Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.09.2020, 17:06   #31
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Zylek i co kupiłeś? W profilu widzę 701. Zostawiłeś NAT? Myślę dokładnie o takim samym kroku. 690/701 lub jeszcze CRF 450L chodzi mi po głowie. Afra 1100 zostaje na dalsze jeżdżenie ale chcę czegoś co z jednej strony lekkie w terenie (ok 150kg) a z drugiej da radę tym przejechać 300km i nie zwariować. Oczywiście każdy z tych motocykli wymagałby wsadzenia jakiegoś 'dakar kit'-u z wyższą owiewką.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2020, 19:08   #32
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Zylek i co kupiłeś? W profilu widzę 701. Zostawiłeś NAT? Myślę dokładnie o takim samym kroku. 690/701 lub jeszcze CRF 450L chodzi mi po głowie. Afra 1100 zostaje na dalsze jeżdżenie ale chcę czegoś co z jednej strony lekkie w terenie (ok 150kg) a z drugiej da radę tym przejechać 300km i nie zwariować. Oczywiście każdy z tych motocykli wymagałby wsadzenia jakiegoś 'dakar kit'-u z wyższą owiewką.
Kupiłem 701. Natka stoi głównie, czasem wyprowadzę na spacer do roboty. Zastanawiam się czy ją sprzedać czy nie.

Do 701 kupiłem aku litowe. Odkręciłem: tylne podnóżki. Przykręciłem: szybę puiga, handbary cycra - super fajne, bo zaciski stelarza handbarów, opierają się o zaciski kierownicy, więc prawdopodobieństwo zgięcia kiery dużo mniejsze niż z barkbusters (udało mi się z barkbusters wygiąć kierę w NAT), osłonę silnika axp Racing - mega super, mimo wysokiej ceny, osłania pompę wody i hamulcową, kiwaczkę i trochę dźwignie hamulca i biegów a nie wazy dużo więcej niż firmowa, no i uchwyty na telefon i Navi. A, zapomniałbym, bo jeszcze osłonę termiczną z enduristanu, po zredukowaniu jej kątówką i pilnikiem, zamontowałem na wydechu pod boczkiem, bo załadowane torby dociskały plastik do wydechu. Dołożyłem też dłuższą osłonę wydechu od Wings, bo już 2 dnia w spodniach wypaliłem dziurę
Po tych zabiegach w pełni zatankowane moto waży 157kg. Do tego dochodzą torby maks 4kg i bagaż.

W terenie niebo a ziemia w porównaniu do Afry. Udało mi się pojeździć w Piemoncie po szutrach i trochę we Francji błotka doświadczyć, generalnie super. Atakuję dużo śmielej podjazdy albo zjazdy, gdzie wcześniej bym się wycofał. Zdołałem też dziabnąć około 550km w 7h, pół na pół autostrada z drogami lokalnymi. Lokalnymi drogami daje sporo frajdy z jazdy, nawet załadowana. Na autostradzie, szyba pomaga ale czuć wiaterek. Do około 120 idzie wytrzymać, wiec ja na razie odpuszczam rally kity, szkoda mi dokładać masy a po ciemnicy nie jeżdżę, wiec na świetle mi średnio zależy. Jak zbiję lampę to może kupię LED akcesoryjny od Husqvarny, albo namyślę się na rally kit w międzyczasie. Ew. kupię jeszcze dodatkowy zbiornik od Radegarage, jak bym chciał jakieś Maroko atakować.

Z minusów, to zaliczyłem wyciek oleju z pękniętej pokrywy zaworów, pewnie przy 60km przebiegu i awarię cylindra sprzęgła przy 650km. Pokrywa miała fabryczną wadę i po rozgrzaniu zaczęła gubić olej. Zalepiłem ją taśmą aluminiową do wentylacji, trzyma do teraz (4500km nalotu). Od tego momentu mam trochę tej taśmy w narzedziówce, na wszelki wypadek, a jak będę jechał do dilera na przegląd to wymienią przy okazji. Nowa pokrywa już czeka.
Cylinder sprzęgła wymienili mi na gwarancji w drodze do Italii, podobno jakiś poprawiony model. Na razie działa, ale jakoś utraciłem w niego wiarę, wiec może w zimie wymienię na oberona. 701 nie jest nawet blisko Japończyków w kwestii niezawodności, ale jak działa to jest genialna!

Ostatnio edytowane przez zylek : 25.09.2020 o 19:59
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2020, 22:43   #33
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Fajnie. Tak to sobie mniej więcej wyobrażałem. Choć nie sądziłem, że się nadaje aby pojechać nią do Włoch Jeszcze myślę o CRF 450L. Słaby ma ten motor w porównaniu do 690/701 ale po odblokowaniu powinno dawać radę. Na mocy mi specjalnie nie zależy. No i lżejsza o niecałe 20 kg. Myślę o tym także trochę licząc na niezawodność japońską. Z drugiej strony wymiana oleju co 1000km... upierdliwe trochę. Nie wspomnę nawet o chorej cenie nówki.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2020, 07:44   #34
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Fajnie. Tak to sobie mniej więcej wyobrażałem. Choć nie sądziłem, że się nadaje aby pojechać nią do Włoch
Ja mam trochę bliżej:-)

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Jeszcze myślę o CRF 450L. Słaby ma ten motor w porównaniu do 690/701 ale po odblokowaniu powinno dawać radę. Na mocy mi specjalnie nie zależy. No i lżejsza o niecałe 20 kg.
Bez wymiany komina na bardziej przelotowy chyba 40KM nie przeskoczysz. Jeździłem wersja ze zmienioną mapą na około 36KM i na drodze jak chcesz coś wyprzedzić pod górę, to nie jest to petarda. Moim zdaniem generuje tez więcej wibracji. U mnie wymiana komina na taki bez homologacji, nie wchodzi w grę, bo za częste kontrole i za duże konsekwencje.

