Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.11.2022, 07:35   #91
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Cześć i czołem,
miałem zakładać temat dotyczący problemu z napędem do bramy przesuwnej ale jak to u nas na forum - można wszystko znaleźć.
Może jest ktoś z Was, kto się zajmuje na co dzień montażem/serwisem napędów?
Mam problem z napędem Came BX 78 (oznaczany też chyba jako BX 800). Często, a ostatnio to już codziennie, brama nie reaguje na pilota. Wciśniesz przycisk na pilocie, lampa sygnalizująca mryga, prąd dochodzi do napędu a napęd stoi i buczy. Wystarczy otworzyć klapkę, pokrętłem odpiąć napęd i zapiąć ponownie (nie potrzeba nawet ruszać bramą) i już można otwierać z pilota. Podczas pracy napędu nic nie trzeszczy, nie przeskakuje. Przy ręcznym przesuwaniu brama chodzi płynnie.
Krancówka pracuje poprawnie, załącza się w zarówno przy zamykaniu jak i otwieraniu. Kiedy się ją ręcznie porusza słychac wyraźne klik i diody na płycie gasną.
Z tego co wiem tam jest zamontowany jeszcze jeden mikrowyłącznik, który jest sterowany zamkiem zamykającym pokrętło blokady. Kiedy zamykam klapkę i przekręcam zamek również słychać wyraźne klik. Ale co dziwne - wg informacji z netu napęd nie powinien pracować kiedy klapka od blokady jest otwarta a u mnie chodzi bez problemu. Może tu jest pies pogrzebany? Ten mikrowyłącznik da się jakoś samemu wymienić?

Chyba, że to kondensator się kończy - napęd ma 10 lat. Ale wtedy to chyba w mrozy napęd by nie miał siły dociągać?
Z góry dzięki za pomoc.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2022, 10:33   #92
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Kup / pożycz miernik za 20zeta i sprawdź działanie mikrowyłącznika. Może go wilgoć załatwiła?
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2022, 06:02   #93
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,351
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 2 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Afro_BAU Zobacz post
Ale FAAC odradza każdy
Na podjeździe pod blok jest brama uchylna , napęd faac , działa od 8 lat.
Wprawdzie na "siłowniku" ma już luzy ale ciągle sprawny.
Trudno policzyć ile razy zadziałał ale przy 60 pojazdach parkujących w garażu i średniej znanej mi intensywności eksploatacji wykonał ok 340tys cykli.
W domu tzw jednorodzinnym zależnie czy jeden czy dwa pojazdy przez ten czas napęd zrobi powiedzmy 10 tys.
Niech każdy sobie sam policzy. Może faktycznie FAAC kiedyś był lepszy.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2022, 11:45   #94
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 28 s
Domyślnie

Mikrowyłącznik od klapki być może i uszkodzony ale to ni jak się ma do "buczenia" napędu. Jak by ten wyłącznik przy klapce działał to silnik przy otwartej nie dostawał by prądu (ściągnij sobie schemat).
Też mam takie "buczenie" jak brama nie rusza (zdarza się). Dzieje się to tylko przy zamkniętej bramie. Podejrzewam więc, że to kwestia jakiegoś zużycia przekładni/napędu. Lekkie kopnięcie w bramę lub jej pchnięcie powoduje ruszenie bramy. Napęd ma 22 lata. Przyznaje, że kondensatora nie sprawdzałem.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2022, 17:44   #95
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

rrolek,
dzięki za wskazówki. Potraktuję ją lekko z gumiaka i zobaczę czy zastartuje.
Tez myślałem o kondensatorze - gdzieć w czeluściach internetu wyczytałem, że powinno się go wymieniać po 7 latach a u mnie napęd od ponad 10 lat w robocie.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2022, 20:53   #96
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 59 min 21 s
Domyślnie

Jak buczy to pomóż bramie ruszyć. Jeśli pojedzie to raczej kondensator.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2022, 00:38   #97
flisak


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 406
Motocykl: nie mam AT jeszcze
flisak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 4 godz 5 min 33 s
Domyślnie

Przerabiałem temat w Came bx 74. U mnie kondensator nie pomógł. Diagnoza - silnik. ok 700 zł wymieniłem cały napęd za 1200zł, bo nie chciałem się bawić.
flisak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2022, 08:14   #98
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Toś mnie pocieszył z rana
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2022, 08:17   #99
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

nie wiem jak u Was ale w moim napędzie /jakieś niedrogie NICE/ jest ustawienie prędkości jazdy i siły jazdy. może po czasie trzeba pokręcić potencjometrem? to, że pobuczy i się wyłączy IMO świadczy o zadziałaniu wyłącznika nadprądowego a tenże parametr też można ustawić i jest pośrednio skorelowany z siłą. oczywiście wszystko się zużywa i czasami nie da się ot tak naprawić.
przy bramach przesuwnych duże znaczenie ma również regulacja rolek, rolków /sorry rrolek / tak aby przy wejściu na płetwę spoczynkową było to gładkie a brama nie leżała na niej jak wrak na plaży. odrobina jakiegoś smaru tamże też dopomoże żeby sam start był lżejszy.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2023, 14:50   #100
antitank
 
antitank's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Rzeszów
Posty: 148
Motocykl: CBR 600 F2, FZS 600, TDM 900, CBR 929, VFR 800Fi, RD04 '90, TT600R, DRZ 400
Przebieg: 65543
antitank jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 23 godz 1 min 34 s
Domyślnie

Znalazłem wątek o bramach to odgrzeje temat , żeby nie zakładać nowego wątku.
Jak to bywa zima zaskoczyła nie tylko drogowców , ale i co poniektórych kierowników z letnim obuwiem na kołach. . Poniżej efekty spotkania Audi z bramą wjazdową i bramką, której najbardziej się dostało😁 Z ubezpieczenia coś kapnie więc bedzie okazja żeby wstawić coś od podstaw. Oczywiście pierwsze co to zajrzałem na forum, bo tu zawsze można zaczerpnąć wiedzy i rady. Wątek przewałkowany od 1szej strony, ale nie znalazłem żadnych polecanych magików od tworzenia bram ( żadnych wodotrysków nie planuje, brama przesuwna jak najlżejsza i najprostsza wymiar 4x1.5 m). Czy ktoś z Was miał do czynienia i poleca dobrego wykonawcę, najlepiej z Podkarpacia? Sprawa napędu też wchodzi w rachubę, ale to chyba najłatwiej ogarnąć- dzisiaj wstąpiłem do Hormanna i w promo mają napęd do przesuwnej za 1700 PLN, dwuskrzydłowe to już prawie drugi tyle. IMG_20231201_120524_729.jpgIMG_20231201_120510_543.jpg

Wysłane z mojego WP18 Pro przy użyciu Tapatalka
__________________
Człowiek nie zając, na sprzęcie latać musi!!!
antitank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.