Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.11.2023, 18:48   #21
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Na razie nie panikujmy przecie zwykła PB95 E5 będzie dalej dostępna i nigdzie nie widziałem co by ją mieli całkowicie wycofać.

Nie wnikając, ktoś dobrze podsmarował co by to weszło do sprzedaży.
https://www.money.pl/gospodarka/nowa...00111040a.html
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2023, 19:11   #22
magneto
 
magneto's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Olsztyn (Wa-Ma)
Posty: 256
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: mój 3,5
magneto jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 17 godz 41 min 49 s
Domyślnie

Sporo danych, dzięki.
Ale - tak z tłumaczenia -
Cytat:
Stare gaźniki zostały ocynkowane miedzią i w ten sposób zabezpieczone przed korozją etanolową.
Miszczostwo światowej technologii, widać tylko TAM to potrafią
Tak w ramach żarciku
__________________
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME ! !
magneto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2023, 19:16   #23
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Takie coś trafiłem https://www.viessmann.edu.pl/wp-cont...28_02_2017.pdf , można samemu paliwo robić i wszystko na różowo do slajdu nr. 32. Woziłem cysterną ten biodisel z Trzebini i po testach jak dla mnie dobry do Ursusa C-360.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2023, 19:26   #24
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 9 min 18 s
Domyślnie

A do golfa byłby dobry? Po ile liter?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2023, 21:04   #25
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Pewnie, że dobry ale po ile to nie wiem.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2023, 22:00   #26
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyEZG Zobacz post
Zylek - w pierwszym poście całkiem mądrze napisałeś o zjawisku, które będzie dotyczyło promili (tysięcznych części) paliwa. Przy czym obiektywnie zaznaczyłeś, że zjawisko o ile wogóle zajdzie, to będzie miało miejsce w długim czasookresie i ściśle określonych warunkach.

W kolejnym poście piszesz, o 8 litrowym zbiorniku w którym po zatankowaniu masz 800 ml wódki na dnie pod paliwem.

Kurde - zdecyduj się.
Bo pierwsze to była dobra analiza przeciw E10, a drugie brzmi trochę jak sen wariata.

Do tego nie odniosłeś się do dłuższego czasu przechowywania 98 na stacjach (w sumie się nie dziwię, bo nie ma kontrargumentów)
Wody jest mało, ale alkoholu już do 10%. Rozwarstwi się dużo więcej alkoholu niż wody, bo jedno i drugie dobrze miesza się wzajemnie, a niezbyt dobrze albo wcale z węglowodorami. To co się odseparuje, to nie będzie sama woda, znaczy tylko te 0,5%. Czas nie jest tu taki istotny, temperatura już tak. Czyli tankujesz paliwo co ma 7oC czy 10oC na plusie. Zostawiasz na busie w nocy jest powiedzmy 5 może 10 na wstecznym. A o 10 odpalasz motor żeby go nagrzać bo chcesz lecieć w krzaki z chłopakami. Normalka enduro. Wydaje mi się, że ty myślisz o tym zjawisku jak o benzynie w której nie ma alkoholu, że wytrąci się sama woda, a tu to zadziała inaczej bo wytrąci też alkohol, którego jest już sporo. Pewnie nie cały czyli nie 8 setek z 8litrów, ale sporo w zależności od ilości wody.

Przez starzenie masz na myśli parowanie lekkich frakcji, rozwarstwienie czy co?
Generalnie stacje muszą tym zarządzać, bo benzyna musi spełniać normy zimowe/letnie więc nie może leżeć za długo. Rozwarstwienie w ich zbiorniku nie nastąpi, bo temperatura jest stała.

