dla deTerminatorów Lupus Kwestie różne, ale podróżne. 2 24.06.2012 23:30
Stelaż do Afryki RD07A. Alkar Moto. Udostępnienie motocykla miro&afryka Inne tematy 19 22.06.2012 22:43
A2 i ja - moja historia ;) Babel Inne tematy 3 05.12.2011 12:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.