Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.05.2020, 14:34   #1
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie Mamusiu chciałabym pieska...

- Mamusiu będe mogła piec pieska
- Dobrze, rzekła mamusia patrząc w Smartfona...
.
.
.
- Mamusiu, obiecałaś mi pieska, pamiętasz
- %&*

No więc teraz mam misję- znaleźć pieska

Do rzeczy..dziecko lubiące zwięrzęta (tatuś nauczył, ze każdego żuczka i pajączka trzeba szanować i od razu nie mordować :-)oszalało na punkcie psa znajomych- owczarka niemieckiego stad pomysł, żeby może tez był to owczarek (tatuś wychowany na 4Pancernych wiec rasa się podoba .
Niestety ten pies znajomych albo jakiś pechowy albo rasa ma skłonności do wad, bo już władowali kupę kasy w jego leczenie- zapalenie stawów, grzybica itp.

Pytanie do znawcow- jakiego psa byście polecili
Raczej kojec niż dom wewnatrz, pies wielkości Owczarka niemieckiego, odpadają wszelkie Yorki i inne "kieszonkowe" rasy oraz uważane za agresywne- raczej uniewersalny taki, który dziecku krzywdy nie zrobi ale obcy się 2x zastanowi czy wejść na podwórko.

P.S. musi byc to szczeniak, bo drugie, starsze dziecko panicznie z kolei sie psów boi i musi z nim od małego się wychowywać- ma być to też dla tego drugiego swego rodzaju terapia przełamania lęku przed psami (jak była mała to piesek znajomych wielkości Yorka wskoczył jej na plecy bo chcial się bawić i od tego czasu panicznie sie psow boi)

Ostatnio edytowane przez ArtiZet : 27.05.2020 o 10:39 Powód: Usuniecie fot dzieci z sieci
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 14:43   #2
ŁukaszBIA
blink
 
ŁukaszBIA's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dobrzyniewo
Posty: 1,498
Motocykl: RT12/LC8
ŁukaszBIA jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 6 dni 6 godz 36 min 46 s
Domyślnie

Polecam owczarka szwajcarskiego, bardzo łagodny i towarzyski pies. Niestety z metryką FCI kosztuje.
Na pewno nie polecam Ci belga (chociaż sam mam). Jeśli chodzi o owczarki niemieckie to też przechodziłem przez leczenie bioder i finalnie nowotwór. Ciekawą alternatywą może być ogar polski ale, jak wszystkie duże psy, potrzebuje dużo ruchu.
__________________
Jedynka do dołu!
ŁukaszBIA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 14:46   #3
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Co do rasy to nie doradzę. Ale tak doradzę: kupuj z behawiorystą (od psów). Aby pomógł Ci wybrać "najlepszego" jeżeli chodzi o dzieci, szkolenie (a to też dzieci w sumie). Da się to sprawdzić, wybadać. 100% pewności nie daje, ale pomoże odrzucić te, których nie brać.

Ja bym brał ze schroniska - wtedy można zrobić całą legendę o pomaganiu i jest kolejna nauka dla dzieciaków. Miałem rasowe i mam kundla. Jak rasowy do dobrać pod dzieci (a na tym się nie znam). Dla mnie na rasę szkoda kasy, ale to moja subiektywna ocena. Tak samo jak to, czy ten, czy tamtem motocykl się podoba.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 14:58   #4
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ŁukaszBIA Zobacz post
Polecam owczarka szwajcarskiego, bardzo łagodny i towarzyski pies.(...)
Te owczarki są cudne! Sam nie mam ale w minionym roku był taki psiak na bazie harcerskiej, bawiłem się z nią świetnie, dzieciaki które były na bazie szalały za nią, ona za nimi. Pływała na łódce, na motorówce, biegała wszędzie i chociaż dzieciaki nieraz były dość namolne to ani razu nic niepokojącego się nie działo.

A teraz spodziewa się szczeniaków.... Ale fakt faktem cena wyjściowa 3500 zł...

Gdybym miał brać psiaka wolałbym ze schroniska wybrać z pomocą fachowców za którą to pomoc spokojnie bym mógł zapłacić.
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 14:58   #5
ŁukaszBIA
blink
 
ŁukaszBIA's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dobrzyniewo
Posty: 1,498
Motocykl: RT12/LC8
ŁukaszBIA jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 6 dni 6 godz 36 min 46 s
Domyślnie

Jesli wybierzesz konkretną rasę na stronie związku kynologicznego masz hodowców i zapowiedzi miotów. Można zadzwonić i porozmawiać, hodowca podpowie Ci najlepiej czy to psa jego rasy potrzebujesz.
__________________
Jedynka do dołu!
ŁukaszBIA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 15:21   #6
Wojtec
 
