Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.11.2013, 19:44   #11
MajQ
Born Bad, Dying Worse


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 26
Motocykl: CRF 1000L Adventure Sports
MajQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 13 godz 18 min 45 s
Domyślnie

bouli, ja planuję jechać od 1 czerwca do 17-18. To jedyny termin jaki mi pasuje, więc 13.06 to za późno.
__________________
Star Riders Brotherhood
Iron Butt Association #56638
MajQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2013, 09:42   #12
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 2 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MajQ Zobacz post
bouli, ja planuję jechać od 1 czerwca do 17-18. To jedyny termin jaki mi pasuje, więc 13.06 to za późno.
No to powodzenia życzę. Ja niestety 13-go mogę jeno wyruszyć.
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2014, 08:22   #13
Maciek SRMC PL


Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 7
Motocykl: RD03
Maciek SRMC PL jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 44 min 15 s
Domyślnie

cześć ja robiłem wizy do Rosji i Azerbejdżanu poprzez firmę TB Alces z Poznania maja kilka oddziałów w Polsce (w 2012r) koszty za obydwie to 450 zł
Maciek SRMC PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2014, 00:39   #14
jackhammer


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 41
Motocykl: LC8
jackhammer jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Hmm, ja również byłbym chętny na taką wyprawę. W razie czego pisać na majewskilab małpa gmail. com
__________________
Syberia
jackhammer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2014, 23:31   #15
LRdoktor
 
LRdoktor's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Radom
Posty: 10
Motocykl: BMW GS R1150 Adv
LRdoktor jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 26 min 35 s
Domyślnie

Witam!
Planuję taką wyprawę od kilku już miesięcy. Im przygotowania bardziej zaawansowane tym fajniej i trudniej jakby.
Po 500 km/dzień według mnie to maks. Obawiam się, że więcej dupa nie wytrzyma. W zeszłym roku (traska około 6000km) dawaliśmy najpierw 600, potem 500 a w końcu
po 350 - 400km / dzień. Zmęczenie robi swoje. Ale dużo jeździliśmy po bezdrożach Albanii to i zmęczenie było duże - jednego dnia w 8h przejechaliśmy 10km, ale to dłuższa opowieść przy Piqu qflovem...
Trasa jak liczyłem to:
1 etap. Radom - Kazbegi 2400km. Tylko tam obywatele UE mogą przekroczyć granicę pomiędzy Rosją Gruzją. Czas lekko licząc 5 dni. Nie pogoni się ani na Ukrainie ani w Rosji.
2 etap. Kazbegi - Batumi. 1000-1800 km. Odległość stosunkowo mała, ale na zwiedzenie pobieżne (bardzo) miejsc ciekawych Gruzji należy dać sobie jakieś minimum 4 dni.
3 etap. Batumi - Istambuł. 1300km. 3 dni. A gorąc będzie i woda Morza Czarnego blisko.
Pokus wiele do odmoczenia nóg i innych skarbów. Może 4 dni... Istambuł też ciekawy.
4 etap. Istambuł - Radom. 2000km. 4-5 dni. Dożynki. Daleko i po Gruzji jakby nudno z dużą porcją zmęczenia.
Ogólnie około 7500km i z sumy bardzo pospiesznej - min ok 17-18 dni. Gonitwa non stop.
Z odwiedzin morza Kaspijskiego można z miejsca zrezygnować przy budżecie 17 dni.
To wszystko jak się nic nie zesra. A przygoda zawsze jakaś się trafi.
Termin kolegi ACUPS ok 4 tygodni wydaje mi się bardziej realnym.
Jeżeli ktoś chciałby pojechać w terminie od około 1 lipca w tamte rejony proszę o kontakt. Tylko ja niestety jadę dużym GS-em a tych motocykli jak również kierowników wspomnianych nie wszyscy na tym forum lubieją :-).
LRdoktor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2014, 08:35   #16
pies_kaflowy
psim sfendem
 
pies_kaflowy's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Bedford, UK
Posty: 66
Motocykl: XL1000 trzy kolory
pies_kaflowy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 12 godz 19 min 34 s
Domyślnie

1 lipca wyjazd czy w tym terminie tam juz bedziesz ? Ruszam z Londynu 15 albo 16 czerwca i zupelnie nie mam napinki by gonic wiec moze na siebie najedziemy - wracam na zmywak po ok miesiacu. Siwiejacy grubas na przeladowanym Varadero.
Nie boj zaby z tym gieesem. Mialem i wrocilem do Hundy.
__________________
* * *
Od urodzenia skazany na sukces,
a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie.

