Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.06.2013, 11:55   #21
Qba
BANDA LUBLIN
 
Qba's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Lublin
Posty: 455
Motocykl: RD04
Qba jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 11 godz 46 min 26 s
Domyślnie

Stan posiadania nie czyni Cię motocyklistą, tylko to co masz w sercu i jakim kodeksem honorowym się posługujesz. Możesz jeździć motorynką pony, a w sercu mieć taki żar, którego nie ugasi żaden motocykl, ani żadna wyprawa, choć by w koło równika dookoła świata. Każdy ma prawo do marzeń, a marzenia nie są po to by o nich śnić, tylko po to by je spełniać (moje się bardzo długo spełniało, ale się spełniło).
Twoje bycie motocyklistą to kim jesteś i nie ważne czym ale ważne jak. Młodość ma swoje piękne możliwości, brak przymusu pracy, otwartość na nowe możliwości, chęć poznania itp...itd...
Motocykl to wolność, przygoda, radość, relaks, siła napędowa, przyjaźń, możliwość poznania.....

Życzę Ci aby Twoje marznie mogło się spełnić jak najszybciej i abyś nigdy nie zapomniał o tym po co to robisz i kim jesteś.

Powodzenia Maćku!!!!
__________________
Nie przejmuj się tym, co mówią ludzie, bo co byś nie zrobił - oni i tak Cię skrytykują.
Qba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2013, 12:26   #22
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,378
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 2 godz 5 min 15 s
Domyślnie

Maćku odpuść Afryczkę i Trampka, poszukaj Dominatora, to dobry i wdzięczny sprzęt, który przy odpowiednim serwisie pozwoli Ci jeździć równie bezawaryjnie jak w w sprzęty Afryka to kloc, zamęczysz się na niej, tak jak Trampek będzie piła olej, serwis może jest rzadszy ale dostęp do świec i zaworów bardzo niepraktyczny. Ja zacząłem przygodę z Japonią od Xl 600 lm i sprawowała się naprawdę bezawaryjnie. Dominator to dobry wybór i to Honda, a Hondy się nie psują Jest zdecydowanie poręczniejszy i lżejszy, jak dla mnie to doskonałe moto na początek
Simson to wypas Za jakiś czas Komar będzie wzbudzał większy podziw niż większość plastikowych pierdopędów
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2013, 14:49   #23
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 11 min 30 s
Domyślnie

Cześć Maćku!
Miło, że młode osoby jak Ty zaglądają na to forum i chcą iść dobrą drogą a nie na skróty jak wielu!
Tak jak Majo wyżej napisał, nie wysilałbym się na afrykę czy trampka mając budżet 5 tyś zł. Po drugie to kloce, które nawet doświadczonym motocyklistom potrafią nieźle wybrać jaja, a po co się męczyć jak nie trzeba.
Moim typem dla Ciebie jest yamaha xt 600, lub nawet xt 350- choć tą ciężko znaleźć w Polsce w stanie zdatnym do jazdy.
To bardzo trwałe i sprawdzone motory. Prosta budowa pozwoli Ci samemu wykonać wszelkie czynności obsługowe. Mocy wystarcza do jazdy solo, a jak się uprzeć to i we dwójkę pojedziesz No i spokojnie w Twoim budżecie kupisz ładną sztukę, a ceny części zamiennych też są w miarę normalne.
No i można nim pojechać wszędzie- moim zdaniem to rasowy turystyk właśnie!
XT 350 po roku '90 zdaje się, były fabrycznie wypuszczane ze zdławioniem do 17-19 KM. Może się to wydawać niewiele, ale zapewniam, że daje radę. Za to spełnia wszystkie wymogi kategorii A2 i na pierwszy motocykl będzie ok. Potem już można myśleć o czymś większym - nawet AT.
Pozdrawiam i trzymam kciuki!!

Ostatnio edytowane przez Marcin-BB : 23.06.2013 o 15:00
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2013, 15:09   #24
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 31 min 36 s
Domyślnie

Dominator ma zaje... Forum a użytkownicy są tacy sami kilku jest tu wsród na ,rewelacyjny mororek trochę jakby nie doceniany warto o nim pomyśleć
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2013, 22:21   #25
[Maciek]
 
[Maciek]'s Avatar


Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Puławy
Posty: 20
Motocykl: Simson S51/1 E
Przebieg: ~23 000
Galeria: Zdjęcia
[Maciek] jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 38 min 3 s
Domyślnie

Wszystkie motocykle, które przewinęły się przez Wasze usta to turystki
XT600: Sortując w allegro motocykle rokiem produkcji, egzemplarze tego motocykla zaczynają się od 6.800pln...
Dominatora powyżej rocznika 2000 nie ma wgl.

