Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.07.2017, 14:24   #1
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie (E-Moto) Tak się bawi AGH!

Cytując Sonika z FB:

"Studenci AGH w 5 miesięcy zbudowali elektryczny motocykl enduro i wystartowali nim w sportowo-naukowych zawodach SmartMoto Challenge w Barcelonie. Zdobyli 1. miejsce w trzech kategoriach i teraz szykują się na podbój Moskwy. ��

W przyszłym roku będą budować elektryczny motocykl, który mógłby podołać trudom Dakaru!"

https://www.facebook.com/emoto.agh/

https://www.facebook.com/emoto.agh/v...5619955737121/







Edit: Lekko się wgryzłem w temat. Tutaj wyniki z całego Barcelona Challenge - http://smartmotochallenge.org/results2017.html

Jak się okazuje, chopaki z Wrocławia pokazali nawet większa klasę, swoim LEM Falcon.







https://www.facebook.com/LightElectr...5918621293025/
__________________
Marcin vel "Gruby" aka "Maurosso"

Ostatnio edytowane przez Maurosso : 28.07.2017 o 14:44
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2017, 16:24   #2
FrankoChmiel
 
FrankoChmiel's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 70
Motocykl: RD07
Przebieg: 200tys.
FrankoChmiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 6 godz 8 min 22 s
Domyślnie

Ale kanapę to muszą obowiązkowo dać do Zet'a Ogólnie wygląda smacznie.
FrankoChmiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2020, 20:17   #3
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Odgrzebie wątek
Czy budowa motocykla różni się od złożenia motocykla z ogólnie dostępnych i oznaczonych sklasyfikowanych części?:-)

Nie o tym jednak

W powszechnej sprzedaży pojawiły się takie oto zabawki.

Vector-Niemcy(niby rower)
Sur-ron Chiny(niby motocykl)

oraz rodzime Cyklon czy Falcon

Czy ktoś z forum użytkuje takie coś?Nie chodzi mi o wersje tych pojazdów sprzed kilku lat z wadami wieku dziecięcego jak to się mówi.

Ciekawe jakby to odnieść do enduro wypadów typu Ukraina czy Albania.



Dodam,że ten chiński motorek odpada przy wzroście 180 wzwyż bez modyfikacji a już waga typu 100 kg to go dyskwalifikuje.


pozdrawiam
__________________
Agent 0,7

Ostatnio edytowane przez calgon : 22.09.2020 o 20:19 Powód: przypomniało mi sie
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2020, 21:06   #4
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał calgon Zobacz post
Odgrzebie wątek
Czy budowa motocykla różni się od złożenia motocykla z ogólnie dostępnych i oznaczonych sklasyfikowanych części?:-)

Nie o tym jednak

W powszechnej sprzedaży pojawiły się takie oto zabawki.

Vector-Niemcy(niby rower)
Sur-ron Chiny(niby motocykl)

oraz rodzime Cyklon czy Falcon

Czy ktoś z forum użytkuje takie coś?Nie chodzi mi o wersje tych pojazdów sprzed kilku lat z wadami wieku dziecięcego jak to się mówi.

Ciekawe jakby to odnieść do enduro wypadów typu Ukraina czy Albania.



Dodam,że ten chiński motorek odpada przy wzroście 180 wzwyż bez modyfikacji a już waga typu 100 kg to go dyskwalifikuje.


pozdrawiam

Osobiście nie, ale może przyda Cię kilka linków o ile już ich nie znasz.
WrongWay pokazuje czasem nowości od Cyklona, np.
https://youtu.be/ru3DkavExRI
lub
https://youtu.be/Gm2t3M-v4Ls
Tylko silnik w piaście, w góry to nie najlepsza opcja.

SurRon ma lepsze rozwiązanie i podobno nie jest taki mały - https://youtu.be/A5JDf3Fk3TU.
Jest tez CRF-a 😀 z silnikiem w piaście i też nie nadaje się w teren - https://youtu.be/fSJOI6fZ1HA
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2020, 21:06   #5
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Uzytkuje ludzi od groma. Zapraszam:

Pojazdyelektryczne.org

Mam nadzieje ze admin nie zbanuje za linka, ale to nie do konca konkurencyjne forum

Falcon to rama, podobnie jak spark, samurai, i masa innych. Wiekszosc uzytkownikow kupuje taka rame i samodzielnie uzupelnia o elementy. Cyclonebike to producent “rowerow elektrycznych”, oferuja kompletne pojazdy jak i czesci. Takich firm jest wiecej.
SunRon to fabryczny chinczyk... bardzo dobry chinczyk w sensie jakosci.

