Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.07.2013, 16:19   #91
kamilltee
 
kamilltee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 499
Motocykl: XTZ 750 ST 92 - z kratą, odliczam cały VAT :)
Przebieg: 65 000
kamilltee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 34 s
Domyślnie

niedługo rocznica ....
__________________
jest XTZ 750 ST Desert Rat - dla znajomych Paproch

SUPER TENERE - LEGENDA DAKARU http://passion4travel.pl/index.php/super-tenere-legenda-dakaru/
FB http://www.facebook.com/kamilltee
kamilltee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2013, 14:19   #92
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 44 min 0
Domyślnie

Kolejny motocyklista uderzył w barierki
http://bielskobiala.gazeta.pl/bielsk...l#TRLokBielTxt
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2013, 20:13   #93
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

...na forym BMWu powstał właśnie podobny wątek.
Można siły połączyć w tej walce, choć zapewne wielu Userów jest powielonych na tych dwóch forach.

Pozdro Orzep
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2013, 15:04   #94
magicl
 
magicl's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Kerry :-)) Ireland
Posty: 487
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61.000
magicl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 22 godz 19 min 21 s
Domyślnie

Hej, w IRE (nie tylko)tez cos sie dzieje- http://www.magireland.org/2012/campa...ly-guardrails/
magicl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2013, 13:27   #95
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Hej,

Odpowiedziałem w gangu Wojtkowi, który chce pociągnąć ten temat. Nie było mnie trochę, bo siedziałem w Azji. Na forum nie zaglądam od dawna. Szkoda mi czasu na przepychanki. Zgłosił się Wojtekk, który zadeklarował się, że pociągnie temat. Sam chętnie się włączę jeśli się do czegoś przydam. Tym chętniej jeśli nie będzie to wymagało mojej obecności na forum.

pozdrawiam
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2013, 09:22   #96
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie Spróbujmy

Witam,

byłoby moim marzeniem, gdybyśmy spróbowali...

Piszę tu, na ogólnym, bo jakoś słabo znam się na gangach. Jak ktoś mi podpowie w czym to lepsze niż pisanie tu - może tam się przeniesiemy.

Moja propozycja jest następująca i całkowicie do dyskusji:
- robimy jedną akcję i z hukiem
- akcją będzie przejazd z Warszawy na miejsce, gdzie był wypadek Ashanti, zaparkowanie motocykli, podejście na zakręt i klęknięcie przy barierach z rękami z tyłu a szyją na barierze (czyli pomysł zachodni, ale nieco zmodyfikowany).
- data? Początek sezonu motocyklowego
- dokładniej? Niedziela (sezon ogórkowy w mediach, a je potrzebujemy by podchwyciły temat)
- jeszcze dokładniej? Proponuję 06 kwietnia. Dlaczego wtedy? Może będzie nieco cieplej i przez to bezpieczeniej. Mniej więcej godzina 11:00 start z Wawy, inscenizacja na zakręcie ok 12:30. By na wczesne popołudnie ekipy medialne wróciły i zmontowały o nas materiały. Ale przede wszystkim, że nie zablokujemy trasy w godzinie wieczornych powrotów z weekendu + mniejszy rusz co dla nas będzie kluczowe by to wykonać bezpiecznie.
- jestem zdecydowanie przeciwny protestom, blokadom. Niech to będzie forma inscenizacji, informacji jaka idzie w eter, że o coś prosimy, a nie prostestujemy, domagamy się etc.

Zastanawiałem się, czy nie powinniśmy zrobić rozproszonej akcji - w kilku miejscach. Ale doszedłem do wniosku, że nie. Nie będziemy mieć kontroli nad bezpieczeństwem (a to będzie mega wyzwanie) i samym przekazem o co nam chodzi. By nie zamieniło się to w protest, ale w prośbę. Stąd raczej zaproszenie ludzi z wielu miejsc by do nas przyjechali, niż robienie tego w wielu miejscach.