* * *
pies_kaflowy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2014, 18:00   #17
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Myślał ktoś o wjeździe do Abchazji jadąc przez Kerch? Wszyscy zazwyczaj jeżdżą górą i Drogą Wojenną ...
PS: LRdokrtor - nie miałeś wcześniej trampka?
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2014, 00:14   #18
LRdoktor
 
LRdoktor's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Radom
Posty: 10
Motocykl: BMW GS R1150 Adv
LRdoktor jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 26 min 35 s
Domyślnie

Wyjazd z kraju to najprawdopodobniej 30 czerwca. Chciałbym w sobotę 28-go, ale 29 mamy z synami potrójne imieniny w domu i obawiam się, że gdybym imprezę opuścił to mógłbym już z Gruzji nie wracać... :-).
Może gdzieś się spotkamy szanowny "psie kaflowy". Też nie zamierzam pędzić. Jadę, bo
lubię a, że wiek też nie najmłodszy to i krew chłodniejsza jakby.
O GS-a się nie boję. To moja zabaweczka w naprawdę dobrej kondycji, wyposażona indywidualnie do moich potrzeb we wszystko to, co lata błędów i doświadczeń mi podpowiedziały.
Trampka wcześniej nie miałem. Dużo zajmowałem się Land Rover-ami i dużo nimi jeździłem.
A Abchazja - ponoć piękna podobnie jak południowa Osetia. Ambasada Polska w Gruzji jednak nie zaleca odwiedzin tych rejonów. Problemy z opieką, napady rabunkowe, ograniczona możliwość działań służb dyplomatycznych itd.
Więcej na:
http://www.tbilisi.msz.gov.pl/pl/inf...ilisi_ge_a_31/
A ta droga z Kazbegi na Tibilisi w Gruzji w mapach OpenStreet nazywana jest drogą wojenną omijającą jednak tereny niebezpieczne Płd Osetii. Według mojej wiedzy i wpatrywania się wzrokiem hipnotycznem w mapy ta prawdziwa wojenna, rosyjska droga przebiega przez środek Poł. Osetii w kierunku południowym. Znajdziecie w sieci mapę agresji rosyjskiej na Gruzję w 2008 - jest to fajnie rozrysowane.
Zobaczymy czy nasze palny wypalą, bo jak na Ukrainie wystrzeli coś poważniejszego to se pojedziemy w te i we wte do Gruzji przez Turcję... A to droższe będzie. Etylina 7zł/litr.
Pozdrawiam
LRdoktor
LRdoktor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2014, 00:22   #19
MAKROS
 
MAKROS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 11
Motocykl: RD07a
Przebieg: 58K
MAKROS jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 11 min 52 s
Domyślnie

Fihu,
Myślałem o wjeździe, ale ...Wjazd do Gruzji przez Abchazję (republika autonomiczna) traktowane jest podobno przez straż graniczną Gruzji jako nielegalne przekroczenie granicy rosyjsko-gruzińskiej. Może się to wiązać z tym, że do samej Gruzji z Abchazji już nie wjedziesz i w najlepszym wypadku zostaniesz cofnięty z powrotem do Rosji, a wtedy pojawi się pytanie o wielokrotną wizę rosyjską... W sieci znajdziesz kilka opisów takich "przygód". Jedynym dostępnym przejściem, przez które bez większego stresa można się tam przedostać, a potem bez problemu opuścić Gruzję np. przez Turcję, jest właśnie Droga Wojenna. Przejazd przez Kerch (z pominięciem pętli wokół Azowskiego) nie wyklucza wjazdu przez Drogę Wojenną. Najpierw prom w Port Crimea - Port Kavkaz ( http://www.youtube.com/watch?v=iQX4pMsTYTY ). Z informacji, do których na szybko dotarłem wynika, że promy chodzą od rana do wieczora co godzinę. Potem pozostaje już jazda wzdłuż północno wschodniej strony Kaukazu. Można to zaplanować kolejno przez Kerch, Krasnodar, Kropotkin i dalej na południowy wschód w kierunku Władykaukazu. Trzeba wtedy jednak odpuścić wybrzeże i Sochi, chyba że wcześniej zrobisz sobie pętelkę tam i z powrotem wzdłuż brzegu. A jak to wygląda w praktyce, ...okaże się już w ostatnich dniach maja .
MAKROS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2014, 22:39   #20
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Cześć
Fajnie że planujecie odwiedzić Gruzję, 3 tygodnie powinno starczyć. Co do trasy wokół Morza czarnego, przejazd z W-wy (Radomia) do granicy z Gruzją (Wierchnij Las na drodze wojennej) zajmuje 4-5 dni (2 dni Ukraina, 2 dni Rosja) bez wariactwa. Po drodze nie bardzo co jest zwiedzać więc nie ma pokus. Na Gruzję zostawcie sobie przynajmniej tydzień (Dawid Garedża, Tbilisi, Swanetia) - większość dróg to asfalt albo szutry (poza Swanetią gdzie szutry są miejscami mocni kamieniste). Warto zostawić więcej czasu na Turcję, wschód (okolice jeziora Van), Kapadocja albo północnym wybrzeżem wzdłuż gór Pontyjskich. Na powrót z Turcji (bez wariactwa) potrzebne są 4 dni, być może trzy jeśli macie twarde odwłoki. Jeśli szukacie inspiracji to polecam relację z naszego wyjazdu:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14980
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Albania czerwiec 2014 xralf Umawianie i propozycje wyjazdów 12 03.04.2015 20:15
Dookoła Morza Czarnego by Złom [Wrzesień 2011] Złom Trochę dalej 88 24.04.2013 22:30
Dookoła Morza Czarnego Motorismo 2012 Cezary Trochę dalej 60 17.03.2013 12:29
Dookoła morza śródziemnego sambor1965 Przygotowania do wyjazdów 6 09.03.2011 19:14
Dookoła Morza czarnego deny1237 Przygotowania do wyjazdów 33 25.04.2009 23:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.