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Myślę o tym także trochę licząc na niezawodność japońską. Z drugiej strony wymiana oleju co 1000km... upierdliwe trochę. Nie wspomnę nawet o chorej cenie nówki.
Gadałem z mechanikami w warsztacie który robi i hondy, i ktm/husqi. Uważaj, bo crf 450 to konstrukcja Enduro/cross. To nie jest zaprojektowane jak motocykle szosowe. Podobno w CRF tradycyjnie sypia się uszczelnienia pomiędzy układem olejowym a chłodzenia, w efekcie chłodziwo przedostaje się do oleju i tłok staje dęba. Zawory też nie porażają jakością. Twierdził, że on by rozpoławiał prewencyjnie co 20-30kkm jeżeli moto jest używane jako adventure, wymieniał uszczelnienia, tłok i łańcuch jak trzeba. A i podobno trzeba uważać rzeczywiście z wymianami oleju, bo dolewa trochę paliwa do oleju, szczególnie po zmianie mapy.

W 701 tradycyjnie sprzęgło klęka, to już wiem i elektryka się piermandoli, tego jeszcze nie doświadczyłem. Poza sprzęgłem, motor ma być jak dzwon. Podobno widział wiele sztuk z nalotem 60-80kkm które były zdrowe, ale warunek to częstsza zmiana oleju, tak co 3 maks 4kkm, a nie 10kkm jak zaleca KTM. W nowszych wersjach to w sumie jest 1,7l tylko, wiec ma to chyba sens i tak będę robił. Pojawiają się podobno też problemy, ze skrzynią, ale to ma nie być nagminne. Moja sztuka na razie bardzo ładnie chodzi, dużo lepiej niż demo. W demo łapałem często miedzybiegi, tutaj może kilka razy na te 4ry tysie mi się zdarzyło. Jak będę zaglądał pod pokrywę sprzęgła, to wymienię dźwignię selektora biegów na taką z twardzszą sprężyną.
Mam wrażenie, ale na 100% nie jestem ekspertem, że husq/ktm maja lepsze zawieszenie niż crf’ka. Na pewno nie klękają tak mocno przy hamowaniu na czarnym. Za to crf ma więcej skoku.

701 od 690 różni się detalami. Ktm jest chyba taki bardziej narwany, może mapy są delikatnie inne, albo takie sztuki mi się trafiły do testów!? I husqa dla mnie ma trochę bardziej wygodna kanapę. Mi bardziej podobał mi się ktm, ale po przejażdżce na obu wole charakter husqi

Ostatnio edytowane przez zylek : 26.09.2020 o 12:17
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2020, 15:49   #35
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

A jeździłeś na 690 z którego rocznika?
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2020, 17:21   #36
Jac
 
Jac's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Słomianki
Posty: 550
Jac jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 16 godz 16 min 28 s
Domyślnie

Zanim zaczniemy teoretyczne roztwarzania nt. Crf450l proponuję poświecić 19 minut życia na ten film.

https://youtu.be/4GywQ3mcEZs

Ładnie opowiedziane i kompetentnie po 19kkm.

BTW, padły nieśmiertelne uwagi o ważeniu 450ki i 690. No i niestety crf450l waży 130kg na gotowo, a ktm690 wazy 146kg (bez żadnych płynów), co pewnie oznacza 160kg lub bardzo blisko tego żywca pod tyłkiem. Tak, że różnica to bardziej 30kg, czyli realnie przepaść wagowa.
Jac jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2020, 17:48   #37
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 18 min 11 s
Domyślnie

CRF jest dobre 30 kg lżejsze ale zmulone jest słabe jak chu. Zawias w CRF pasuje mi bardziej niż ten w 690. W mojej starej CRF 450x zawias i pozycja za kierą są zdecydowanie lepsiejsze w porównaniu z EXC500.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2020, 20:30   #38
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Widziałem tą recenzję. Fajna i kompetentna. Dlatego właśnie moje zainteresowanie CRF 450L skupia się na niskiej wadze i japońskiej niezawodności. Do tej pory żadna Honda nigdy mnie nie rozczarowała. Czego nie mogę powiedzieć o KTM...
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2020, 20:38   #39
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44fg Zobacz post
a jeździłeś na 690 z którego rocznika?
z 2019!
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2020, 21:25   #40
Jac
 
Jac's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Słomianki
Posty: 550
Jac jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 16 godz 16 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
CRF jest dobre 30 kg lżejsze ale zmulone jest słabe jak chu. Zawias w CRF pasuje mi bardziej niż ten w 690. W mojej starej CRF 450x zawias i pozycja za kierą są zdecydowanie lepsiejsze w porównaniu z EXC500.

Masz w 100% rację. Tyle, że w US mają od razu wersję otwartą, a u nas (ponieważ schodzi tak jak schodzi, czyli słabo - bo cena katalogowa jest z dupy) dealerzy zdejmują blokadę za „dziękuję”. No i można kupić nówkę już nie za 45k, ale bardziej za ~35k, co jakoś czyni ten zakup lżejszym.
Jac jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Vanucci - polecacie? monah Ciuch Afrykańczyka 20 09.02.2009 10:46
Jaki alarm polecacie??? Stachu Wszystko dla Afryki 12 27.10.2008 21:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.