Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.12.2020, 04:55   #1
piotr_3miasto
 
piotr_3miasto's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk Olszynka
Posty: 490
Motocykl: RD07
piotr_3miasto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 1 godz 27 min 13 s
Domyślnie Zakup Expresu do kawy

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
wyswietla mi jakas posrana ikonke i podaje tutorial z miliona punktow jak go skasowac. Saeco Lirica. Miesieczny ze sklepu.

co do pizzy to w dordze na poludnie koniecznie tu:

https://www.facebook.com/Pizzeria-Pi...8444689170443/

Pizza Pippo Boguchwała - jak widac koles ma w p... promocje. Niedziela i poniedzialek zamkniete...

koles 15 lat w rzymie uczyl sie robic placka. teraz od 20 lat kreci swoj biznes we wsi pod rzeszowem. droga 19 na bieszczady - 8km od granicy rzeszowa. jest j... bogiem placka piec z plaszczem z popiolu wulkanicznego i wloskie radyjko w uszach. kto zna wloski - Zbyszek milo pogawedzi...

Szlag!
Właśnie stoję w Sanoku i za 5 godzin robię w tył zwrot na północ i przejadę ponownie przez Boguchwałę.
Tylko, że dziś akurat jest sobota. 🤨


Edycja:
Coś chyba mi się pomieszało ze zmęczenia.
Sobota czynne, a zatem zajadę! 😁
Oby miał już otwarte!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
piotr_3miasto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2020, 05:50   #2
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,521
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 29 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotr_3miasto Zobacz post
Szlag!
Właśnie stoję w Sanoku i za 5 godzin robię w tył zwrot na północ i przejadę ponownie przez Boguchwałę.
Tylko, że dziś akurat jest sobota. ��


Edycja:
Coś chyba mi się pomieszało ze zmęczenia.
Sobota czynne, a zatem zajadę! ��
Oby miał już otwarte!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opisz jak wrazenia. Ja polecam pozycje FAGIOLLI szczegolnie
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2020, 06:33   #3
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,955
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 50 min 13 s
Domyślnie

Każdy ma swoje upodobania kulinarne i o tym się nie dyskutuje. Ale jak widzę w menu 38 pizz to ...... Jeśli w rzymskiej pizzerii znajduje się wiecej niż podstawowych 10 pizz to oznacza że wymyślają, skoro człowiek pracował tam wiele lat, to powinien o tym wiedzieć.
Przypomniał mi się pewien epizod, kiedy żona kolegi poprosiła o keczup do pizzy. Właściciel początkowo zaprotestował i próbował tłumaczyć że keczupu używa się max do frytek w Romie, następnie usiadł i patrzył z niedowierzaniem kręcąc głową.
W Jaśle jest pizzeria, którą prowadzi oryginalny Calabrese, dyskutowaliśmy o pizzy i nie jednokrotnie próbowałem mu wytłumaczyć jaką bym chciał bazę, za każdym razem padała odpowiedź. Widzisz ile dyplomów to wisi, jakby moja pizza była słaba, to by mi ich nie przyznał w IT. U nas na Calabrii baza ma być gruba a ja innej nie umie zrobić. Ludzie się zachwycają jego pizzą, bo w porównaniu do tych niby z 30 innych lokalnych pizzerii, które nie powinny nazywać tego co wytarzają pizzą. Jak byłem dzieckiem mam robiła pizzę w piekarniku, byłem wtedy przekonany że jest najlepsza na świecie. Kiedy wyjechałem na południe to mi się poprzewracało w głowie i pizza mamy przestała smakować .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2020, 07:41   #4
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,521
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 29 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Każdy ma swoje upodobania kulinarne i o tym się nie dyskutuje. Ale jak widzę w menu 38 pizz to ...... Jeśli w rzymskiej pizzerii znajduje się wiecej niż podstawowych 10 pizz to oznacza że wymyślają, skoro człowiek pracował tam wiele lat, to powinien o tym wiedzieć.
Przypomniał mi się pewien epizod, kiedy żona kolegi poprosiła o keczup do pizzy. Właściciel początkowo zaprotestował i próbował tłumaczyć że keczupu używa się max do frytek w Romie, następnie usiadł i patrzył z niedowierzaniem kręcąc głową.
W Jaśle jest pizzeria, którą prowadzi oryginalny Calabrese, dyskutowaliśmy o pizzy i nie jednokrotnie próbowałem mu wytłumaczyć jaką bym chciał bazę, za każdym razem padała odpowiedź. Widzisz ile dyplomów to wisi, jakby moja pizza była słaba, to by mi ich nie przyznał w IT. U nas na Calabrii baza ma być gruba a ja innej nie umie zrobić. Ludzie się zachwycają jego pizzą, bo w porównaniu do tych niby z 30 innych lokalnych pizzerii, które nie powinny nazywać tego co wytarzają pizzą. Jak byłem dzieckiem mam robiła pizzę w piekarniku, byłem wtedy przekonany że jest najlepsza na świecie. Kiedy wyjechałem na południe to mi się poprzewracało w głowie i pizza mamy przestała smakować .
Pozostaje odwiedzic Zbyszka i sie przekonac samemu a i po wlosku poplotkujecie. Zloty czlowiek
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2020, 17:11   #5
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,955
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 50 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
Pozostaje odwiedzic Zbyszka i sie przekonac samemu a i po wlosku poplotkujecie. Zloty czlowiek
Znam siebie, jestem do szpiku przesiąknięty i zmanierowany italjańskim żarciem, kawą czy winem. Mama mojego przyjaciela lała mnie ścierą po łbie, bo zawsze zaglądałem jej do garków w kuchni. A starsze panie włoszki z południa, to potrafią robić cuda, oj potrafią z jedzeniem. Nauczyła mnie jak ma smakować itlajańskie jedzenie, dlatego nie podejmuje juz żadnych prób. Przerobiłem większość tawern i pizzerii włoskich w Krakowie, te niby zajebiste także. Nie trafiłem do takiej gdzie wróciłbym z ochotą, było bardzo przeciętnie w kilku a w większości nawet niesmacznie.
Straciłem wiarę że zjem gdzieś smaczną pizzę czy pastę w PL, jak nie u siebie w domu .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2020, 09:17   #6
Lis
 