Co byśmy potrzebowali?
1) Zdjęcia / opisy jak byśmy chcieli by takie bariery wyglądały, a może rozwiązania zachodnie. Pokazanie jak beznadziejne są nasze rozwiązania (np. na Sanguszki w wawie na zakręcie dali.... metalowe liny rozpięte... to już masakryczna gilotyna)
2) chyba zewnętrzne i proste forum + strona informacyjna o co nam chodzi (Patiomkin?) - jakiś fajny adres. Niech to nie będzie akcja AfricaTwin, bo niektórzy mogą nie wziąć w tym udziału bo są silnie związani z innym klubem i im "nie wypada". Niech będzie skąd się to wzięło, ale postawione gdzieś na zewnątrz. Podobnie zrobiliśmy z motopozytywnymi. Wyszło z forum FTA< ale stoi gdzie indziej. I chyba tak jest dobrze. To ma być dobro wspólne, a nie jakaś zdobycz.
3) komunikat do mediów (mogę wziąć na siebie - oczywiście wraz z innymi). Krótkie, max 1 strona a4 + obrazki o co nam chodzi (Evvil Twin)
4) ściągnięcie mediów. Musiałby powstać zespół, który weżmie na siebie zrobienie listy mediów, obdzwonienie na tydzień wcześniej, a potem w czwartek/piątek i sobotę by im to wbić do głowy (a rozyłany materiał który napiszemy). Da się - ja kiedyś nagłośniłem pewne smutne wydarzenie (wypadek węgierskich motocyklistów i ich eskortę do domu) na kilkanaście godzin wcześniej (by pokazać, że to są realne tragedie a nie bezimienni ludzie). Ale wcześniej trzeba wiedzieć gdzie uderzać (choćby same telefony interwencyjne). DO tej pory wymieniliście:
Tomasz Gorazdowski - trójka
Paweł Płuska - TVN. Przez Sambora
Kamil Durczok
Klaudiusz Slezak - kamiltee
Filip Kabulski - Sambor
Marcin Gałuszko + Marcin Włodarski TVP Warszawa - dojście przez Borewicza (a to jest CUin HEll)
Piotr Baron - trójka
Potrzebujemy też ogólnych kontaktów do redakcji (Andrez - autoświat, Misiek - Motocykl). Ogólnych i lokalnych (Mygosia - mówi o Haladyn z Radio Bielsko).
5) ustalenie miejsce zbiórki, trasy przejazdu, i zabezpieczenie całości służbami (policja, może karetki). Trzeba założyć, że przyjedzie huk motocykli i staniemy na trasie szybkiego ruchu. Musimy bardzo na siebie uważać.
6) założenie profilu na fb i prowadzenie go.
7) Wejście na dziesiątki forów motocyklowych i zaproszenie na zewnętrzne forum by się włączyć. To będzie delikatne - by nie zrazić do siebie i innych. Czyli poprowadzenie wątku, pogadanie o tym a dopiero odesłanie. Sami nie lubimy jak ktoś wpada z zewnątrz wrzuca link i znika. Uszanuujmy to. Czyli potrzebna lista forów (mam, ale przyda się wiecej), założenie profili i ich prowadzenie (już niedługo).
8) Opisanie (by wszyscy jadący przeczytali) jak się zachowujemy a jak nie (np. kwestia jazdy w grupie, kręcenie do odcięcia zapłonu, jazda na jednym kole), co robimy na miejscu a co nie (np. skomplikowane będzie ustawienie ludzi, zaparkowanie motków, danie sygnału na klękanie - mam pewne pomysły ale ktoś to musi poprowadzić) i kto gada (niestety musimy mieć 2 - 3 takie osoby od nas (w sensie środowiska motocyklowego), które będą przygotowane (służę pomocą) do mówienia o co nam chodzi. By było to spójne, by nie było, że nagle ktoś zacznie gadać o buspasie etc.
9) Nagranie na youtube przekazu (założenie profilu o tym samymym adresie co strona www) i upublicznienie w dniu akcji by jasno było wiadmo o co nam chodzi, nagranie wcześniej.
10) stworzenie własnego reportażu - foto, video + tekst i puszczenie już tego samego dnia wieczorem (graphia). Zrobienie napisów do tego i puszczenie na zachód (tupek - przetłumaczą tekst na angielski)
11) ....
12) ...
13) MOże coś z posłami? (Hemik - przełożenie na posłów). Niech pokażą twarz, niech pomogą nagłośnić u nich.

I na koniec. Nie ruszymy bez nas. Bez ludzi, co się zadeklarowali, że zrobią. Bez nowych. Jak mało się zgłosi, potwierdzi, włączy do dyskusji - zamykamy projekt, bo jest za wielki i społeczny, by w jakiejś GTW go prowadzić.

A zatem zapraszam do dyskusji.

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 08.10.2013 o 09:34
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2013, 10:08   #97
moorelka
Więcej światła
 
moorelka's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: kiedyś Racibórz teraz Warszawa
Posty: 841
Motocykl: nie mam AT jeszcze
moorelka jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 15 godz 55 min 39 s
Domyślnie

Może Darek Dobosz nam też pomoże "Świat Motocykli" mam do niego namiar

http://www.swiatmotocykli.pl/Motocyk...Motocykli.html
moorelka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2013, 10:27   #98
tupek
 
tupek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Mysiadło
Posty: 503
Motocykl: xt660r
tupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 50 min 30 s
Domyślnie

myślę, że plan jest na miarę naszych możliwości
jak wcześniej pisałem, wchodzę w to
tupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2013, 22:49   #99
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There
 
slafo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Urzut
Posty: 661
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 1 godz 2 min 6 s
Domyślnie

Jestem !!

Mogę się zająć się wykupieniem serwera, domeny i zrobieniem strony, forum itp.
Mile widziane psd lub jpg, na którym oprzemy layout - tu ukłon do grafików.

Moja żona robi kampanie społeczne, jej dziełem są "Włącz myślenie", "Klub Pancernika" czy też "Nie jedź na kacu" oraz sporo innych. Wie jak się to robi, mogę spróbować ją do tego wciągnąć. Może uda się w jakiś sposób wykorzystać jej wiedzę lub kontakty z branży.

Skoro akcja ma ruszyć na wiosnę, jest trochę czasu by sie solidnie do tego przygotować.

Myślę (chyba już w gangu), że trzeba wymyślec przyjazną domenę i zacząć prace.
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.10.2013, 12:30   #100
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 14 godz 10 min 8 s
Domyślnie

Wojtekk - 3 x TAK! Jeśli trzeba będzie jakiekolwiek materiały związane z akcją przetłumaczyć na angielski, chętnie zrobię, wrzucę też info na forum dosyć wpływowego klubu lekarzy motocyklistów DoctorRiders.
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Akcja "Bezpieczeństwo- forum TA"- potrzebna pomoc!!! Marcin-BB Inne tematy 25 26.09.2011 16:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.