Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Zobacz wyniki ankiety: Czy regulamin jest sprawiedliwy
Tak 10 23.26%
Nie 12 27.91%
Potrzebna korekta 21 48.84%
Głosujących: 43. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.02.2010, 13:35   #1
randal 76
 
randal 76's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1,015
Motocykl: nie mam AT jeszcze
randal 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 10 godz 4 min 32 s
Domyślnie Regulamin Działu Producenci i Dostawcy, porozmawiajmy!!!

Regulamin Działu Producenci i Dostawcy
<hr style="color: rgb(209, 209, 225);" size="1"> <!-- / icon and title --> <!-- message --> Aby zapanować nad porządkiem w tym dziale zespół Administratorów i Moderatorów określa następujące zasady korzystania z „Działu Producentów i Dostawców”.
  1. Dział stworzony jest dla forumowiczów oferujących usługę lub produkt w ramach prowadzonej działalności komercyjnej. Ogłoszenia sprzedaży indywidualnej bądź jednorazowej mają swoje miejsce w dziale „Sprzedam, kupię”.
  2. Możliwość ogłaszania się w „Dziale Producentów i Dostawców” dostępna jest po uiszczeniu opłaty. Szczegółowe informacje u Moderatora działu.
  3. Wysokość wpłaty określona jest na poziomie 100pln za możliwość ogłaszania się w dziale, 200pln za możliwość ogłaszania się przyklejonymi tematami.
  4. Opłata jest liczona od forumowicza, nie od ogłoszenia.
  5. Wpłata ważna jest do końca czerwca lub do końca grudnia roku kalendarzowego.
  6. Pieniądze z wpłat powędrują na utrzymanie forum.
Zespół Administratorów i Moderatorów.

Taki regulamin dostały osoby które wspólnie b.dużo zrobiły dla forum i jej społeczności .Wiadomą sprawą jest że nikt za darmo dzisiaj nic nie robi a serwer kosztuje itd. ale uważam i niepokoi mnie fakt iż zostaliśmy wrzuceni do jednego wora z osobami które wejdą na forum pierdolną ogłoszenie i tyle z ich przydatności .
Do stawek jakie zostały zaproponowane jestem za ale dla osób przychodzących z zewnątrz (spamerów proszę np. liczyć x2)
i proszę odpowiedzieć mi na kilka pytań na które Wieczny nie miał lub nie potrafił tego zrobić

1.Co z osobami robiącymi akcje typu koszulki,naszywki,kalendarze ?

2.Jeśli sami łamiecie regulamin pkt.10 dlaczego go nie zmienicie?

3.czy uważacie że forum idzie w dobrą stronę i nie zniechęci to osoby do angażowania się tutaj niesprawiedliwymi zasadami?
randal 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2010, 15:46   #2
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 53 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał randal 76 Zobacz post
[B]

1.Co z osobami robiącymi akcje typu koszulki,naszywki,kalendarze ?

2.Jeśli sami łamiecie regulamin pkt.10 dlaczego go nie zmienicie?

3.czy uważacie że forum idzie w dobrą stronę i nie zniechęci to osoby do angażowania się tutaj niesprawiedliwymi zasadami?
[/I]

Dyskusja nad wprowadzeniem opłat toczyła sie w GTW dość długo i pewnie nigdy byśmy tego nie zrobili gdyby nie pogarszające się warunki techniczne forum i groźba całkowitego paraliżu. Jesteśmy zmuszeni przejść na serwer dedykowany co wiąże się z dużo większym kosztem . Jak zdobyć pieniądze?
Postanowiliśmy ,że forum będzie dostępne dla wszystkich Czarnuchów i składki pozostaną dobrowolne. To Afrykanerzy tworzą ta społeczność i dla nich jest to forum. Wszyscy sprzedawcy, którzy zarabiają na tej społeczności mogą tylko i wyłącznie mieć role usłużną wobec Forumowiczów. Czarnuch , który zarabia na naszej społeczności prowadząc działalność handlową musi sie kierować rachunkiem ekonomicznym. Nie jest w interesie większości popieranie swoich czy obcych inicjatyw gospodarczych - tu powinien rządzić tylko rynek-jakość i cena. To, ze niektórzy z handlujących maja wielkie zasługi dla forum jest bezsprzeczne. Ale to nie oznacza ,ze maja teraz odcinać kupony kosztem obecnych forumowiczów, i cieszyć się nie uzasadnionym protekcjonizmem.
ad.1 Akcje z użyciem znaku firmowego forum będą miały za cel podbudowanie finansów.
ad.2 Reklamy w profilach sa sprzeczne z regulaminem - coś z tym trzeba będzie zrobić.
ad.3 Odnośnie niesprawiedliwych zasad to może i takie są - trudno znaleźć złoty środek - ale jak rozumiem dotyczą one handlujących. Handel na forum jest marginalnym jego elementem i to nie handlujący tworzą atmosferę w klimacie 3 furii - Trzody Dzidy i Najebki.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2010, 16:00   #3
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,450
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 5 godz 4 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał randal 76 Zobacz post
2.Jeśli sami łamiecie regulamin pkt.10 dlaczego go nie zmienicie?
Zważ, że to nie my łamiemy regulamin, tylko osoby niestosujące się do niego.
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2010, 16:23   #4
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Warto też, moim zdaniem dopasować wielkość opłaty od przybliżonego obrotu na forum. Niech nikt się nie obraża przypadkiem, ale np skarpety na amor od Kuby VS sprzedaż motocykli Franz. Tez jestem gdzieś w dziale dostawców i wiem że czekam mnie opłata, tym bardziej że chce rozszerzyć działalność.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2010, 16:32   #5
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,450
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 5 godz 4 min 33 s
Domyślnie

