Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.05.2009, 16:00   #1
paysyk
 
paysyk's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: lublin
Posty: 5
Motocykl: RD04
Przebieg: hmm.
paysyk jest na dystyngowanej drodze
Online: 0
Domyślnie co jest z hamulcami ?

Witam koledzy. Mam mały problem. Zakupiłem nowe tarcze do mojej Afri zało żyłem na koła razem z nowymi klockami i na pierwszym hamowaniu zaczęło zajebiście bić i skokowo hamować. Oczywiście zareklamowałem owe tarcze(TRW Lucas), zbadali je laserem i mówią że są proste. Zbaraniałem. Co jeszcze ciekawe po założeniu starych tarcz również pojawiłosię bicie. Czy możliwe że uszkodzona jest piasta? Jak macie jakiś pomysł to proszę o pomoc.
paysyk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2009, 20:58   #2
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,727
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 23 godz 50 min 42 s
Domyślnie

Wygląda na to , że ktoś prostował tarcze na kole. Jeśli piasta byłaby w porządku nie ma opcji bicia (aż takiego - pomijam błąd w sztuce przykręcania). Spróbuj zakładając tarcze użyć czujnika i przestawiając tarcze o kolejne mocowanie znaleźć korzystne miejsce (min bicie) Jeśli to nie pomoże podkładki z blaszek szczelinomierza albo walenie młotem. Pytanie jest takie: jak wielkie jest to bicie ?- dokładny pomiar nie na "oko" Manual podaje max wartość dopuszczalnego bicia - 0,3mm Walenie młotem tylko w przypadku lekkiej korekty rzędu do 0,10mm
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2009, 10:22   #3
paysyk
 
paysyk's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: lublin
Posty: 5
Motocykl: RD04
Przebieg: hmm.
paysyk jest na dystyngowanej drodze
Online: 0
Domyślnie

Dzięki za odpowiedż. Czyli sprawa generalnie jest do zrobienia. To z tymi blaszkami to chyba dobry pomysł. Dokładnie zmierzę zegarem to bicie.
--------
Zrobiłem pomiar tarczy przy rancie i przy samej piaście. Wskazówka zegaru wahała się w przedziale 0,27 mm. Czyli piasta powinna być ok. Czekam więc na nowe tarcze.

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 23.02.2013 o 06:52
paysyk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kto jest mordercą?! bliźniak Inne tematy 39 20.05.2011 16:39
Problem z hamulcami Daddy Hamulce, kola, opony 14 12.08.2009 23:23
co to jest? Robertbed Układ elektryczny i zapłonowy 14 24.09.2008 10:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.