Wojtec's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 59
Motocykl: XL650V
Wojtec jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 41 min 45 s
Domyślnie

Duża działka?
Ten kojec to ma być na dzień czy na noc?
My mamy owczarka podhalańskiego który obsługuje dwie rodziny w liczbie 7 dorosłych , dwie 14 sto latki,4 koty.
Dla swoich łagodny.
Cały dzień łazikuje po terenie,na noc zamykana do kojca.
Wojtec jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 15:32   #7
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,189
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 13 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Ya yebię, co za ponury wątek. Najgorzej że nie da się tego "odzobaczyć" :-(
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 15:33   #8
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Mam flata i jak to ma być pies z dziećmi to proponuję zainteresować się tą rasą. Nie znam nic bardziej przyjacielskiego i pozbawionego agresji.
Niestety potencjalnemu włamywaczowi pewnie jeszcze by otworzył drzwi, byle go pogłaskał

Ale jak zwykle - każdemu kto nie miał psa na początek proponuję kupić smycz. I chodzić z nią dwa razy dziennie na spacer. A po miesiacu dokupić do niej psa. O ile się nie rozmyślił do tego czasu.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 15:37   #9
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
I chodzić z nią dwa razy dziennie na spacer. A po miesiacu dokupić do niej psa. O ile się nie rozmyślił do tego czasu.
No tu to temat rzeka. Pies nie powinien przebywać bez ludzi powyżej kilku godzin. To raz, a dwa, to zabierać na spacer woreczki plastikowe i sprzątać kupy. Trzy, wychodzić o 6:00 i 23:00, gdy pada również. Jak zaliczone - kupować
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 15:42   #10
cyryl

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Wlkp.
Posty: 399
Motocykl: CRF1000, MT-01, WSK
Przebieg: Rośnie
cyryl jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 2 dni 5 godz 29 min 5 s
Domyślnie

A ja polecam nowofundlanda.
Od 4 lat jest z nami, a od półtorej roku mamy dziecko i relacje są mega pozytywne. Pies uwielbia dzieci, z synem się nie rozstaje jak jesteśmy na dworze. Kiedy jesteśmy w domu to jego miejsce jest w oknie tarasowym żeby widział co się dzieje.
Poprzednio mieliśmy 3 pod rząd dogi niemieckie i pomimo tego, że jesteśmy zakochani w tej rasie decyzja padła jednak na niufa, który jest zdecydowanie mniej wymagający.
Nasz nowofundland niestety absolutnie nie lubi byc w domu, wchodzi na maks godzinę i już dopomina się żeby go wypuścić.
Z tym wiąże się niestety to, że kiedy przychodzi jesień i zima pies niestety wyraźnie jest smutniejszy z uwagi na mniej czasu spędzonego z domiwnikami pomimo tego, że codziennie ma około 2h spaceru w lesie za płotem i jakieś przerywniki na wejście do domu czy wspólne siedzenie w garażu.
Z uwagi na gabaryty czyli pod 70kg i mega grubą warstwową sierść jest dość wymagający w obsłudze i jeśli chcesz go wpuszczać do domu to niestety odkurzanie po każdej nawet krótkiej wizycie wymagane. No chyba, że ktoś ma "luzniejsze" podejście do czystości w domu ale to wedle własnego uznania
Uwielbia wodę, ale tak serio uwielbia i jeśli masz gdzieś po trasie spaceru kawałek stawu czy jezioro wystarczy jeden gest ręki i już pływa z wielką radością. Plus taki że pomimo długiej sierści stosunkowo szybko schnie.
Nasz nie choruje jak narazie absolutnie na nic. Jest łagodny i raczej nie jest wybitnym stróżem. Chociaz obcego mocno obszczeka i postura tez działa na wyobraznie.


Poprzednie 3 dogi to też wspaniały okres ale niestety okupiony dużymi wydatkami i szybkimi rozstaniami. 4,5 roku i dwa razy niecałe 6 lat.
W tym czasie 3 psami przeszliśmy przez operację powiek chyba 4 razy, 2 operacje ścięgien, nowotwór, jedno rozdarcie przez dzika, pokaleczone poduszki, problemy skórne.
Dog generalnie fantastyczny ale w mojej opinii nie do domu z małymi dziećmi. W młodym wieku dość szalony i mało ostrożny, przynajmniej nasze takie były. Z wiekiem stawały się mega dostojne. W tym przypadku jedynie życie w domu. Straszne zmarzluchy. Nasze to były samce i były dość agresywne dla obcych.

Przy dużym psie weź pod uwagę czas dłuższych wyjazdów, np wakacje. Małego zawsze ktoś z rodziny czy znajomych ogarnie A z dużym jest zdecydowanie trudniej.
cyryl jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.