Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.12.2023, 06:33   #801
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Nie mieszaj w tą dyskusję protestów na granicy. Jak naszym otwarł się rynek europejski na usługi transportowe to w takich Włoszech upadło kilka tys ich firm transportowych bo nasi jeździli za połową tego co oni. Następnie wykupywali ciężarówki z upadłych firm i nimi jeździli po Włoszech, to samo dzieje się obecnie w Polsce, karma wraca.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2023, 09:25   #802
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,396
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Usunąłem ale mi nie chodziło o sam protest bo to polityka tylko jak zmienia się narracja , nie jesteś z nami to groźby nawet pod adresem rodziny, bliskich.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2023, 11:34   #803
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

W każdej grupie znajdą się źli ludzie.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2023, 20:25   #804
magneto
 
magneto's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Olsztyn (Wa-Ma)
Posty: 256
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: mój 3,5
magneto jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 17 godz 44 min 48 s
Domyślnie

Coś poznikało.... szkoda... (Edyta była)

Ale... historycznie - to wszystko przez pie....ch Vikingów.
Gdyby się nie pchali w stronę Morza Czarnego, to dziś cała ta "zawierucha" nie miałaby miejsca...
__________________
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME ! !
magneto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2023, 22:37   #805
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Magneto, dzięki za czujność. Nic nie szkoda... w chwili słabości napisałem coś, czego nie powinienem. Przepraszam.

Ale, ale... rozmawiamy w kuluarach, że w lutym będzie okrągła, 80 rocznica wymordowania Huty Pieniackiej.
Dla mnie to 15lat. Ileż to się zmieniło od pierwszego wyjazdu:
przede wszystkim większa świadomość historyczna i fakt wpływu historii na sprawy bieżące...
jechałem do wsi, której nie ma na mapie, a dziś tam stoi znak z napisem (też) po polsku...
Po prostu są miejsca, które przyciągają, które jak im poświęcisz troszkę czasu, to odsłonią swoje tajemnice, które wciąż zadziwiają i zachwycają.
Nigdy nie robiłem tam zdjęć, żeby coś zarchiwizować, zawsze chciałem utrwalić to, co akurat tam się działo, w tym swoje przeżycia. Ale przyznaję, że coraz częściej nie jadę tam dla siebie

kapliczka w HP.jpg
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2023, 00:06   #806
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Nigdy za wiele upamiętniania kresowych historii.

Postać JANUSZA HOROSZKIEWICZA przywołałem w tym wątku, kiedy opowiadałem o naszym grupowym wyjeździe w lipcu i odwiedzinach Huty Stepańskiej.
Aktualnie Janusz ma karę 3 letniego zakazu wjazdu na UA za 50 postawionych krzyży- upamiętnień polskości na Wołyniu. Ze zbioru ok 400 relacji naocznych świadków i własnych zdjęć z odwiedzin swoich rodzinnych stron, od listopada prawie co dzień zamieszcza na fa..ku nowe odcinki. To prawie ukończona książka, która pewnie nigdy nie będzie wydana.
Ciekawych prawdziwej historii zapraszam, choć nikt mnie o to nie prosił, do odwiedzenia jego strony pt. Huta Stepańska - Wyrka- Chłoniewicze i okolice.
Ja nie jestem użytkownikiem, ale przyjazna dusza przesyła mi kolejne odcinki
historii rodzinnych i sąsiedzkich z 1943 i sprzed, opisanych rzetelnie i zobrazowanych dziesiątkami zdjęć i map.


Ukraińcy obawiają się odkrycia nowych miejsc kaźni i dołów śmierci wielkich rozmiarów i z premedytacją uniemożliwiają mi poszukiwania uważa Horoszkiewicz.

W celu odnalezienia tych dołów śmierci Horoszkiewicz nawiązał kontakt z dwoma byłymi banderowcami, braćmi Witoszkami ze Stydynia Wielkiego, i, jak twierdzi, zaprzyjaźnił się z nimi. Mieli oni przejść duchową przemianę i nie utożsamiać się już z OUN-UPA. Horoszkiewicz liczył, że wskażą mu oni miejsca, gdzie leżą wspomniane ofiary. Cały czas myślałem, jak o tę zbrodnię zapytać Aleksija Witoszkę, bo siłą rzeczy narzucały się pytania: czy twój brat był między nimi [zbrodniarzami red.], a czy ty też rąbałeś i rabowałeś? Pytania dojrzewały i prawda w końcu wyszłaby na jaw, zabrakło tego jednego spotkania mówił Horoszkiewicz.
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2023, 00:24   #807
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,396
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Tomek to jest straszne , żyjemy w Polsce rządzonym przez polsko języczne rządy i nikt tego nie widzi ?

Jeśli to nie jest zgodne z kodeksem foruma to to zbanować melona










A
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2023, 09:27   #808
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Pozwolę sobie na taką uwagę:

W tej sprawie, często tzw opinia publiczna odwraca się od racji ofiar po tym , jak reakcja ich obrońców jest nazbyt radykalna.
Zwłaszcza jest przyzwolenie na taką reakcję, a nawet swoiste jego wymuszenie i tłumaczenie swojej postawy radykalizmem, przedstawianym jako atak.

Przepraszam Melon za ocenę, ale dla porównania- Twoja wypowiedź jest radykalana.
Z drugiej strony weźmy wypowiedzi Horoszkiewicza, który zawsze w sposób łagodny opowiada o historycznej przeszłości, do swoich działań angażuje środowiska miejscowych Ukraińców, którzy po prostu znają prawdę. Wiedzą, jak było. Walczą o pamięć, walczą o polski krzyż w polu w myśl elementarnej, sąsiedzkiej uczciwości. I co? Tu nie ma jakiegokolwiek radykalizmu usprawiedliwiającego karanie postawy Janusza.
A więc, co jest?

To jest właśnie cień tego ideowego, strukturalnego, tępego nacjonalizmu.

sołtys.JPG
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2023, 15:58   #809
plaku
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie Pan ATomek

''Prawda to piękne otwarte drzwi a przed nimi ....'' ATomku dasz radę ,kto jak nie TY?. Powiedz mi jak bardzo masz ochotę powiedzieć rzeczy ,nie do powiedzenia, ile razy jako dorosły płakałeś bo to było jedyne co jest pierwsze na widok rzeczy które są otwarciem i zamknięciem ludzkich tragedii. Ludzie wrażliwi w tych czasach mają przesrane...

Ostatnio edytowane przez wierny : 11.12.2023 o 13:16
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2023, 19:22   #810
kylo
 
kylo's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 453
Motocykl: R100GS
kylo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 18 godz 36 min 30 s
Domyślnie

Warto posłuchać
https://www.youtube.com/watch?v=R04uiizLy2g
kylo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
4 slot Huta Pieniacka piotrekk Umawianie i propozycje wyjazdów 5 20.09.2013 19:44
Huta Pieniacka Barył Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 04.08.2011 09:53
I Kaszubski Zlot Motocyklowy - 14.08.09r. Ciapek Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 17.08.2009 13:13
IX Ogólnopolski Zlot Motocyklowy JuIo Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 27.07.2009 23:13
Zlot Motocyklowy Niechorze 24-26.07.09 vostock Imprezy forum AT i zloty ogólne 7 23.07.2009 12:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.