Fabryka typu sunron czy samorobka ? Sa plusy i minusy. Sunron ma silnik typu mid - czyli tam gdzie motocykl powinien miec, do tego elementy o wiekszej wytrzymalosci niz zwykly osprzet rowerowy. Ale znowu bywa problem z czesciami, a i sama bateria gdy przyjdzie czas wymiany do takiego falcona jest znacznie tansza.
Falcon to glownie silniki typu hub - w tylnym kole. Powoduje to ze tyl jest duzo ciezszy co nie jest bez znaczenia w zabawie w offie. Ale mozna zastosowac silniki o potwornych mocach, rekord jaki widzialem to bodajze 14kW. Sunron ma 6 kw.
I teraz taki detal... 14kw, i rowerowy widelec i hamulce... no zalezy jakie kto ma cohones.
Stosujac silnik rozsadnej mocy i budujac pakiet z dobrych ogniw na falconie - pieszczotliwie zwanym flakonem, mozna spokojnie robic zasiegi po 200km. Rekord na forum to podajze 340 km w trakcie pojedynczej wycieczki. Wlasciciel to mocno ogarniety gosc, poskladal sobie przejsciowki, podładował swojego flakona ze stacji do ladowania elektrykow na orlenie
Minusem bylo to ze musial cala trase targac w plecaku ciezka ladowarke i przedluzacz.

Lepsza fabryka czy samorobka... jak pisalem to i to ma swoje plusy i minusy. Kosztowo, ostatnio liczylem, wychodzi identycznie. No chyba ze we flakonie pojdzie sie w opcje full wypas, a wtedy sam widelec na przod kosztowac bedzie 5 tysi.
To czego nie rozumiem w tych flakonach to montowanie pedalow, ale badzmy szczerzy, chodzi tu o zachowanie cienia legalnosci... ze to niby rower. Bo nie widze opcji zeby ktos serio na tym pedalowal, napedzajac rower wazacy bez ridera 70 kg.

No i kwestia legalnosci. Nie czarujmy sie, to pojazdy ktore nie maja zadnej homologacji, i nie sa rowerami. Nie da sie ich zarejestrowac i ubezpieczyc. Wiec jazda drogami publicznymi to... no jak pisalem, zalezy jakie kto ma cohones. Problemy zaczynaja sie jak zdarzy sie jakas sytuacja, ktos wjedzie w nas, albo my w kogos. A my ani homologacji, ani rejestracji, ani ubezpieczenia. Wiec jesli ktos poniesie trwaly uszczerbek na zdrowiu... moze byc grubo.
Jedynie sunron w wersji homologowanej moze byc legalnie zarejestrowany jako motorower. Ale za to szpetny jest ten niehomologowany znacznie ladniejszy.

I jeszcze jedno - sunron, jak i super soco ktore juz opisywalem, jest projektowany na azjatyckiego rajdera. Ludzie mowia ze ok, ale przymierzalem sie i jak dla mnie jest maly.
Pod koniec roku sunron ma pokazac pelnowymiarowego crossa electro, warto poczekac

Edyta:
Olej wrongwaya :P
Poszukaj na youtube kanalu Taba na Rowerze. Bardzo fajny, ogarniety gosc. Pokazuje zarowno elektryki budowane chalupniczo na bazie zwyklych rowerow, fabryczne rowery elektryczne - te legalne, jak i potwory klasy flakon i spark.

Ostatnio edytowane przez GregoryS : 22.09.2020 o 21:13
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2020, 21:15   #6
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Ta jak napisałeś skoro posiada pedały to jeździsz po lasach i ścieżkach rowerowych i nie musisz spier....ać przed leśnikami.
Na to już chyba za stary jestem i po prostu nie wypada:-)

Wydatek rzędu min 20 tysięcy czyli tyle ile sensowny full e-bike:-)

