Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.04.2012, 11:04   #1
Wojtek_K
 
Wojtek_K's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Łódź
Posty: 877
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnący
Wojtek_K jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 18 godz 43 min 17 s
Domyślnie Nowe etrexy garmina - jakieś doświadczenia ?

czy ktoś ma już eTrex - 20 i może coś o nim powiedzieć ?
http://www.garmin24.pl/pl/p/Garmin-e...-00970-10-/363
__________________
...
piszę po polsku
(staram się)
Wojtek_K jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2012, 13:36   #2
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Wydzieliłem Twój post, bo tam nijak nie pasował.

Tu masz masę informacji, choć nie w użytku motocyklowym:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=10066
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=10645

Napisz jeszcze do czego konkretnie potrzebujesz odbiornika - będzie łatwiej się odnieść.

pozdrawiam, Adam
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2012, 14:45   #3
Wojtek_K
 
Wojtek_K's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Łódź
Posty: 877
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnący
Wojtek_K jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 18 godz 43 min 17 s
Domyślnie

dzięki
a chciałem dopasowac do AT
__________________
...
piszę po polsku
(staram się)
Wojtek_K jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2012, 14:55   #4
Kate
 
Kate's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Motocykl: taka Africa xtz 750 ;))
Kate jest na dystyngowanej drodze
Online: 11 godz 26 min 52 s
Domyślnie

kolega Hoothate z forum xtz ma nowego etrexa, możesz jego podpytać

nowe etrexy mają najlepsze ekrany jak dotąd z garminów, minimalnie mniejszy od np gpsmap 62 ( lub dowolny inny model ), a dużo czytelniejszy,
poza tym łączą nie tylko przez hamerykańskiego satelitę, z tego, co pamiętam, ale i przez rosyjskiego, dzięki czemu jest mocniejszy sygnał, szybciej łączy

tylko mocowania nie ma jeszcze oryginalnego do nich - trzeba kombinować z uniwersalnymi
Kate jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2012, 15:37   #5
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Jak to nie ma mocowania? Przecież na plecach ma typową dla garmina szynę montażową, taką samą jak w 62, colorado, etc. Czyli jest co najmniej oryginalne mocowanie rowerowe garmina, które jest niezłą bazą do bardziej ambitnych rozwiązań.

Co do ekranu - lepsza jakość wzięła się z większej gęstości (pixele są bardziej "upakowane" - podobna rozdzielczość przy mniejszym ekranie), co niekoniecznie jest dobre na moto - po prostu przy wibracjach ciężej rozpoznać szczegóły.
Dlatego (m.in.) jeżdżę na 62 mimo, że w szufladzie leży colorado z większym ekranem.

@Wojtek K - napisz do czego konkretnie potrzebujesz tego urządzenia, jak planujesz z niego korzystać (i ew. jaki budżet, żeby móc określić czy byłaby jakaś sensowna alternatywa).

W.g. mnie ten odbiornik nada się przy założeniu, że do lasu wytyczymy trasę z góry na kompie i będziemy jechać potem "po sznurku" (co nie zawsze okazuje się możliwe), lub na asfalcie jako nawigator - wbijamy punkt i jedziemy w.g. wskazań.
Czyli to raczej takie kompromisowe/wspomagające urządzenie (ew. też tracklogger) niż optymalne rozwiązanie do nawigacji.
Bo niestety przy tej wielkości ekranu i sposobie obsługi (przyciski z boku) podczas jazdy nie bardzo będzie możliwość go obsługiwać (miałem starszego etrexa na moto - co chciałem coś więcej zobaczyć to musiałem stawać).
Do planowania tras będzie się średnio nadawał, bo ma mały ekran (62kę też to boli) i z tego co czytam jest dosyć wolny.
Jeśli chodzi o jego możliwości rastrowe to nie brałbym tego mocno pod uwagę - już w 62 działa to tak sobie, a tu ponoć jeszcze wolniej. Mały ekran dodatkowo ogranicza przydatność tego (w 62 też, więc używam PPC pod rastry).

Do turystyki pieszej (ew. też na rower) sprawa wygląda oczywiście zupełnie inaczej i tu wydaje się być fajnym pomysłem - mały, lekki, długo na bateriach trzyma, opóźnienia nie są tak dokuczliwe jak na moto.

