Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Honda - inna niż AT & NAT

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.07.2023, 13:00   #1
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 40 min 38 s
Domyślnie Honda Sh350

Ktoś ma, użytkuje, testował, jakieś inne doświadczenia z tym sprzętem Coraz bardziej głupoty chodzą po głowie i ciągnie do "przygód" z nowym skuterem. Jakiś czas temu tym jechałem i w porównaniu do posiadanego Kymco GTi300 jakoś specjalnie nie zachwyciło ale może jednak czas na zmiany Będę wdzięczny za info od osób, które coś więcej w temacie nowej Sh wiedzą
Pojawiła się oferta praktycznie nowej sztuki /ponoć "nie zaiskrzyło"/ i się mocno zastanawiam :https://www.olx.pl/d/oferta/honda-sh...5-IDUvmyf.html
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2023, 13:56   #2
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 25 min 5 s
Domyślnie

Adriano mówi że serwisuje kilka szt. co mają w okolicach siedmiu dych na blacie. Jakość to już nie to samo co w 300 do 15 roku. Słabe plastiki, urywają się zaczepy od wibracji i pękają. Mechanicznie twierdzi że ciężko będzie zrobić stówkę bez porządnego serwisu.
Odnośnie obecnych skuterów Hondy to twierdzi że za wszystkie : ” paghi per giapponese è ti danno roba cinese In cambio” .
Ciebie jednak to nie powinno aż tak interesować, jak zrobisz pięć koła rocznie to będziesz miał zajebisty sezon. Tam to ma jeździć bezproblemowo min. 5/6 lat przejeżdżając 30 koła rocznie.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2023, 15:38   #3
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 40 min 38 s
Domyślnie

Dokładnie ! rocznie w/g CEPiK skutrem zrobiłem niecałe 6.000km. więc te 70 tysi to tak z 10 lat
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2023, 21:54   #4
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Dasz radę Wierzymy w Ciebie
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2023, 13:50   #5
Vlad Palinka
 
Vlad Palinka's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Krosno, Bukowiec
Posty: 66
Motocykl: XT660Z Tenere
Vlad Palinka jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 16 godz 7 min 42 s
Domyślnie

Kupuj i dawaj znać to kiedyś skuterami zrobimy Rumunię
__________________
..przed siebie..
Vlad Palinka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2023, 20:57   #6
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,321
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 18 godz 48 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vlad Palinka Zobacz post
Kupuj i dawaj znać to kiedyś skuterami zrobimy Rumunię

Piszę się
Kupiłem Kymco People S 300i. Ale nie ten "nowy" GTi tylko ten "stary kwadraciak" :-)
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2023, 19:33   #7
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 40 min 38 s
Domyślnie

Żeby temat ze swojej strony zamknąć: kolejny raz g... z tego wyszło, pojechałem do Rzeszowa z gotówką w kieszeni, oględziny zewnętrzne - nufffka sztuka, zero uwag, wszystko adekwatne do opisu i "wieku" trzymiesięcznego sprzęta ale przyszedł czas /kolejny już raz/ tego cuda dosiąść i tu ZONK. Przyjechałem swoim Kymco z nastawieniem, że jak coś to Szkodnik podleci z przyczepką. Poprzednio jak jakiś czas temu jechałem Sh350 to mnie średnio urzekła. Dokładnie nie potrafiłem zdefiniować co jest w niej "nie po mojemu" i zwalałem to na karb mojego "przepierdywania" ale tym razem miałem możliwość bezpośredniego porównania. Sh jest zauważalnie mniejsza/krótsza, siedząc na niej mam mocno ugięte łokcie a kolana prawie dotykają przedniej osłony. Już samo zajęcie miejsca jest inne bo stopa ledwo przeciska się w najwęższym miejscu płaskiej podłogi przez co w moim odczuciu jej podstawowy walor "uwalono". Porównując starszą Sh300 do Szkodnikowej Sh150 było wyraźnie czuć większy gabaryt i wygodniejszą pozycję za sterami a tutaj różnica nieco się zaciera. Poszperałem z czego to może wynikać i chyba znalazłem, w 350 zwiększono dość znacznie ilość miejsca w schowku pod kanapą i mam wrażenie, że uzyskano to z jednej strony być może lepszym upakowaniem silnika ale z drugiej ewidentnym przesunięciem kanapy " do przodu". Schowek większy ale przesunięcie "siodła" spowodowało, że dla wyższych i "cięższych" gości pozycja jest "na kota". Po mieście pewnie zyskano na poręczności ale dłuższa jazda nie będzie już w moim przypadku przyjemnością. Podsumowując, wróciłem do domu Kymco a Szkodnik nie musiał zapinać przyczepki. Dziękuję tym którzy temat podjęli - pewnie będę musiał pogodzić się z faktem, że moda spowodowała mocno ograniczony wybór płaskopodłogowców na dużych kołach i jeszcze przed zimą przymierzę się do małej ADV, C400X i Dt360X.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 11:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.