Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.08.2016, 22:13   #5041
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,235
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 16 godz 51 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
A ja mam pytanie do tych co kupili z DCT i bez DCT.Czy teraz tego zalujecie i wybralibyscie inaczej?Jesli tak to dlaczego?
Ja zrobiłem z DCT 11000 km od 2 czerwca. Ostatnie 6 dni po szwajcarskich drogach. Powiem krótko. Ja najbardziej zagorzały zwolennik manualna jak i w aucie i w moto nie zamieniłem automata na manuala. A dokładniej, to redukuje biegi zawsze manualnie, a w górę pozwalam skrzyni samej wbijać. W "terenie" jestem na trybie sport lub manual i jest ok. Oczywiście do ciorania w terenie wybrałbym manuala ale te inny motocykl. Do tego co jedze jest naprawdę super. Łatwość zmieniania biegów palcami przewyższa zmianę nogą. A potwierdza to ci co ze mną jeżdżą. Jeszcze bardziej się wkurwia.... niż kiedy jeździłem manualem. Cały czas hamuje biegami i teraz jeszcze bardziej tego nie widza. Heretykom manualnym powiem króto: trzeba pojeździć i polubić ta skrzynie conajmniej w dwa dni, choć ja polubiłem na trasie Lublin Serock w pierwszym dniu
Pewnie będzie akcja serwisowa na skrzynie bo raz mi się zablokowała ale opuściła w ciągu 2 min. No ale cóż jakoś chodzi. I nie zamienię jej na manuala. I jeszcze jedno. Założę się z heretykami manuala, że 2x więcej zmieniam biegi niż na manuala na dystansie np. 100 km. Ot tyle z mojej strony.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110

Ostatnio edytowane przez luk2asz : 28.08.2016 o 21:55
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2016, 22:30   #5042
zbys
 
zbys's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Podkarpacie/
Posty: 274
Motocykl: RD03
Przebieg: 89500
zbys jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 1 dzień 15 godz 41 min 27 s
Domyślnie

110000km ? brawo za przebieg
zbys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2016, 23:33   #5043
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 32 min 42 s
Domyślnie

Raczej oczywista omyłka
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2016, 06:43   #5044
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,349
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 30 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
Pewnie będzie akcja serwisowa na skrzynie bo raz mi się zablokowała ale opuściła w ciągu 2 min. No ale cóż jakoś chodzi. I nie zamienię jej na manuala. I jeszcze jedno. Założę się z heretykami manuala, że 2x więcej zmieniam biegi niż na manuala na dystansie np. 100 km.
To i pewnie 2x szybciej się zużyje z resztą pierwsze oznaki już masz
Jako heretyk manuala nie przekonują mnie argumenty heretyków automatyki więc to nie jest kwestia pseudo wygody ale raczej charakteru jedni dają za siebie decydować inni decydują samodzielnie.
Każdy lubi inaczej.
Parę dni temu widziałem start nowej AT ze świateł , zwłoka z tym automatem była wyraźnie widoczna no mniejsza niż start czopków z frędzlami ale jednak zauważalna.
Z resztą to nie ważne i tak wszystko się sprowadza do potrzeb i oczekiwań użytkownika.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2016, 09:43   #5045
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Ciekawe spostrzezenie,bo jezdzac automatem Afra startowala jak rakieta.Jesli oczywiscie tak wlasnie miala startowac.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2016, 19:11   #5046
poss'ter
dawniej poss
 
poss'ter's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 141
Motocykl: RD10 -> RD13 -> GS12
poss'ter jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 16 godz 7 min 46 s
Domyślnie

Jak się jeździ manualem wiedzą chyba wszyscy. Opinie tych którzy przesiedli się na automat są interesujące, opinie heretyków i teoretyków jakby mniej
W temacie: jako zagorzały zwolennik automatów w samochodach, po godzinnej jeździe testowej na Afri z DCT nie mam sprecyzowanego zdania lubię/nie lubię. Próba była jednak za krótka, dlatego chętnie czytam opinie tych co pojeździli troszkę dłużej jak np. luk2asz.
Mi też szybko startowała z DCT ze świateł.
poss'ter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2016, 20:26   #5047
tomajkAT
 
tomajkAT's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rudnica
Posty: 179
Motocykl: SD04
Przebieg: 30k 25k
tomajkAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 28 min 19 s
Domyślnie

Proponuję włączyć S3 to wtedy jest start.
tomajkAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2016, 22:00   #5048
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,235
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 16 godz 51 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
To i pewnie 2x szybciej się zużyje z resztą pierwsze oznaki już masz
Jako heretyk manuala nie przekonują mnie argumenty heretyków automatyki więc to nie jest kwestia pseudo wygody ale raczej charakteru jedni dają za siebie decydować inni decydują samodzielnie.
Każdy lubi inaczej.
Parę dni temu widziałem start nowej AT ze świateł , zwłoka z tym automatem była wyraźnie widoczna no mniejsza niż start czopków z frędzlami ale jednak zauważalna.
Z resztą to nie ważne i tak wszystko się sprowadza do potrzeb i oczekiwań użytkownika.
Z tym startem to chyba widziałeś kogoś kto manetki nie odkręcił. Sorki ale w to nie uwierzę. Co do decydowania za Ciebie, to masz takie prawo dale tyle że przyciskami lub dźwignią za 1200 zł ale to uważam za przesadę.
I żeby nie było, nie namawiam nikogo , opisuję tylko moje spostrzeżenia i heretykiem automatów tez nie jestem ale Afryki nowe z manualem juz bym nie chciał.
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2016, 22:15   #5049
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Ja mialem ustawione ns S2 i poszla ze swiatel jak rakieta.Mysle,ze na wiosne bede sie rozgladac i serio nie wiem co myslec.Jesli chodzi o podrozowanie to DTC mnie zadawala.W lekkim terenie tez sobie poradzi,a w ciezki nie bede sie pchac klocem wiec ta kategoria jazdy z automatem mnie nie interesuje.JAkbym tylko wiedzial,ze jest to patent zywotny i nie padnie po uplywie gwarancji to byl sie zdecydowal.Tylko strach o ewentualne koszty sprawia,ze mysle takze o manualu.NA codzien jezdze busem w manualu i mam go dosyc
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2016, 22:28   #5050
Lukasz
 
Lukasz's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 191
Motocykl: RD07
Lukasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 23 godz 46 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
I żeby nie było, nie namawiam nikogo , opisuję tylko moje spostrzeżenia i heretykiem automatów tez nie jestem ale Afryki nowe z manualem juz bym nie chciał.
Jak można być "heretykiem" automatów? Może raczej fanatykiem, no chyba, że w opinii jest jakaś herezja, której zasadność trudno mi zrozumieć.
Lukasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.