Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.09.2020, 18:09   #31
Pii


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Bogatynia
Posty: 125
Pii jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 17 godz 3 min 50 s
Domyślnie

Z tych trzech w tytule do latania po polach krzakach to tylko crf choć ajp robi to dużo lepiej.
Pii jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2020, 21:03   #32
AfroMan

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Opole
Posty: 243
Motocykl: RD07a
AfroMan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 13 godz 1 min 15 s
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=PUcnNjUECEw
AfroMan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2020, 22:10   #33
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,839
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 58 min 13 s
Domyślnie

Coś takiego pojawio się do sprzedania na jednym z forów moto w UK. Ciutkę powyżej budżetu i tego typu moto nie było w temacie, ale wg mnie ten konkretny egzemplarz jest całkiem ciekawy.

2018 BMW G310GS z pełnym pakietem Rally Raid i kupą innych dodatków, których koszt to prawie 10 tys funtów.
Przebieg niecałe 10 tys. mil. Cena 4750 funtów z wszytskimi dodatkami i oryginalnym cześciami zdemotowanymi przy zerowym przebiegu. Szczególy w języku Szekspira poniżej:

Cytat:
The bike was bought brand new by me and then about one third of it removed and put into boxes. All those parts with zero miles are included i.e. original wheels, tyres, exhaust system, rear shock, fork internals, handlebar, screen, pegs, levers, ...

The bike has the top spec Rally Raid /Tractive rear shock and fork (internal) upgrades.
It has the spoked wheels with Bart tubeless upgrade.
It has the Rally Raid engine guard which is very robust.
It has the full Scorpion exhaust system which did take a bashing on the trip. I have a brand new complete system ready to go on but I haven't had the heart to do so as it is all part of the story. If I make the full asking price, that will be included.
It also has the pannier racks with a significant "modification" to the right hand side to extend it to further protect the exhaust. This does give the bike a bit of an unbalanced look from the rear but I do have another brand new Rally Raid replacement for that side together with a new BMW pillion hanger and all the related bolts etc., if your preference is to return it to as how BMW / Rally Raid intended.
It has the Renthal fat bars with a 20mm riser and the GPS mount bracket. There's a Montana mount on there that would be included for the full asking price.
It has Barkbusters and VPS guards that are definitely not pristine but ready for action or easily replaced.
R&G Radiator guard
Powerbronze screen
SW Motech EVO footpegs
Rally Raid rear rack
Puig shorty brake and clutch levers
USB ports at the dash as well as standard DIN plug
Additional DIN plug straight to battery on the right hand side for compressor use on the trail.
Hepco&Becker rear indicator relocator (from failed attempt to fit those racks) but work really well with luggage on the bike.
The side-stand cut-out switch got smashed by a rock in the Baviaanskloof so that was effectively removed. The wiring is there but a new switch would be required if you want to restore that.
Lightly used TKC70 tyres
I'm looking for ÂŁ4750 for everything as described above. That's the bike as shown in the photos plus all the original parts and the replacement exhaust system and right hand pannier rack.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSC_6159.jpg (192.5 KB, 196 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_6165.jpg (222.3 KB, 192 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_6166.jpg (229.0 KB, 191 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_6171.jpg (134.8 KB, 184 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_6177.jpg (182.4 KB, 183 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez nabrU : 27.09.2020 o 22:18
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2020, 11:49   #34
GrubyDDZ


Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 81
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 20k
GrubyDDZ jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 15 godz 28 min 10 s
Domyślnie

Ciekawy , nie brałem pod uwagę , ale teraz jest problem ,bo to cena nowego w salonie . Wiem że wypas , ale jednak używany i gdzieś w świecie .
GrubyDDZ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2020, 12:23   #35
jtd


Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
jtd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 16 godz 44 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GrubyDDZ Zobacz post
Chodzi mi po głowie coś małego obok NAT. Myślałem o CRF250 , ale kolejni gracze wtargnęli do mojej głowy. Chciałbym jakieś polne drogi objechać , czasem na urlop go zabrać na pakę jak jadę z rodziną .

