Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.07.2017, 20:06   #1
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie Akcja Crossy - "polowania" na motocyklistów

Pewnie opinii będzie tyle ilu motocyklistów ale moim zdaniem temat ważny zarówno dla bezpieczeństwa pieszych turystów, jak i dla motocyklistów.

"Leśnicy łączą siły z policją i strażą graniczną w łapaniu crossowców urządzających sobie rajdy po lasach. W lasach w całej Polsce ruszyła "Akcja Crossy". Specjalne patrole kontrolują miejsca, w których najczęściej dochodzi do niebezpiecznych rajdów. Na jeden z takich partoli w okolicach Muszyny wybrała się reporterka Radia Kraków. Pierwszych crossowców udało się zatrzymać tuż przy wjeździe do lasu.(...)".

Źródło: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci...-akcja-crossy/
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2017, 20:17   #2
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,240
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 5 godz 12 min 56 s
Domyślnie

U mnie takie akcje to praktycznie co tydzień :-P
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2017, 20:21   #3
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Dlatego każdy w miarę ogarnięty wie gdzie "można" jeździć i wie, żeby szanować...
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2017, 20:41   #4
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 4 min 37 s
Domyślnie

Chory kraj. Piszą o podziwianiu dzikiej przyrody tym samym chodząc po drogach.. albo jedno albo drugie.
Gdzie niby ludzie mają jeździć tymi motocyklami i jak wielu tych entuzjastów przyrody się spotyka jeżdżąc tym motocyklem?
Piszą o motocyklach jak to straszą zwierzęta, a co jest gdy wojsko robi ćwiczenia i przez miesiąc ciśnie w nocy i w dzień, zakazać ćwiczeń.
I jeszcze sprawa bezpieczeństwa, no jakoś nie wierze, że ktoś nie jest w stanie takiego motocykla usłyszeć z daleka i po prostu zejść z drogi do tej dzikiej przyrody!
Wszystkiego pozakazywać, pobudować wielkie mury, milion kamer i jeszcze więcej służb ochroniarskich. Motocykle tylko na tory, ludzie każdy nagrany ile śmieci wnosi i wynosi i każdy będzie zadowolony jak skończy się wszystkim WOLNOŚĆ.
Te zwierzęta są tak przestraszone, że same podchodzą coraz bliżej dróg i domów i mają to wszystko gdzieś, a w innych miejscach widziałem jak sobie chodzą po ogródkach...
Śmieszny temat ale niektórzy ludzie żyją tylko z tego, żeby innym utrudnić.
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2017, 21:33   #5
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 22 s
Domyślnie

Można las ominąc,albo pojechać skrajem i można leśnikom pokazać środkowy palec
Jak zwykle akcja ogórkiwa, zawsze w wakacje tak jest, trzeba przeczekać i tyoe, albo jeździć góra w dwa sprzęty
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2017, 21:41   #6
jamarjan
 
jamarjan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Wawa
Posty: 146
Motocykl: RD04
Przebieg: gruby
jamarjan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 13 godz 32 min 32 s
Domyślnie

Zgadzm się z Dymkaaa. Choć są ludzie i ludzie. Jak widze maszynę bez tłumika orającą las na przełaj to faktycznie słabo to się komponuje z łonem natury ;-)
Inna sprawa że drogi leśne powinny być częściowo udostępnione, a tylko obszary cenne przyrodniczo obstawione zakazami wjazdu no i wtedy za złamanie zakazu mandaciki że hoho.

Dodatkowo przepisy są tak skonstuowane ze na dobrą sprawe nie wiadomo czy daną drogą można przez las jechać czy nie.

Jeszcze innym tematem są te wielgachne maszyny do zcinki i wywozu drewna. To to dopiero ma przyrodę w dupie.
jamarjan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2017, 21:52   #7
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Te maszyny to się nazywa gospodarka leśna a poza tym ziemia dla ziemniaków a lasy dla leśników . Chyba zostaje zmienić hobby na myślistwo wtedy już do lasu można wjechać
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 06:50   #8
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,928
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 41 min 19 s
Domyślnie

W łikend w Beskidzie było z 50 terenówek z całej Polski, rozjechali co dało się rozjechać i zryli gorzej jak dziki. Im wolno bo mają zezwolenie na przejazd wydane przez nadleśnictwo w Gorlicach. A ty jak wjedziesz dryndą do lasu to cię zajebią boś kryminalista crossowiec niszczący przyrodę.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 07:17   #9
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

też wolałbym na normalnych zasadach móc wjechać do lasu, a w zasadzie przejechać przez ten las zwykłą drogą nic nie rozjeżdzając. póki co to czekam.

z innej beczki - weekend, piękna pogoda, żona, kajaczek i na podwrocławskim bajkale sobie weekendujemy. moczenie gir, ptaki śpiewają i takie tam.
no i słyszę, że kurwa jadą... chyba z pięciu. co jeden to bardziej stoi na tych swoich podnóżkach mimo, że droga bez dziur, bo to tak endurowo... i kręcą te sprzęty braaaap, braaaap, brap! brap!, wydechy bez bebechów więc dudni jak sam q..tas. w końcu odjeżdżają w siną dal jakby ich diabeł gonił.
widzieli przecież gdzie są i że nie są sami. można było po prostu się przetoczyć i dać w piz... już na polach...
nad wodą rodziny z dziećmi, grille, ogólnie odpoczyn-zdrój.
jeżdżę i lubię motocykle ale każda taka akcja podnosi mi ciśnienie bo jest w ten sposób manifestowany absolutny brak szacunku dla drugiego człowieka i JEGO wolnego czasu i jego wypoczynku.
ja sie wkurwiłem na chwilę, wielu innych pewnie też i póki taka normalna wypoczywająca 'tłuszcza' będzie miała właśnie takie spojrzenie na ędóro i bruzdoskoki to niestety... do lasu wjadą tylko dobrzy mysliwi.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 07:22   #10
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Dużo jeżdże rowerem MTB po górach. Na prawdę bardzo dużo. Po szlakach i poza nimi. Nigdy asfaltem, zawsze lasem, łąką. Dwie sytuacje z życia:
1. Okolice Wielkiej Sowy. Podjazd stromy, prawdziwy wytop łydy. Gdy jestem w połowie mijają mnie 2 quady i ze 3-4 motocykle. Ryją podjazd obrzucając mnie żwirem i kamieniami. Po ich przejeździe nie mam co marzyć, że dalej pojadę - nawierzchnie przypomina kartoflisko po orce.
2. Masyw Ślęży. Ludzie się zbierają i budują prawdziwego singletracka dla rowerzystów. Coś jak Singletrack pod Smrkiem, tylko krótsze. Zbiórka na Polak Potrafi. Zebrane 60tys PLN. Rusza budowa. Są łuki z bandami, hopki, stoliki, gapy itp sztucze przeszkody terenewe. Budowa jeszcze niezakończona, a już zwiedzieli się o niej crossowcy. Wystarczył jeden wieczór aby trzeba było zacząć budować niemalże od początku.
Tak, wiem - oba przypadki były w imię nieskrępowanej wolności motocyklistów. W dupie mam taką wolność. Odcinam się od niej.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomnik Ashanti - Akcja "chcemy innych barier" sambor1965 Inne tematy 150 08.04.2017 15:46
Akcja "Bezpieczeństwo- forum TA"- potrzebna pomoc!!! Marcin-BB Inne tematy 25 26.09.2011 16:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.