Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Gadżety / wyposażenie

Gadżety / wyposażenie Dodatki, które możesz zamontować.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.06.2019, 22:49   #11
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 0
Domyślnie

Podobasie, ale trochę odsłoniłbym napis. Tam i tak oprze się na kierownicy... Kładłeś motonga na posadzce?
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2019, 00:25   #12
Ostry
 
Ostry's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Kraśnik
Posty: 25
Motocykl: T7
Ostry jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 45 min 19 s
Domyślnie

Co Wy z tym napisem?
To są gmole, jeszcze w dodatku w motocyklu ADV a nie w choppku czy innym customie. W pierwszej kolejności powinny maksymalnie (biorąc pod uwagę ograniczenia w stosowaniu kg stali) chronić motocykl/plastiki, ewentualnie nogi, czyli ogólnie rzecz ujmując ograniczać straty pochłaniając na siebie energię z uderzenia. W drugiej, w miarę możliwości być ergonomiczne i nie przeszkadzać. Tak, by w ostatecznym rozrachunku przynosiły więcej korzyści a niżeli strat. Powinny jednakowoż być w miarę nieskomplikowane i łatwe w demontażu. Pomijam insze mniej istotne "kolejności"... by dojść do jednej z tych końcowych, która w mojszym wyobrażeniu mówi o wyglądzie i oddawaniu dyzajnu i charakteru pojazdu. W wolnym tłumaczeniu, nooo żeby nie szpeciły zbytnio.
To są jednakże moje "kolejności", a każdy ma swoje i nie muszą się pokrywać .
Odnośnie sterów, to przy statystycznej glebie raczej się nie zdarza by przednie koło pozostało zablokowane w pozycji do jazdy na wprost, zatem i kierownica chowa się jak należy poza obrysem oddziaływania ochronnego pola gmolowej mocy.
Jednym słowem, no może dwoma... są jakie są i ogólna koncepcja raczej się nie zmieni. Chyba że ktoś podczas użytkowania przedstawi jakieś istotne argumenty.
Na chwilę obecną mam jedynie dylemat czy rurkę wewnętrzną, w sensie tą która idzie tam do ramy na górze z przodu robić na CNC czy może jednak na ręcznej z rurki ze ścianką o 0,2 mm grubszej, wszak Afryka cięższa niż Trampek. Niby nic ale nie daje mi to spokoju. Czekam na elementy i robię testy porównawcze. Chyba że ktoś zrobi je przede mną .
Ostry jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2019, 21:20   #13
kdf
 
kdf's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Jarocin
Posty: 343
Motocykl: RD07
kdf jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 19 godz 15 min 25 s
Domyślnie

Czy temat gmoli do RD07 jest aktualny? Potrzebuję jeden zestaw.
kdf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2019, 00:26   #14
Ostry
 
Ostry's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Kraśnik
Posty: 25
Motocykl: T7
Ostry jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 45 min 19 s
Domyślnie

Tak, właśnie będą się malować w tym tygodniu razem z gmolami do Transalpa. Jakby ktoś miał jakieś zapytania to poproszę na a lub tel. albo maila żeby kryptoreklamy nie robić. Kontakt do mnie znajdziecie w necie lub na forum TransalpClub. Nie śledzę wątków na FAT więc niestety nie jestem w stanie odpowiadać na bieżąco w tym temacie.

Ostatnio edytowane przez Ostry : 16.09.2019 o 19:01
Ostry jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2019, 22:53   #15
kdf
 
kdf's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Jarocin
Posty: 343
Motocykl: RD07
kdf jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 19 godz 15 min 25 s
Domyślnie

Gmole odebrane i właśnie dzisiaj zamontowane. Pierwsze wrażenie.......koszmar. Z której strony by nie próbować rozwijać tę piep...ną folię bombelkową zawsze jest pod prąd. A jest jej chyba ze 100mb. Muszą być strasznie delikatne skoro aż tak precyzyjnie je zabezpieczył. Później już było lepiej (no prawie). Przymierzyłem do mojej zebry i koszmar. Wszystko pasuje, nic nie mogłem sobie podoginać. Cały montaż koszmarnie prosty. Nie ma możliwości wykazania swojej kreatywności. Gdy montowałem gmole Heed przy Trampku to dopiero była zabawa, a .tutaj....nudy.

Wszystkie punkty mocowania bardzo stabilne i idealnie wymierzone. Spawy i malatura bez zastrzeżeń. Ostry, jeszcze raz wielkie dzięki.
kdf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gmole do Africa Twin henry Dział Producentów i Dostawców 188 18.03.2024 20:36
Africa twin RD07 lukaszb17045 Silnik, sprzęgło, skrzynia 7 16.05.2015 08:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.