KASA 20k PLN używka max
Nowe ciut więcej z koniecznością rat , myślę 25-27
Nie kumam. Mówi się że CRF250L słaba słaba słaba. Wkleję filmik normalny nie tam reklamowy. Obejrzyjcie cierpliwie. Dodajcie fakt że to nie jest teren dla CRF250L . Kolega forumowy chce tylko objezdzić lasmi polami łąkami. Film nie z Polski , ale z Polski też mogę zapodać jak paru chłopaków tym jezdzi. Normalnych nie zawodników.
https://www.youtube.com/watch?v=4eYjwslOU6w
jtd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2020, 12:55   #36
jtd


Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
jtd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 16 godz 44 min 21 s
Domyślnie

No to jeszcze Polska. Amatorskie, taka prawdziwa prawda.
https://www.youtube.com/watch?v=tWC-GTKrGfg
Skoro takie pagórki robi i błotko to co ma się do jechania lasami nie nadawać? . Sam to chyba kupie. Miałem już KTM i inne , chcę teraz spokojnego jechania, pewności technicznej i bezobsługowości. Z mojej perspektywy. Jak nowe to 1. każda śrubka i sprężynka nowa 2. jak robie 3k w sezonie lasami to po 8 latach zaglądam do zaworów hihi :-) 3 . Teoretycznie olej co cztery lata do wymiany . 4. O remontach to zapomnij 5. Można zębatki dać inne , las to nie autostrada. 6. Gdyby mnie było stać to kupiłbym WR250R :-)
jtd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2020, 13:03   #37
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,839
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 58 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GrubyDDZ Zobacz post
Ciekawy , nie brałem pod uwagę , ale teraz jest problem ,bo to cena nowego w salonie . Wiem że wypas , ale jednak używany i gdzieś w świecie .
Nie będzie tak szkoda jak jakiegoś nowego jak glebę zaliczysz 😉
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2020, 13:15   #38
GrubyDDZ


Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 81
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 20k
GrubyDDZ jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 15 godz 28 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jtd Zobacz post
No to jeszcze Polska. Amatorskie, taka prawdziwa prawda.
https://www.youtube.com/watch?v=tWC-GTKrGfg
Skoro takie pagórki robi i błotko to co ma się do jechania lasami nie nadawać? . Sam to chyba kupie. Miałem już KTM i inne , chcę teraz spokojnego jechania, pewności technicznej i bezobsługowości. Z mojej perspektywy. Jak nowe to 1. każda śrubka i sprężynka nowa 2. jak robie 3k w sezonie lasami to po 8 latach zaglądam do zaworów hihi :-) 3 . Teoretycznie olej co cztery lata do wymiany . 4. O remontach to zapomnij 5. Można zębatki dać inne , las to nie autostrada. 6. Gdyby mnie było stać to kupiłbym WR250R :-)
Wciąż nie skreślam L , pięknie by garaż wyglądał , zwłaszcza że w planach jest tez babcia .

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Nie będzie tak szkoda jak jakiegoś nowego jak glebę zaliczysz 😉
Masz LIKE
GrubyDDZ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2020, 14:05   #39
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ja nieomal się skusiłem na małą CRFę i gdybym miał na to siano OT TAK to chętnie zastąpiłbym wiatrem chłodzoną DR350 właśnie CRF.
Ale jak mowa o sianie to nie da się tych motocykli porównać i pewnie dlatego mam DR...

Miałem to równo na 24h, zrobiłem w tym czasie jakieś 450km głównie offem.
Nie uważam aby miała chujowy zawias, była kondonem itd. Mało pali, wszędzie wjeżdża, bardzo wygodnie dla moich 185cm na stojaka i siedząc.
JEDYNE do czego mogłem się przyczepić /bo już coś tam jeżdżę/ to jednak brakowało tego 'pstryknięcia' z gazu żeby po prostu nadrzucić tył w winklu. Tego nie ma podobnie jak nie ma żadnego spontanu na odkręcenie manetki. Ona po prostu jedzie.

Piszą, że zmiana zębatki ale moto na /chyba/ fabrycznym przełożeniu z ASO jechało 90-100 i miało jakieś 8krpm jeśli dobrze pamiętam. Jak dla mnie niższe przełożenie to byłaby masakra na czarnym.

Bardzo neutralnie działający ABS. Tył można wyłączyć.
W terenie +10% czarnego paliła 3l.

Można kupić za 15k używkę.

Chętnie /z większym baniakiem/ wybrałbym się taką CRF na TETa...

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2020, 14:42   #40
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 9 godz 47 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
(...)
Piszą, że zmiana zębatki ale moto na /chyba/ fabrycznym przełożeniu z ASO jechało 90-100 i miało jakieś 8krpm jeśli dobrze pamiętam. (...)
No nie pamiętasz dobrze
Na fabrycznym przełożeniu 14/40 ma 100km/h (GPS) przy ok. 6.400 obr.
Na moim ulubionym 13/42 ma tą samą setkę przy 7200 obr/min.
Czerwone pole zaczyna się na 10.500 obr/min
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Honda CB500x 2019 Louis Honda - inna niż AT & NAT 439 05.03.2023 16:56
Coś na a2 - cb500x Babel Inne tematy 4 03.05.2017 02:20
cb500x - nowosc 2013 szynszyll Inne tematy 2 16.01.2013 13:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.