Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.02.2010, 11:20   #1
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie Dyskusja na temat współfinansowania forum ze składek PID

Dyskusję rozpoczynam propozycją Randala. Proszę o jak najmniej emocji w dyskusji. Pamiętajmy że to co tu ustalimy ma być przede wszystkim dobre dla forum a nie dla nas ...

Cytat:
Witam ,chciałem wam zaproponować rozwiązanie problemu jakim jest opłata za serwer a co za tym idzie
nas na dzień dzisiejszy obarczono . Na pewno ta niesmaczna sytuacja wymaga konsultacji której GTW nie raczyła zrobić .

Moja propozycja to jest na dzień dzisiejszy .

(Nie można nikogo zmuszać do opłat na publicznym forum ale kasa każda się przyda panowie GTW)

Propozycja
1.Warunkiem jest aby w takim dziale zamieszczać swoje oferty jest składka w wys 50zł rocznie dla dostawców+co łaska lub wedle własnego kalkulatora dochodów .

2. minimum roczny staż w życiu społecznym forum.

3.każda akcja typu zamówienia zbiorowe 5% na forum.(kasa musi przejść przez ręce forum)
4. firmy i spamerzy bez stażu 600zł rocznie

czy mogę liczyć na wasze poparcie za takim rozwiązaniem?(proszę o odpowiedz tak lub nie policzymy głosy i wdrożymy zasady fair pley ?

Jeśli ktoś został pominięty przepraszam .
Moje warunki podlegają konsultacji proszę to przyjąć jako wstępne rozwiązanie ,Puszek 3 tyś nie mógł bym zagwarantować ale 2 to jest bardzie realne rozwiązanie i nie jestem za tworzeniem gangu dostawców ,śmierdzi to na kilometr .Co do składek publicznych to już wasze inwencje twórcze potrzebne

ps. pozdrawiam Radek
__________________
Hubert


Ostatnio edytowane przez hubert : 19.02.2010 o 11:27
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 11:51   #2
deptul
 
deptul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 1,249
Motocykl: RD07a
deptul jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 39 min 57 s
Domyślnie

To ja pierwszy!
Bardzo proszę o nie uleganie emocjom i rzeczową rozmowę.

1.Warunkiem jest aby w takim dziale zamieszczać swoje oferty jest składka w wys 50zł rocznie dla dostawców+co łaska lub wedle własnego kalkulatora dochodów . to bym wykreślił bo nie chcę mi się nawet zastanawiać kto ma jaki dochód. Czy te 50zł to składka dodatkowa Czyli oprócz 30 na forum dodatkowe 50 za prowadzenie działalności? Jeśli dobrze to zrozumiałem to OK. Można dopisać, że jeśli ktoś czuję, że te 50zł kłóci się z jego bilansem zysków i strat to może złożyć dobrowolny datek na rzecz forum. Chciałbym aby datki te były jawne i wisiały w osobnym sprawozdaniu.

2. minimum roczny staż w życiu społecznym forum. Kłóci mi się to ze szczytnym celem dostawców i producentów. Staż OK ale czemu roczny 3 miesiące też są OK. Jest to wystarczający czas aby nowy członek się nieco obył a jeśli ma pomysł lub możliwość sprzedaży po taniości to działa to tylko na naszą ogólną korzyść.

3.każda akcja typu zamówienia zbiorowe 5% na forum.(kasa musi przejść przez ręce forum) Jestem przeciwnikiem % na forum bo kto ma tego pilnować Mamy zaglądać do kieszeni organizatorowi akcji Sprawdzać cennik hurtowy?
% już był i nie sprawdził się. Między innymi stąd ewoluował pomysł wprowadzenia abonamentu. Jestem na nie.


4. firmy i spamerzy bez stażu 600zł rocznie Powiedzmy że po 3 miesiącach mogą na ogólnych zasadach. Wcześniej powiedzmy 100/miesiąc.

Panowie, ponieważ niedługo mam nadzieję zaistnieć w Waszym szacownym gronie to temat ten jest mi szczególnie bliski. A że bardzo lubię jasne reguły to uważam, że zasada dodatkowej opłaty za możliwość zaistnienia w dziale PiD + jakiś staż na forum jest dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim na starcie jasno określa reguły. Coś czego do tej pory nie było.
Oczywiście można się zżymać, że to niesprawiedliwe bo przecież wszyscy budujemy to forum więc dlaczego mamy płacić?! W moim odczuciu powinniśmy z dwóch powodów. Po pierwsze, nikt nie będzie mógł nam zarzucić, że pasożytujemy na zdrowym ciele forum a po drugie z elementarnych zasad przyzwoitości - coś bierzesz (relkama, grupa docelowa podana na tacy, wsparcie i autorytet forum itp) daj coś od siebie.
Tak uważam.
deptul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 11:52   #3
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Niestety mam odmienne zdanie w zasadzie co do każdego punktu zaproponowanego przez Randala.