Cytat:
Napisał CzarnyEZG Zobacz post
Argument, że w DE spalasz mniej do mnie nie przemawia.
Byłem tam parę razy i choćby płynność jazdy jest zupełnie inna.
Fakt to jest na maksa subiektywne.
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2023, 22:11   #27
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 56 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał magneto Zobacz post
Nie to, że spanikował, ale kumpel, o którym pisałem, we wszystkich dostępnych źródłach znalazł info, że jego silnik (Mitsubishi GDI 1,8) nie może na tym paliwie pracować (w sensie, że po jakimś czasie pada pompa wysokiego ciśnienia - wtrysk bezpośredni benzyny). Stąd moje pytanie, jak to z motocyklami będzie.
Żużel - już w latach 1970-tych wszelkie Javy na metanolu jeździły. I to nie ekologia, tylko potrzeba uzyskania mocy/ momentu. Wysokie stopnie sprężania i żadna benzyna nie wyrabiała. Yamaha gdzieś w latach 70-80-tych robiła "cywilny" motocykl na czysty metanol (oczywiście dla Brazylii). Jednak to były / są konstrukcje specjalnie przystosowane do tego paliwa. Więc jak to będzie z tymi "normalnymi"

mituwisi juz nie produkuje silników gdi na papierze było ok ale w praktyce juz mniej fajnie.
a to jest takie cudo co to wtryskuje bezpośrednio benzynę do cylindra ale zależnie od obciążenia zupełnie w innym miejscu chyba nawet potrafił na suw pracy dwa razy wstrzyknąć benzynę nawet do cylindra i albo ubogo wtedy auto paliło 6 albo leje wachę na tłoki jak trzeba cisnąć i ten silnik pije wtedy 12/100
ciekawy silnik ale zarasta sadza
ma dwie pompy wysokiego i niskiego ciśnienia i ta wysokiego lubi się zepsuć
reszty na tematy gdi musiał bym doszukać i doczytać a wcale mi sie niechce
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2023, 17:03   #28
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 9 min 18 s
Domyślnie

Jak to tu mówili? Z tym E10 będzie podobny problem jak z bezołowiowa, czyli nie będzie problemu. A jednak jest inaczej

Koparka zaczęła mi się krztusić dziś i silnik wydechl. Nie dostawała paliwa. Zacząłem od pompki paliwa, rozkrecilem i kilka takich małych brązowych glutow z sitka ściągnąłem. Zamontowałem ale problem jest dalej. Więc wykręcam Filter a tam wszystko w glutach. Cały filtr w środku i obudowa na którą się to nakręca pełna. Wziąłem kompresir i zdmuchnalem to wszystko. Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia. Przedmuchalem przewody, wszystko drożne. Zadzwoniłem do sklepu obok aby zamówili filtr. Byłem przed chwilą odebrać.

Mówię sprzedawcy, że jakieś gluty w filtrze były, nigdy się nie spotkałem. A on mi mówi że moja koparka ma zarazę w dizlu. Ze jak?

Zaraza w dizlu powstaje z dzięki dodatkom bio , które potrafią związać dużo wody. W tej wodzie rosną bakterie, grzyby i inne drobnoustroje, które to zapychają filtry. Pol biedy w starych silnikach, wymiana filtra i wio dalej ale Common rejle już nie tak łatwo.

Kupili do firmy nowego! VW Caddy . Po 4 miesiącach padł. Przyczyną? Zaraza w dizlu. Koszt naprawy 4500 ojro, padła pompa wysokiego ciśnienia i wtryskiwacze. Gwarancji zero bo to przez paliwo. Na stacji nie udowodnisz. Teraz mają prikaz aby tankować super dizla na markowych stacjach.

Na morzu śródziemnym padają lodzie na dizla masowo , właśnie przez dodatki bio. Wyobraź sobie że idzie sztorm.

Ponoć muszę cały bak wypłukać w koparce, wszystko wymyć, wysuszyć i wybić zarazę. Później tankować superdizla albo jakiś dodatek lać. Problem jest duży kiedy maszyna pracuje sporadycznie co właśnie moja koparka robi. Co kilka dni na chwilę coś przewioze i stoi znowu i to najmocniej wzmaga zaraze.

Wymieniłem filtr i jeździ znowu, bo to stare żelastwo.

Dalej uważacie że dodatki bio to żaden problem? Jeśli ktoś bez problemu ma kasę na cały układ wtryskowy, to pewnie problemu nie widzi.

