Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.10.2011, 13:16   #31
jkb^^
Jakub
 
jkb^^'s Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Świdnica
Posty: 281
Motocykl: 990
Przebieg: czemu?
jkb^^ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 15 godz 24 min 33 s
Domyślnie

wczoraj sporo jeździłem a było zimno i pojawił się problem z kierunkowskazem, jak włączałem lewy to zaczynał migać ze zwłoką 1-2 sec, później było ok a następnie znowu z opóźnieniem (z prawym cały czas było w porządku), czytając ten wątek wydaję mi się że mam lub będę miał problem z przekaźnikiem od kierunkowskazów. Chcę sobie go zamówić czy może mi ktoś potwierdzić czy to chodzi o ten numer: 38301-MF8-771 RELAY COMP., WINKER; czy może chodzi o to ten drugi element: 38306-KJ6-740 SUSPENSION, WINKER RELAY.
jkb^^ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2011, 21:20   #32
karlos
 
karlos's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Radom
Posty: 406
Motocykl: RD04
Przebieg: 68000
karlos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 14 godz 32 min 11 s
Domyślnie

Chodzi o to żebyś odkręcił włącznik kierunkowskazów, rozkręcił, poprawił styki i będzie
U mnie było podobnie, a przerywacz wymieniałem, jak kierunki w ogóle nie działały.
__________________
"Cieszę się, że nie jestem bezużyteczny, zawsze mogę służyć jako zły przykład."

http://www.youtube.com/watch?v=kfH1hxvAN30&ob=av2n

Ostatnio edytowane przez karlos : 10.10.2011 o 21:22
karlos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2012, 20:09   #33
tberent


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: EP/EL/ELW
Posty: 2
Motocykl: TA xl650
tberent jest na dystyngowanej drodze
Online: 28 min 34 s
Domyślnie

jak wyżej pisali, skoro jest opóźnienie a działa to na bank jest to przełącznik. czasem wystarczy WD a czasem mechanika- miałem tak w trampku
tberent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2013, 22:51   #34
dreed
 
dreed's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Katowice
Posty: 116
Motocykl: RD04
Przebieg: 99kkm
dreed jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 godz 2 min 4 s
Domyślnie

Hey A jak kierunki caly czas sie swieca ? Tzn przelaczam w lewo i swieca ciagle tyl i przod, przelaczam w prawo i swiaca oba prawe (tyl i przod). Przerywacz ? Jutro wyjezdzam i cos musze zdzialac szybko
dreed jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2014, 16:11   #35
Nalewa
 
Nalewa's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Poznań
Posty: 80
Motocykl: RD07
Przebieg: za mały
Nalewa jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 21 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Problem następujący. Lewy kierunek - czasem Okej, czasem zamiast robić tik-tak-tik-tak robi tik,tik,tik,tik-tak,tik-tak,tik,tik... Tak jakby sie zawieszał.

Przerywacz?
Nalewa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2014, 14:42   #36
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Na zimnym tak sie dzieje ze kierunki moga dzialac z opuznieniem ale u mnie zawsze pomagalo (kilkanascie razy) duzo plynu kontakt do czyszczenia stykow a potem duzo kontaktu do konserwacji stykow. Musicie troszke przy tym rozruszac ten wlacznik psikajac . Przy okazji zapodajcie chopy na pozostale przelaczniki i styki przekaznikow. Pomaga zawsze a na motorach cary rok sie poruszam. Tutaj duzo pada i wilgoc z nad morza. Juz kilku osobo tak "naprawialem" instalacje jak przybywali w podobnych klopotach . Czyli najpierw kupcie jak nie macie plyny do stykow pielegnacji a potem jak nie zadziala szukajcie przekaznikow lub wadliwej instalacji.
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2014, 20:55   #37
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Dobrze gada, polać mu!!!
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2014, 16:01   #38
maciek.k


Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 27
Motocykl: RD04
maciek.k jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 12 godz 25 min 33 s
Domyślnie

hej,
taka sytuacja: wczoraj kierunki odmówiły współpracy, rozebrawszy przerywacz i spsikawszy go kontakt sprayem, dzisiaj jakby działa ale mruga bardzo nieregularnie, raz szybko, raz normalnie, raz wcale. przełącznik na kierownicy ok. czy mam rozumieć że przerywacz do kosza? zgaduję że zapewne nie inaczej więc czy może (jako że wątek ma 6 lat) pojawił się jakiś zamiennik typu plug-and-play? wolałbym kupić normalny motocyklowy który podłączę tak jak stary i będzie działał tak jak stary i nawet jestem skłonny dopłacić 15zł więcej niż za taki do tico
pozdrawiam!
maciek.k jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2014, 23:38   #39
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 17 godz 4 min 18 s
Domyślnie

tak zauwazylem ten temat wiec skromnie zapytam...

od roku mam zmostkowany przerywacz drutem i jezdzac ciagle po miescie musze machac kciukiem no i sie stalo, zaczyna siadac mi staw kciukowy. Wiec zamiast pisac do kacika ortopedycznego zapytam czy ktos ma przerywacz coby przerywal obojetnie jak, w dobrej cenie lub zamiennik jaki podal bo juz pytalem w hondzie ale mi nie odpisali

a stawy kciukowe musze znieczulac browarem coraz czesciej a to tez kosztuje i musialem zmienic lewa na prawa reke
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2014, 07:53   #40
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 6 min 52 s
Domyślnie

Przerywaczy na rynku jest od groma. Jest coś szczególnego w tym afrykowym, że nie sposób go zastąpić?Niestety nie mam afry pod ręką.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kłopot z prądami - regler, przerywacz kierunków czy też coś innego ?? slafo Układ elektryczny i zapłonowy 13 28.05.2013 20:40
Zepsuty przerywacz kierunkowskazów w rd03 - oznaczenia. Fihu Układ elektryczny i zapłonowy 12 26.05.2012 11:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.