1. Wysokość i dobrowolność składek

Moim zdaniem składki powinny być jak najbardziej dobrowolne....

Uważam że możliwość publikowania w tym dziale powinien mieć każdy kto zapłaci składkę podstawową 30 PLN. Oczywiście gdy się pojawi nowa osoba Wieczny jako moderator dorywa taką osobę i negocjuje stawkę dodatkową jaką taka osoba może zadeklarować. Oczywiście dodatkowa składka powinna być dobrowolna.

Dlaczego tak uważam ? Czasami ktoś wpadnie na pomysł żeby coś tam sprzedawać ale nie ma pewności czy tylko na tym nie umoczy. Pozwólmy mu się rozwinąć, a gdy już to zrobi sam pewnie z wdzięczności sięgnie do kieszeni żeby wspomóc forum.

Oczywiście znajdą się osoby, które będą miały to w dupie, ale nie patrzmy innym na ręce. Nie pytajmy co inni mogą zrobić dla tego forum, zapytajmy co MY możemy dla niego zrobić. Jeśli stać Cię na 200 PLN na pół roku to fajnie, jeśli kogoś innego stać tylko na 50 PLN to też fajnie ...

Podstawą do takiego podejścia powinna być niejawność składek, żeby nie było pretensji że ja zapłaciłem kwotę X a tamten zapłacił Y , dlaczego Proponuję żeby kwot składek z PiD byłą podawana tylko i wyłącznie sumarycznie ...


2. Staż na forum itd

Randal, proponujesz minimum roczny staż na forum i wysokie opłaty dla spamerów itd ... Z tym też się nie zgadzam bo do tej pory dział PiD był całkiem darmowy, każdy mógł tam zamieszczać swoje ogłoszenia i jakoś nie odnotowaliśmy zalewu sprzedających mydło i powidło.

Niektórzy mieli pretensje że pojawił się nie wiadomo skąd taki Big Husky i oferuje swoje kufry.

Po pierwsze pamiętajmy że forum jest dla forumowiczów i jeśli chociaż jeden forumowicz kupi kufry Big Husky to znaczy że dobrze że Big Husky poszerzył w ofertę dla czarnuchów. Nie ważne że wcześniej nie miał stażu, że jego post ociera się o spam.

Po drugie nie bójmy się konkurencji. Dla większości forumowiczów liczy się to czy dany sprzedawca na PiD jest "swoim" człowiekiem i do tego nie jest potrzebny żaden regulamin. Miałem takie przypadki że mówiłem ludziom że taniej Mitasa kupią w pewnej firmie w Rzeszowie, która dosyć mocno się wyprzedawała z towaru (niemal w cenach hurtowych), a często słyszałem że oni wolą u mnie bo są pewni że wszystko będzie OK i lepiej dać zarobić Czarnuchowi. Jak widać do tego nie trzeba żadnego regulaminu.

Zamówienia zbiorcze to nie nasz temat więc może nie dyskutujmy zbytnio o tym ale o ile 5 % z gadżetów typu koszulki itd ze znakiem forum według mnie jest do przyjęcia, o tyle zamówienie zbiorcze np na kaski w UK powinno być już dobrowolnie "opodatkowane"


Pamiętajcie, nie patrzcie innym na ręce tylko zastanówcie się SAMI na ile możecie wspomóc forum i niech to będzie decyzja niezależna od tego ile zapłacili INNI !!! Te składki mają być na forum a nie po to żebyśmy mieli jakieś przywileje !!! Przemyślcie to .....

