Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.03.2023, 20:19   #11
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Już wcześniej linkowałem - koleś jedzie przez Afrykę do Nowej Zelandii na Zero SR/F. Z tego wcześniej wydziałem to zasięgi ma na poziomie 200+ km. To z pewnością inna jazda, ale mi osobiście jedynie cena tych Zero nie odpowiada choć 100 kPLN to nie jeden spalinowy potrafi kosztować. Zwyczajnie mnie nie stać.

https://youtu.be/hBaBCWOtXKY
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2023, 21:54   #12
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A ja to nie wiem.
Do polatania w offie bajka, zakładam że moment vs. masa daje dużo frajdy.
Ale na dłuższe, to jednak mocny e-rower będzie miał przewagę. No bo jednak range extender jest za free i nie do wyczerpania, takie 200 km dziennie dałbym radę bez problemu trzasnąć i aktualnym e-rowerem, w skrajnym przypadku doładowałbym zestaw batonami energetycznymi i też by dało radę. Albo przy użyciu drugiej baterii, która mógłbym wozić w sakwie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 08:30   #13
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 40 min 40 s
Domyślnie

Moim zdaniem, to kwestia kilku lat i będą akumulatory/źródła, które pozwolą na zwiększenie zasięgu, czy szybkości ładowania. Wtedy, wszyscy przesiądą się na elektryki. Oczywiście, będziemy/będę tęsknić za zapachem benzyny. Ale da się żyć, jak ma się silnik, który daje tyle funu. Teraz też jeszcze zapach dwusuwu porusza wspomnienia jazdy z moim tatą syrenką, no ale cóż, to w końcu tylko wspomnienia.
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 09:20   #14
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał chomik Zobacz post
Moim zdaniem, to kwestia kilku lat i będą akumulatory/źródła, które pozwolą na zwiększenie zasięgu, czy szybkości ładowania. Wtedy, wszyscy przesiądą się na elektryki. Oczywiście, będziemy/będę tęsknić za zapachem benzyny. Ale da się żyć, jak ma się silnik, który daje tyle funu. Teraz też jeszcze zapach dwusuwu porusza wspomnienia jazdy z moim tatą syrenką, no ale cóż, to w końcu tylko wspomnienia.
Zgadzam sie
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 14:07   #15
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,359
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 45 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Africa Tigg Zobacz post
Jak Dubel pisze - zasięgi z dupy na tą chwilę, ale jak to poprawią, to będę brał nawet kredyt, żeby tylko bezszelestnie ( i niemal legalnie) polatać po lesie. Nie będzie mi brakowało zapachu etyliny, a FV juz jest i czeka na taki wynalazek.
To co wkleił Dubel ma 252kg, a zasięg Wam nie pasuje, to dołóżcie jeszcze ze 100kg i wio do lasu
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 14:17   #16
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Motocykle ev fajne zabawki. Do turystyki tego teraz nie widzę ale wokół chaty, po mieście czy do kampera super sprawa. Codziennie pod biurem widzę elektryczny motorek jakiejś nieznanej mi firmy. Od kilku lat ktoś codziennie nim dojeżdża. Na ER24 testowałem surron storm bee. Fajny do zabawy wokół chaty albo żeby do busa wrzucić i eksplorować okolicę. Waży niedużo, moment obrotowy spoko, na koło nawet idzie.

p.s.
zobaczyłem właśnie że kosztuje to 50 tyś. To na dziś jednak wolałbym exc ale jak by cena spadła to czemu nie.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 14:32   #17
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
To co wkleił Dubel ma 252kg, a zasięg Wam nie pasuje, to dołóżcie jeszcze ze 100kg i wio do lasu
Toche mniej niz CRF 1000/1100 w DCT
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 18:15   #18
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Z ciekawosci odpalilem norweskie ''allegro'' i mocno sie zdziwilem iloscia oraz roznorodnoscia motocykli i skuterow EV. Sami zobaczcie https://www.finn.no/mc/all/search.ht...PUBLISHED_DESC
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 18:21   #19
Africa Tigg
 
Africa Tigg's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Łódź
Posty: 294
Motocykl: CRF 1000 DCT
Przebieg: 65000
Africa Tigg jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 23 godz 6 min 44 s
Domyślnie

No i ja właśnie latam taką CRF 1000 z DCT w terenie, zainwestowałem w zmianę zawieszenia, wrzuciłem dobre opony i chłopaki na KTMach nie muszą czekać na mnie, więc i "klocem" się da, Ex też pokazuje na filmach, że można.
Ronin nie chce, żeby ten ciekawy wątek stał się nowym miejscem gównoburzy, bo już się zaczyna... wiemy już dobrze, że Tobie nie pasuje dla zasady ta technologia, ale jak napisałem, teraz to rozwiązanie się dopiero rozwija i jeszcze nie na tym poziomie, ale jak będzie technologią tańszą, doskonalszą, lżejszą, to pewnie wtedy zdecyduje się na taki motocykl i nadal będzie to motocykl, tak jak elektryczne rowery, to dalej rowery itd.
Tak tylko dla porównania zobacz rowery z początku ubiegłego wieku i obecne, technologia, cena i waga "troszkę" się zmieniła, wiec i w tym temacie zmieni się wiele na korzyść użytkownika.
Africa Tigg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 18:45   #20
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,359
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 45 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dubel Zobacz post
Toche mniej niz CRF 1000/1100 w DCT
Tyle że CRF ma elegancki zasięg, a tu chcecie większy bo ten Wam nie pasuje no to ze 100kg akumulatora lekko trzeba dołożyć i jak napisałem wio do lasu 350kg lochą. To tzw czytanie ze zrozumieniem.

To bardzo ciekawy wątek, każdy kto latałby takim klockiem w lesie zasługuje na uwagę. Nic nie rozwalam, kibicuje wszystkim Pudzianom.
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
przereklamowane motocykle hans Inne tematy 70 03.02.2012 08:34
Skradziono motocykle Wegrzyn Inne tematy 6 25.08.2011 11:55
"FRANKENSTEIN MOTORCYCLES" zlocik randal 76 Imprezy forum AT i zloty ogólne 14 14.05.2010 06:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.