Włącz tłumaczenie na polski:

https://www-sea--help-eu.translate.g..._x_tr_pto=wapp

Ps. Czytam że te bakterie dają radę max 70 stopni C. Mam kuchenkę pod bak postawić i zupę z nich zrobić

PS2. Kumpel mi radzi aby antybiotyku wsypać
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2023, 17:30   #29
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,357
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 38 min 25 s
Domyślnie

Ja dodaję do diesla ARCHOIL AR6900-D MAX ciekawe czy to faktycznie pomoże na bio paliwa? Zwiększa cetany między innymi.

Ulotka producenta:

zaawansowany koncentrat modyfikatora oleju napędowego specjalnie zaprojektowany w celu wyeliminowania słabości dzisiejszych paliw do silników wysokoprężnych (DIESEL) włącznie z BIO ON.
AR6900-D MAX został opracowany w celu poprawy paliw zgodnych z normą EN 590 ale także wszystkich innych rodzajów oleju napędowego, w tym ciężkiego oleju opałowego i BIO.
AR6900-D MAX został zaprojektowany do czyszczenia, smarowania ochrony układu paliwowego przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności spalania dzięki zastosowaniu dodatku podwyższającego liczbę cetanową i nanotechnologii katalizatora spalania Archoil.
AR6900-D MAX jest odpowiedni do silników wysokoprężnych (DIESEL) samochodów osobowych, furgonetek, autobusów, ciężarówek, maszyn rolniczych, silników morskich i kolejowych włącznie z silnikami najnowszej klasyfikacji Euro 6 oraz wyposażonymi w najnowsze systemy wtrysku paliwa wysokiego ciśnienia Common Rail.
AR6900-D MAX potrafi obniżyć zużycie paliwa, emisję spalin i osadów węglowych, pomaga chronić konwertery katalityczne, zawory EGR, turbosprężarki oraz filtry cząstek stałych (DPF).

CZYŚCI UKŁAD PALIWOWY
AR6900-D MAX zawiera najnowocześniejsze technologicznie detergenty przetestowane pod kątem zapewniania kontrolowanego usuwania osadów i utrzymywania w czystości: układu paliwowego, wtryskiwaczy i silnika.
AR6900-D MAX usuwa wszystkie rodzaje depozytów z wtryskiwaczy, nagary węglowe i laki
AR6900-D MAX skutecznie czyści starsze jak i nowoczesne układy paliwowe specyfikacji Euro 5/6. Przywraca osiągi silnika, ekonomiczne spalanie i niski poziom emisji szkodliwych spalin.

SMARUJE UKŁAD PALIWOWY
AR6900-D MAX zawiera nowoczesny środek smarny pomagający chronić układy wtryskowe wysokiego ciśnienia i pompy paliwowe przed niskiej smarności paliwem o bardzo niskiej zawartości siarki (ULSD). Energia wytwarzana w procesie spalania może być utracona w wyniku tarcia wewnętrznego silnika pomiędzy pierścieniami tłokowymi a ścianą cylindra. AR6900-D MAX smaruje także te obszary w rezultacie podwyższając osiągi silnika oraz jego ochronę, co czyni go idealnym modyfikatorem ubogich w dodatki paliw.


Instrukcje stosowania:

Stosować do oleju napędowego w proporcji 1:1000 (50ml na 50L ON)
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2023, 17:49   #30
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Ty tu nie pitol o jakiś bakteriach, przyznaj się żeś przez gęste sitko cedził oliwe z frytkownicy i zimoniokami Ci instalację zapchało .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kanister na paliwo. chemik Inne tematy 45 22.09.2019 13:37
Kapiące paliwo xralf Uklad paliwowy i wydechowy 22 11.04.2015 20:58
Cieknące paliwo. bicio Uklad paliwowy i wydechowy 8 17.04.2010 02:03
Dodatkowe paliwo endurance Wszystko dla Afryki 8 21.02.2010 09:40
Jak oszczedzac paliwo... sambor1965 Kwestie różne, ale podróżne. 9 29.01.2010 19:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.