To byłem ja ... Hubert


BTW Uważam że dodatkowym Moderatorem działu PiD powinna być jedna z naszych kobietek, skuteczniej by negocjowała wysokość dobrowolnych składek
__________________
Hubert


Ostatnio edytowane przez hubert : 19.02.2010 o 12:02
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 13:09   #4
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Jestem za a nawet przeciw
Przy obecnym ruchu moto mogę wrzucić na kasę 400zł rocznie na dwie raty.
Jak będzie później nie wiem.
Taka jest moja Deklaracja Dobrowolna .
Przy próbach wymuszenia większej kwoty rezygnuję z ogłoszeń w dziale sprzedaży.
Hubcio takie jest moje stanowisko dla ekipy zarządzającej

Jestem za częściowym ograniczeniem dostępu dla forumowiczów niepłacących składek.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 19.02.2010 o 13:13
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 13:19   #5
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 53 min 13 s
Domyślnie

Ewentualne wpłaty za komercje beda kierowane na konto sambora . Poniewaz on zapłaci formalnie za serwer będzie możliwośc otrzymania od niego faktury vat .
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 13:26   #6
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,021
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 50 min 49 s
Domyślnie

chłopki zamiatamy problem pod dywan

1 pytanie kto ma utrzymac forum
a uzytkownicy
b reklamodawca
c pid

jeśli forum ma być darmowe to musi być reklama

bo ja jako uzytkownik nie ponosze zadnych koszytów , powiem raz jescze dla mnie jako składkowicza forum juz nie jest darmowe

wiec albo forum mamy darmowe albo płatne to zdecydujmy sie bo kazdy chce zeby było za darmo a ja czy inny ma zaplacić za niego, nie podoba mi sie to

nie zamiatajmy problemu osiągalności składek pod dywan bo dokładnie za rok będzie to samo

cały czas myslałem ze chcemy znaleźć wyjście z sytuacji, wypracować rozwiązania
ja rozumie ze wszyscy sie boja odpowiedizalnosci za tak podjete kroki bop to kórwa rewolta jest to co propnuje , wielu z nas i tak zapłaci skaldke dla nich nic sie zmieni oni nadal sa czarnuchami, użytkownicy motocykla będą mieli i tak nas w dupie a chyba ich na czarnym forum nie trzeba

te 30 % treści jakie sugerowałem chyba im wystarczy

dobrowolnie jako pid nie zapłacę nic, juz rozliczyłem sie z tego co obiecywałem
mam nadziej ze wieczny skasujesz ogłoszenia w dziale finansowym i w pid
być może ja mam inna wizje forum
o tym wszystkim pisałem już wcześniej, przecież wiecie
nie chce nikogo obrażać ani wkurwiać
ale musimy wypracować metodę utrzymania forum bez proszenia się i jebanego zrzędzenia bo to uwłacza czarnuchowi
chcesz być czarnuchem na stół 30 minimum nie drogo wolna, wybór masz nikt do niczego nie zmusza
wybór i konsekwencje wyboru powinny być jasne
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 13:27   #7
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Hmm wiecie co proponuję najpierw ogólną dyskusję w temacie a potem rozbijemy to na kilka podtematów i każdy po kolei będziemy omawiać. Nie widzę technicznej możliwości żeby się udało w całości przyjąć jedno z zaproponowanych rozwiązań. A tak krok po kroku małymi fragmentmi powoli złożymy do kupy całość.
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 13:33   #8
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Skasuję jak GTW podejmie taką decyzję. To nie jest moje widzimisię, to nasze wspólne stanowisko. Na razie nie ingeruje w ogłoszenia, nie kasuję tematów bo napisałem, ze tydzień liczymy od dnia podania Wam namiarów na konto. Konta nie dostaliście, więc temat na chwilę obecną jest zamrożony. A tutaj rozmawiamy.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 13:33   #9
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,021
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 50 min 49 s
Domyślnie

i ja myślę podobnie wypracujmy rozwiązanie
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 13:47   #10
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Pałeł uważam że to nie jest zamiatanie pod dywan i uważam że można zebrać potrzebną kwotę z dobrowolnych składek. Chodzi o to żeby w ludziach obudzić poczucie że to jest ich forum i są za nie odpowiedzialne. Rozmawiałem z kilkoma osobami i okazuje się że większość nie zapłaciła składki z powodu lenistwa, zapominalstwa itd Druga sprawa to to że nikt nie miał świadomości tego że źle się dzieje z finansami forum i to był największy błąd GTW (moim zdaniem).

No dobra ale mamy rozmawiać głównie o składkach z PiD. Tutaj ewentualna dobrowolność składki to też nie jest zamiatanie pod dywan. Uważam że dorosły człowiek, który ma jaja i honor sam zadeklaruje jakąś kwotę i będzie ją płacił z przyjemnością bo wie że to jest forsa na forum, które jest ważną częścią w jego życiu ...
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Militaria w służbie enduro (temat"ukradziony"z forum dr) Babel Inne tematy 9 24.04.2013 22:27


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.