Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Mapy

Mapy Wektor/raster i inne tamty...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.05.2014, 15:50   #1
pawelb


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Łódź
Posty: 18
Motocykl: inny
pawelb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 21 min 26 s
Domyślnie Mobile Atlas Creator wsparcie Google

Potrzeba matką wynalazku... ostatnio potrzebowałem zrobić zrzut map Google'a. Najpopularniejszym programem do tego jest Mobile Atlas Creator. Niestety w najnowszej wersji usunięto wparcie tych map. Na szczeście projekt jest open source i dogrzebałem się do tego jak to odblokować. Załączam niezbędne pliki konfiguracyjne dla widoku satelitarnego oraz topo+drogi. Należy wrzucić pliki xml do katalogu "mapsources" w katalogu programu.

Konfiguracja działa dziś, ale nie koniecznie za miesiąc. Google wraz ze zmianami map zmienia do nich adres (konkretnie pole wersji). Jak kiedyś będzie trzeba zaktualizuję. Tak czy inaczej może się komuś przyda.

Dla tych co nie wiedzą o MOBAC (Mobile Atlas Creator) - pozwala on ściągać mapy z wielu źródeł Open Source. Przechowuje je w lokalnej bazie danych (w postaci "kafli" JPEG o rozmiarze 256x256 pikseli). Tak ściągnięte dane może eksportować do formatów wspieranych przez różne aplikacje do nawigacji np OruxMaps Osmand (android). Da się nawet na Garmina (nowsze modele ze wsparciem map rastrowych w plikach KMZ).
Załączone Pliki
Typ pliku: zip mapsources.zip (1.1 KB, 52 wyświetleń)
pawelb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2014, 08:36   #2
pawelb


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Łódź
Posty: 18
Motocykl: inny
pawelb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 21 min 26 s
Domyślnie

I tak jeszcze sam sobie odpowiem na posta

Jakby ktoś chciał mogę udostępnić mapy offline Islandii: Hybrid 1.6 GB i satelitarny 3,8 GB. Przykład hybrydowej i opis jak wrzucić to na Osmand tutaj:

http://worldinmyeyes.pl/?p=162
pawelb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2014, 17:48   #3
mystek


Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 29
Motocykl: RD03
mystek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 17 godz 1 min 56 s
Domyślnie

Dzięki. Ja używam wersji sprzed 3 lat i cały czas Google na niej hula, niemniej jednak może w nowszych coś dodali;-)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
mystek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Atlas-Maroko, 3 dni na skuterze, zdjecia z wyprawy. schneider Trochę dalej 17 02.12.2012 00:29
Perpetuum mobile Lepi Inne tematy 8 07.01.2011 11:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.