Tylko, tak naprawdę jak ustalić ten obrót. Chcieliśmy uniknąć niepotrzebnych i trudnych rozmów.
Uzgodniliśmy, że wszędzie gdzie można się reklamować i coś sprzedawać nikt o nic nie pyta (internet, gazety) stąd taki regulamin.
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2010, 16:51   #6
dabal
 
dabal's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 985
Motocykl: ETV 1000
Galeria: Zdjęcia
dabal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 8 godz 43 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7Greg Zobacz post
Tylko, tak naprawdę jak ustalić ten obrót. Chcieliśmy uniknąć niepotrzebnych i trudnych rozmów.
Uzgodniliśmy, że wszędzie gdzie można się reklamować i coś sprzedawać nikt o nic nie pyta (internet, gazety) stąd taki regulamin.
TAK JEST
dabal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2010, 17:18   #7
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ad.1 Do koszulek, naszywek itp jest naliczana opłata do każdej sztuki wiec oni powinni być z takowej opłaty zwolnieni
Ad.2 Coś faktycznie z tym trzeba zrobić bo regulamin powinien być świętością
Ad.3 Czy są nie sprawiedliwe tego to nie wiem. Każdy kto handluje na forum nie robi tego charytatywnie wiec jakimś małym procentem mogli by się podzielić z miejscem które zapewnia im ten dochód. Sto złoty na sześć miesięcy to w zaokrągleniu 17zł na miesiąc. Wydaje mi sie że to nie jest dużo biorąc pod uwagę liczbę osób która odwiedza nasze forum. Wszędzie się płaci za miejsce reklamowe a tu kasa ma iść na przetrwanie forum a nie komuś do kieszeni.

To moje zdanie, ale jak widzę po głosowaniu moje i tylko moje wiec sam nie wiem co mam myśleć.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2010, 17:19   #8
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7Greg Zobacz post
Tylko, tak naprawdę jak ustalić ten obrót. Chcieliśmy uniknąć niepotrzebnych i trudnych rozmów.
Uzgodniliśmy, że wszędzie gdzie można się reklamować i coś sprzedawać nikt o nic nie pyta (internet, gazety) stąd taki regulamin.
No tak na oliwie za 130 PLN mam jak dobrze pójdzie ok 8-10 PLN - cena jest kalkulowana pod forum a nie pod handel - o oliwach innych nie wspomnę ...
biorąc pod uwagę, że nikt nic nie robi charytatywnie powinienem sprzedać ok 50-70 litrów oliwy

jak dobrze pójdzie na dziś po wielkim rozpoczęciu - będzie tego dziś jakieś 8 litrów (jeszcze towar nie dotarł) - nie sądzę, iż w takim razie jest sens trzymać ogłoszenie w formie posta ....

no bo kto na to zarobi ? ?

może zacząć kombinować ?
może tak?: najlepiej jeśli pokombinuję zamieszczę postaz ze sprzedaży na allegro ! wtedy będzie za freee


Albo zrobię akcję zakupu większej ilości ... to też będzie za free wtedy się nazywać będzie akcja

Albo nic nie będę kobinował zapłacę i się pokwurwiam na ten komercyjny świat :I

Składki opłacam bo czuję się odpowiedzialny mentalnie za korzystanie z wiedzy innych, czuję sie odpowiedzialny za koszty jakie są ponoszone za utrzymanie techniki , za sprzedaż też wniosę opłatę po finalizowaniu pierwszych transakcji ....
Mimo wszystko jak dla mnie 100 PLN to dużo

może zmienię zdanie jeśli sprzedaż dzięki forum wzrośnie mi do takich kwto za 100 PLN ... ale nie sądzę ;(
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2010, 17:30   #9
randal 76
 
randal 76's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1,015
Motocykl: nie mam AT jeszcze
randal 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 10 godz 4 min 32 s
Domyślnie

Greg rozmawiać trzeba bo jak inaczej znajdziecie kompromis , to nie jest trudne w regulaminie umieścić jedno czy 2 zdania więcej np
7.Forumowicz może umieścić ogłoszenie jeśli jest minimum rok czasu zalogowany i czynny w życiu forum.(opłata z rabatem 100 zł 6 mieś.)
8.Reklamy komercyjne (200zł 6 mies.)
9. wszelkiego rodzaju akcje zamówienie zbiorowe jednorazowo 5% na cele forum
Podałem jako przykłady oczekując czystych zasad na przyszłość .

To że często na forum spotyka się reklamę lub kryptoreklamę nie zawsze jest złe dla forum ,można to zawsze interpretować w różnorodny sposób i tego się nie da uniknąć.

Stawiając ten temat chciałem się upewnić czy warto ogłaszać się dalej w tym dziale?jak dla mnie na niesprawiedliwych zasadach .
randal 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2010, 17:56   #10
zbyszek_africa
księgowy...
 
zbyszek_africa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Radom/Rzeszów
Posty: 1,472
Motocykl: KTM LC8 990 Adv.S 08' E-bike CUBE Fox full
zbyszek_africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 8 godz 56 min 14 s
Domyślnie

[quote=7Greg;99993]Tylko, tak naprawdę jak ustalić ten obrót. Chcieliśmy uniknąć niepotrzebnych i trudnych rozmów.[/guote]


Szacunkowo Gregu, rozmowy są potrzebne, a że będą trudne to wiadomo, kiedy były łatwe o finansach

....Uzgodniliśmy, że wszędzie gdzie można się reklamować i coś sprzedawać nikt o nic nie pyta (internet, gazety) stąd taki regulamin

Tam nie ma regulaminu, jest tylko cennik..

Forum AT ma bardzo duży potencjał, przechodzi tędy ok.800 luda dziennie..

pozdr.
zbyszek_africa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.