Lis's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 759
Motocykl: Jeżeli będę miał AT, to RD04
Lis jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 20 godz 38 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
KJeśli w rzymskiej pizzerii znajduje się wiecej niż podstawowych 10 pizz to oznacza że wymyślają, skoro człowiek pracował tam wiele lat, to powinien o tym wiedzieć.
Włoska pizza w PL się nie sprzeda. U nas tylko "polska włoska" pizza...


Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Kiedy wyjechałem na południe to mi się poprzewracało w głowie i pizza mamy przestała smakować .
Błąd, poważny błąd. Miejmy nadzieję, że się mama nie dowiedziała...
Lis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 08:58   #7
piotr_3miasto
 
piotr_3miasto's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk Olszynka
Posty: 490
Motocykl: RD07
piotr_3miasto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 1 godz 27 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
Opisz jak wrazenia. Ja polecam pozycje FAGIOLLI szczegolnie
Niestety, ciasne okno czasowe nie pozwoliło na atak na specjały Pippo.
A byłem już tak blisko! Zostaje "do następnego razu".
piotr_3miasto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2020, 09:05   #8
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

To zależy mocno od tego, czy używasz spieniacza, czy masz filtr no i od modelu ekspresu. Nivona bez filtra przy używanym spieniaczu krzyczała o odkamieniacz raz na 3-4 tygodnie; z filtrem i sporadycznie używanym spieniaczem - raz na 2-3 miesiące. Zużycie rzędu 3-8 kaw dziennie.
Inna rzecz, że moja jeszcze kaze czyścić się tabletką raz na 2 miesiące. Od 5 lat pracuje bez najmniejszej usterki.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2020, 09:54   #9
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Wczoraj żona dostała w pracy taki oto prezent na święta, zobaczymy jak się to sprawuje
IMG_20201219_095104.jpg
A od 6 albo 7 lat niezawodnie służy nam to maleństwo które bardzo polecam do espresso i czarnej
IMG_20201219_095123.jpg
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2021, 09:51   #10
MUTT


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: nad rzeczką , opodal ...
Posty: 632
Motocykl: RD07a
MUTT jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 19 godz 21 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Wczoraj żona dostała w pracy taki oto prezent na święta, zobaczymy jak się to sprawuje
Załącznik 102460
A od 6 albo 7 lat niezawodnie służy nam to maleństwo które bardzo polecam do espresso i czarnej
Załącznik 102461
tym się sugerowałem ....
MUTT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Beta RR 4T zakup dzinks Inne tematy 126 06.03.2021 15:34
PRZEZ KRAJ PARTYZANTÓW, KOKAINY I KAWY: czyli pekaesem po Kolumbii. [Listopad 2011] czosnek Trochę dalej 48 12.01.2013 01:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.