Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza > 4x4

4x4 Do gadania o terenowych pudełkach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.09.2017, 09:39   #131
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

kinetyk, łopata, łańcuchy na koła w zimę + dobre opony i oblecisz większość tras bez hajliftów winczów i innych drogich zabawek. Warto jeździć w więcej niż jedno auto wiadomo dlaczego
Aha, przydają się pasy transportowe do zaczepienia koła o drzewo i wyciągnięcia się po pasie, to tak zamiast wyciągarki. Działa i jest tanie.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2017, 10:01   #132
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,740
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 41 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
Z mojego doświadczenia 4x4 wynika nastepujaca kolejnosc: kinetyk (z kumplem...), Hilift, tirfor i dopiero na końcu wyciągarka. Tej ostatniej często po prostu nie ma do czego przyczepic. Albo nie daje rady.
Najczęściej do tego co się wpier.. trzeba się zaczepić coby gościa wydłubać. Jakiś czas temu dwóch kolegów kolegi po zakupie jeepa pojechało w las na mojej dzielni sprawdzić jakie to z nich asy w terenie i co ich nowa zabawka potrafi. Koniec był taki, że po nocy musiałem dymać i ratować im doopy bowiem nie znając terenu stoczyli się ze skarpy i tylko drzewa na drodze zatrzymały ich ruch jednostajny posuwisty w dół zbocza. Zbocze kończy niemal pionowa ściana. Gdyby drzew nie było to mielibyśmy mielonkę z Januszy w puszce z Jeepa. Wyobraźnia nie zadziałała a że gumy szosowe i błoto to słabe połączenie to 2 godziny na wyciągarce zanim udało się ich bezpiecznie sprowadzić do cywilizacji. Bez wyciągarki nie byłoby szans.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2017, 12:50   #133
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Pany,
przeznaczenie tego auta jest takie:



Aby tam dojechać trzeba było przejechać po łachach piachu, błocie, kałużach głębokości pół metra- tego nie zrobię osobówką a suvem bym się bał. Ja nie potrzebuję wind i innego szpeju do OFFA, mam kinetyka i szekle, dwa telefony i navi no i mam nadzieję "rozum" i doświadczenie z latania w offie motocyklem (przewidywanie itp), może wystarczy
Pojeździłem z rodzinką parę godzin poza asfaltami, w deszczu i temperaturze około 14 stopni - WSZYSCY wróciliśmy susi, niezmarznięci i zadowoleni po przejechaniu trasy off, którą wcześniej robiłem sam na moto - cel jak na razie osiągnięty!
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2017, 13:15   #134
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał wolly Zobacz post
kinetyk -odpowiednie mocowania w samochodach i szekle + używanie mózgu bo inaczej mamy gadzet w środku wozu nie będę pisał z jakim skutkiem

hi-lift jak dla mnie to tylko orginał ale jak jest dźwignięte auto to to bez adapterów i tak koło będzie na dole (w dziurze )

trifor no to chyba tylko do samuraja i przez zblocze z dwumetrową rurą i brat pudzian na pokładzie do obsługi tego urządzenia
Miałem ten szpej w wyprawowym Patrolu GR, 2.8 tony (były jeszcze trapy).
Wiadomo, ze trzeba mocowania, zderzaki i progi zrobić. Jezdzilem dużo sam, dużo w ciężkim terenie. I gdybym miał teraz coś kupować, to zamiast tego kupilbym dlubnietego jimny albo seryjnego wranglera
A hilifta miałem chińskiego, robił bez problemu, nie blokował się ani nic. Na bagazniku mialem trapy, praktycznie z kazdego syfu wydłubywałem się w 15 minut przy pomocy tych dwóch sprzętów.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2017, 14:52   #135
everybike
 
everybike's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Łódź
Posty: 312
Motocykl: DRZ
everybike jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 20 godz 52 min 39 s
Domyślnie

Odkąd mam wyciągarkę ominęło nas wiele godzin pięknej przygody z łopatą, hi-liftem i trapami , a kiedyś było tyle zabawy
ps. kilka lat temu , jeszcze przed wyciągarką kupiłem airlift'a ( taki podnośnik pompowany kompresorem lub z rury wydechowej ). Zdecydowanie skuteczniejsze ustrojstwo od hi-lifta, który w zasadzie przydatny jest tylko gdy auto podniesiemy za koło.
everybike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2017, 15:16   #136
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 13 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post

A hilifta miałem chińskiego, robił bez problemu, nie blokował się ani nic. Na bagazniku mialem trapy, praktycznie z kazdego syfu wydłubywałem się w 15 minut przy pomocy tych dwóch sprzętów.
jak ja bym to chciał zobaczyć (15 min ) powaga ,napisać można wszystko a życie życiem to tak samo jak AT jest terenowa. Proszę wklej zdjęcie tych super trapów co wyciągną z błota i przeprawią patrola przez rów np. melioracyjny na drugą stronę ( a pewnie masz foty z walki bo to każdy robi) no nie daj się prosić
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2017, 17:44   #137
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał wolly Zobacz post
jak ja bym to chciał zobaczyć (15 min ) powaga ,napisać można wszystko a życie życiem to tak samo jak AT jest terenowa. Proszę wklej zdjęcie tych super trapów co wyciągną z błota i przeprawią patrola przez rów np. melioracyjny na drugą stronę ( a pewnie masz foty z walki bo to każdy robi) no nie daj się prosić
To było w czasach przedguglowych. M.in żelazna, pierwsze maramuresze, objazd trasy Bieługi z bratem Ponckiego, Gorgany i drugie kozackie.
Trapy były spawane, zamontowane na jednym motylku w bagażniku dachowym. Wyjęcie i schowanie zajmowalo 2 minuty. Takoż hilift.

Przez rowy to już calkiem nie rozumiem. Na 35 calowych general grabberach Mt najczęściej się po prostu przejeżdżało. A jak za gleboki, to trapy i jazda.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2017, 18:30   #138
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 35 min 42 s
Domyślnie

A ja tam lubię liściem po offie latać, człek się sam wyciągnie, przeniesie, szybciej oblata..

Miro,
zabawy SUV'em w offie tak się koncza..
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg images.jpg (9.2 KB, 218 wyświetleń)
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2017, 18:38   #139
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pirania Zobacz post
A ja tam lubię liściem po offie latać, człek się sam wyciągnie, przeniesie, szybciej oblata..

Miro,
zabawy SUV'em w offie tak się koncza..

No gdybym wcześniej wiedział...

mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2017, 19:39   #140
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 13 min 28 s
Domyślnie

pierwsze maramuresze to ty chyba jechałeś w tym wydachowanym LR chyba biały był
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jakie opony wybrac na konkretny wyjazd przemo77390 Kwestie różne, ale podróżne. 13 02.06.2017 21:13
Bośnia Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Grecja, Macedonia, jakie trasy wybrać ? schneider Umawianie i propozycje wyjazdów 1 10.05.2014 00:05
Jakie tarcze, jakie klocki przód RD04? Łysy Hamulce, kola, opony 27 23.09.2013 11:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.