EDIT: choć IMO lepiej kupić jednak takie niż używanego, starszego 60CSXa - pieniądze zbliżone, a funkcjonalność jednak lepsza, pomimo gorszej "guzikologii". No chyba, że ktoś ma bardziej specyficzne potrzeby.
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy

Ostatnio edytowane przez fxrider : 20.04.2012 o 15:41
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2012, 15:41   #6
Kate
 
Kate's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Motocykl: taka Africa xtz 750 ;))
Kate jest na dystyngowanej drodze
Online: 11 godz 26 min 52 s
Domyślnie

no jest tylko ten rowerowy na trytki w ofercie Garminowej pasujący
Kate jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2012, 16:01   #7
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Szczerze pisząc wydaje mi się on najsensowniejszy, bo dobrze trzyma odbiornik i nie utrudnia korzystania z niego. Do niego dosztukować dowolne już ramię i jest fajnie. Te dedykowane "kołyskowe" RAMy to upierdliwy badziew, kosztujący chore pieniądze.
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy

Ostatnio edytowane przez fxrider : 20.04.2012 o 16:18
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2012, 19:40   #8
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

potwierdzam co pisze fxrider - miałem i mam najprostsze i najtańsze mocowanie na 60tkę na kierę w XL i przeżyło naprawdę niejedno. teraz muszę coś zakombinować w teresce bo niestety nie mam miejsca na kierownicy ALE wiem jedno, ze na pewno nie kupię żadnego rama ani nic takiego. dalej będzie to uchwyt rowerowy pewnie w miejscu zegarów.
mam uchwyt garmina samochodowy do 60tki z przyssawką na szybę - podczas jazdy trzęsie się to g..wno jak pies srający pestkami od brzoskwiń ;/ nie wyobrażam sobie czegokolwiek takiego w motocyklu, zwłaszcza zjeżdżającym w off.

poza tym - jestem fanem 60tki. uważam subiektywnie, że kupiłem raz i nie muszę się juz zastanawiać nad żadnym innym urządzeniem. baterie spokojnie wytrzymują calutki dzień jeżdżenia więc nie trzeba się szczypać nawet w żadne zasilania, może trochę 'guzikologia' jak to napisał fxrider, jest trochę mało intuicyjna ale spokojnie można się jej nauczyć i przyzwyczaić. nie zmienię jej na nic innego chyba, że się zepsuje...
w ub roku naprawdę sporo kilometrów nawinąłem off i wrzucałem w nią tracki robione na kompie... żadnych problemów z widocznością, czytelnością itd.
sorry za trochę OT
pozdrawiam
matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2012, 22:37   #9
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,244
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 21 godz 42 min 50 s
Domyślnie

Poza tematem
Matjas, wysłałem do Ciebie PW i kilka maili, mógłbyś odpowiedzieć co z tym elektrozaworkiem?
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2012, 23:24   #10
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

@matjas - akurat w 60tce guzikologia jest świetna (nie twierdzę, że intuicyjna, ale na pewno wygodna) i umożliwia operowanie nawet podczas trudniejszej jazdy. O niedogodnościach dot. przycisków pisałem tylko w kontekście etrexów, gdzie są umieszczone na bocznych krawędziach odbiornika i jest ich mniej, w związku z czym dla niektórych akcji brakuje skrótów.
60tka to bdb odbiornik, ale uwierz, że nowsze dają dużo większy komfort użytkowania, zwłaszcza jeśli chodzi o "autonomiczność", tzn. planowanie trasy już podczas wypadu, bez dostępu do kompa. Są też mniej upierdliwe w obsłudze (zgrywanie, wgrywanie map, śladów, tras) niż odbiorniki starszej generacji, co może być szczególnie istotne dla początkujących w temacie. Choć z drugiej strony kilka rzeczy było lepszych w 60tce niż w następnych generacjach.
Jeśli chodzitylko o nawigowanie po śladzie to faktycznie nie ma sensu inwestować w droższy odbiornik, bo różnica będzie niewielka. Choć w 62 możliwość wyświetlenia kilku śladów na mapie na raz (w różnych kolorach) się przydaje.
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jakies guwienko Henryk-Knox Układ elektryczny i zapłonowy 12 27.06.2011 02:09
VANUCCI - ktoś zna z doświadczenia? Marcin z Zakopanego Archiwum 20 23.06.2008 18:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.