Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.06.2014, 16:09   #1
killjoy
 
killjoy's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2011
Posty: 92
Motocykl: RD07a
killjoy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 5 godz 2 min 48 s
Domyślnie Problem z CDP?!

Panowie i Panie, karnet ważny jest rok a mamy w planie jechać w kierunku Indii i gdzieś po drodze zostawić motocykle aby w przyszłym roku kontynuować podróż.. W ciągu roku a nawet 3 lat motocykli nie będzie w kraju... Co zrobić? Lecieć bez CDP? pozdrawiam
killjoy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2014, 17:37   #2
voytas
 
voytas's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: depresja Gdańska
Posty: 505
Motocykl: XL600V
voytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 10 godz 3 min 23 s
Domyślnie

cytat:
"Carnet de Passage załatwiony. PZMot ustosunkował się do mojego pisma (FIA jeszcze nie odpisało, Minister ds. transportu również, ale to już w sumie nieistotne), napisali że mogą zweryfikować swoją dotychczasową praktykę. Przed upływem daty ważności karnetu nie muszę wracać do Polski ani UE, tylko muszę wyjechać z kraju, który wymaga karnetu i wjechać do takiego, który nie wymaga. Następnie muszę odesłać stary karnet, skan dowodu rejestracyjnego i skan dowodu osobistego, po czym wystawią nowy karnet na następny rok w ramach tej samej kaucji i niestety nie wyślą mi go, ale mogę upoważnić kogoś do odbioru tego karnetu w Warszawie i ta osoba mi go wyśle na miejsce. Czyli możemy normalnie rejestrować auto w Polsce, bez żadnych cudów, umów użyczenia, rejestracji na kampery i jechania na umowie użyczenia. Ponoć pierwsza taka sytuacja w Polsce. Miejmy nadzieję, że to będzie teraz stała praktyka, a nie wyjątek."



a tutaj masz cały wątek
http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f=27&t=100676
__________________
jak nie teraz to kiedy?
voytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2014, 11:56   #3
killjoy
 
killjoy's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2011
Posty: 92
Motocykl: RD07a
killjoy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 5 godz 2 min 48 s
Domyślnie

W innych krajach to jest chyba stosowana praktyka bo poznany austriak 10 lat miał motor poza swoim krajem i tak mi to właśnie w mejlu tłumaczył. U nas nikt pomóc nie chciał tylko, że Cdp jest na rok!kropka.
killjoy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problem z serduchem RD 07a Belfegor Silnik, sprzęgło, skrzynia 6 16.04.2012 12:37
problem z kolorystyka ferolo Inne tematy 4 31.05.2011 22:37
Mam problem Lewar Układ elektryczny i zapłonowy 48 11.03.2011 11:43
Problem z temperaturą. 7Greg Inne tematy 43 24.01.2011 21:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.