Tego Vectora to nawet można w Polsce w jednym punkcie wziąć na testy a w Czechach niedaleko Wro też jest taki punkt.
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2020, 21:38   #7
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Sunrony tez mozna moze nie tyle potestowac, ile sie przejechac. 5 km od chalupy mam duzy sklep rowerowy gdzie maja tez sunrony, tam sie przymierzalem.
No koszt jest znaczny. Flakon liczony tak na luzie wyszedl mi wlasnie kolo 20 tys, na srednich komponentach. Daloby sie troche sciac polujac na wyprzedaze, uzywki itd. Aha, i ja liczylem bez pedalow, no nie robmy jaj wywalanie kasy na lancuch, korby i przerzutki po to zeby wygladaly i wazyly, nie nie. Planowane byly podnozki jak w moto.
Flakon na topowych komponentach, mocnym silniku i sterowniku przebije 25 tys, a w wersji extreme zblizy sie do 30. Zreszta, mozna zobaczyc w cyclonebike na ile oni wyceniaja swoje pojazdy
Fabryczne jebajki to wciaz rowery, tyle ze wspomagane. Te 250w to moc znamionowa, w tzw peaku jest duzo wiecej. Na wykresach z pomiarow czolowych producentow widac ze spokojnie przekraczaja 500w, z Boschem ktory potrafi dociagnac ponad 700w. No i sa legalne, ale wciaz trzeba pedalowac, co niektorym przeszkadza no i zasieg. Fabryczny Haibike mocno hardorowo jezdzony w gorach, oferuje zasieg rzedu... 40km, na baterii 500 wh. Brachol ma, info z pierwszej reki. Ta sama bateria w jezdzie wokol komina szutrami i asfaltami - z silnikiem jako wspomaganie wtedy kiedy trzeba typu podjazdy itd, wystarcza na 120-140 km. Ale tu przynajmniej polowe trasy jedzie sie tylko wlasnymi silami, co ciekawe nie jest to trudne pomimo tego ze bajk wazy 25 kg, ma fajnie dobrane przelozenia.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2020, 21:43   #8
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Dużo zostało powiedziane na temat e-bike w wątku Adaggio -Dryndą po krzaczorach ,ale ceny ebike cos nie chcą spadać:-)
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2020, 23:01   #9
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Właśnie testuję Speca Turbo Levo SL (taka odchudzona wersja, 19kg i słabszy silnik i bateria 320 Wh - daje radę). W okolicy Wrocka zrobiłem dziś 80km po singlach, polnych drogach, wałach lasach i trochę po asfalcie - raczej płasko. 90% czasu jechałem w trybie eko, 8% bez wspomagania i jakieś 2% czasu na średnim wspomaganiu ale pod górę. Po tych 80km zostało 50% baterii 😳. Potem zrobiłem jeszcze 20km na pełnej mocy po lesie, piachu i prędkość 25kmh - bateria zeszła do 20% 😞.

Wcześniej na Giancie 500Wh po górkach Świeradow-Stóg Izerski-Szrenica-Polana Jakuszycka-Swieradow i wyszło 55km z czego prądu starczyło na 45km. Przewyższenia ok 1500m.

Ale ten Giant subiektywnie to był kloc, a Levo jak zwykły rower tylko tan cena...
faktycznie nie chcą spaść.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2020, 00:16   #10
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Spec to ten sprzecik w cenie ponad 26k ? Nie ma lipy Tam o ile pamietam siedzi jakis wlasny silnik speca, niskiej mocy ale za to "lightweight".
Brat mi napisal godzine temu po tym jak zmotywowany tym tematem zagadalem do niego jak sie sprawuje jego rower ze kupil kolejnego haibika, starego opylil. Xduro Allmnt 3.5. Skuurczysyn. Juz sie wpisalem na testy :P

Ja tam mysle ze nie tyle rowery za wolno tanieja, ile nasze zarobki za wolno rosna
Z ciekawosci wszedlem na strone lokalnego DUZEGO sklepu rowerowego. Wybralem kategorie MTB tradycyjne bez napedu, kola 29 cali, full suspension. Kazalem sobie posortowac wyniki po cenie. Znalazlo mi 5 stron rowerow, cene 10tys przekraczal sprzet juz pod koniec pierwszej strony, srednia cena na stronie 3 to 15 tys PLN. Na ostatniej byly carbony po 3 dyszki. Wychodzi na to ze po prostu to nie sa tanie rzeczy..
Liczac 15-16 tys za fulla na fajnym osprzecie, bez napedu, 20 za rower elektryczny podobnej klasy ale juz z silnikiem dobrego producenta i bateria 625Wh wyglada troche inaczej.
Mimo wszystko to "fciul" kasy... to przeciez tylko ROWER !
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bawi się ktoś wykrywaczem metali???.Szukam mentora vinc18 Hobby Forumowicza 36 19.03.2024 00:01
Czy można wziąć w leasing moto bez prawka na moto ArtiZet Inne tematy 24 22.04.2017 10:35
fc-moto.de Belfegor Ciuch Afrykańczyka 12 21.03.2014 21:03
Nie mam moto...... tomekc Inne tematy 14 22.12.2008 12:55
Moto z USA Pawel_z_Jasla Inne tematy 5 12.04.2008 16:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.