Może nietrafnie, ale mam uprzedzenie co do kupowania baaardzo starych motocykli.<czyt. lata 80te>
Ja wiem, ze wtedy jeszcze robiono tak, żeby jeździło ale i konstrukcje przestarzałe są.

Może wyjaśnię moją obawę na przykładzie tego w czym siedzę:
Simsonek z 90roku posiada już elektroniczny bezstykowy zapłon, w którym jeżeli wszystkie części są DDR odmówić posłuszeństwa może jedynie świeca.
Takowy również posiada halogen z przodu, nieporównywalnie lepszy niż bilux i np lepiej skonstruowany mechanizm automatu stopu.

Gdzie simek np z 83 roku posiada 6v platyny, chodź bezawaryjne na nawet 2k km <jeżeli full DDR> ale zajrzeć do nich trzeba co rusz... światła jak świeczki, rożne niedomagania instalacji elektrycznej oraz mechanizm stopu na stykającą blaszkę w kole, którą łatwo złamać przy ustawianiu, i jest to cholernie kłopotliwe na dodatek;/
[Maciek] jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2013, 22:28   #26
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Chłopie dobrą robotę robisz z tym simem

Stary motor kupuj bez obaw, byle stan był w miarę ok a pojeździsz. Za tą kase to raczej rd03 będziesz szukał, albo podjechaną rd04. Dominatora można również polecać w ciemno, tak samo XTeki, trampki itd. BMW - różnie

Generalnie jak kupisz stary motocykl nie ukatrupiony to da się go tak porobić, że będzie jeździł jeszcze długo. Stare japońskie motocykle są zupełnie inne niż ddrowskie wynalazki z tego samego okresu
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2013, 22:40   #27
kris2k


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 158
Motocykl: GS 1100
kris2k jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 5 godz 29 min 21 s
Domyślnie

Maćku, zgubiłes gdzieś całą dekadę 90' - 00'. Bo piszesz o motocyklach powyżej rocznika 2000 i z lat 80-tych
kris2k jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2013, 22:52   #28
skarp
 
skarp's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Parczew
Posty: 177
Motocykl: BMW R1200GS
skarp jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 5 godz 43 min 14 s
Domyślnie

Proponuję rozważyć suzuki DR 350 ewentualnie 650 w wersji RSE, na deere 650 se nie wystarczy, Dominator to również ciekawe rozwiązanie.
__________________
Suzuki DR 650 SE 97r -> Honda XL 650 V -> Suzuki DL 650 K7 -> BMW R 1200 GS K25
skarp jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2013, 23:26   #29
zibiano
 
zibiano's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,096
Motocykl: RD07a
zibiano jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 godz 39 min 27 s
Domyślnie

jak sie zastanawiasz to znaczy ze trzeba kupic ! ! !
powodzenia
zibiano jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2013, 00:30   #30
tom64
no... może trochę niezdecydowany
 
tom64's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: koło Mszczonowa
Posty: 588
Motocykl: już nie Afri, R1200GS + Franza DRZta
Przebieg: rosnący
tom64 is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 12 godz 37 min 22 s
Domyślnie

Maciek, fajnie napisałeś. Witam Cię tu serdecznie. Afryki się nie bój ( w sensie napraw i grzebania). Nie wiem jaki jesteś duży chłop. W sensie wzrost... Może na początek cóś mniejszego. Jak pisali Trampek, Dominator DRka może,
__________________
Prowadź motocykl tak, jakbyś chciał żeby to robiły Twoje dzieci...

Ostatnio edytowane przez tom64 : 24.06.2013 o 00:40
tom64 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
adź


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zimowanie motocykla, temat dla deTerminatorów Lupus Kwestie różne, ale podróżne. 2 24.06.2012 23:30
Stelaż do Afryki RD07A. Alkar Moto. Udostępnienie motocykla miro&afryka Inne tematy 19 22.06.2012 22:43
A2 i ja - moja historia ;) Babel Inne tematy 3 05.12.2011 12:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.