Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.12.2008, 16:18   #51
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

A masz możliwość uzyskania nr VIN sprzęta, z którego pochodzi sprzęgło ?
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2008, 16:24   #52
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hubert Zobacz post
A masz możliwość uzyskania nr VIN sprzęta, z którego pochodzi sprzęgło ?
No z tym to nie wiem... jesli to numer ramy to możliwe, bo motocykl jest prawie cały... ale na necie zalazłem jeszcze to ... czyli manual nt650 i to jest dokładnie to samo co xrv 650 http://hawkworks.net/manual/7.html#7-4-clutch-removal
a na tym forum piszą , że to to samo co Deauville http://www.visordown.com/forum/forum...4793/v/1/cp/1/

Ostatnio edytowane przez Cibor klv : 19.12.2008 o 16:29
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2008, 17:13   #53
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Myślę że bez numeru VIN się nie obejdzie ...

Z tego wynika że Devilka ma numer części : 22100MBL610
http://www.cmsnl.com/products/outer-...h_22100mbl610/

Mnie niepokoi jedna rzecz. W tej instrukcji, którą wkleiłeś jest taki "special tool" pod nazwą "clutch center holder". Zastanawia mnie po co się to stosuje ? Czy jeśli nie użyje się tego przyrządu centrującego to można coś krzywo skręcić do kupy ?

__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2008, 17:27   #54
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

To special tool to nic więcej jak tylko owo narzędzie służące do przytrzymania kosza podczas odkręcania lub dokręcania... No a z tym sprzęgłem od Deauville to zapytam pana z serwisu CHądy... może coś doradzi...

Otóż znalazłem człowieka w Sokołowie Podlaskim, czyli nie daleko ma NTV Deauville z 2000 r na części ... umówiliśmy się że wezmę swoje sprzęgło od Afri podjadę do niego porównamy oba sprzęgła no i będzie wiadomo o co kaman... ale to po niedzieli...

Ostatnio edytowane przez Cibor klv : 19.12.2008 o 18:18
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.12.2008, 18:03   #55
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Ot i zakupiłem sprzęgło od Deauville... jest jednak pewien haczyk... wieniec na koszu od Deauville ma o 1 ząb mniej od tego na koszu Afriki..bo sprzęgło w idealnym stanie i niczym nie różni się od tego w Africe... ale postali my podumali i wpadli na pomysła, żeby w takim razie wziąć do kompletu koło zębate z wału napędzające kosz Deauvilki ( 2 zęby więcej niż w Afri)... w sumie zmieni się przełożenie pierwotne tylko pytanie jak bardzo ... no ale to okaże się w praniu... ale tak czy siak, za kompletne sprzęgło... plus te koło napędzające i tulejka kosza... zapłaciłem.. całe 150 zł... no i jak tu nie brać... kosz nie ma luzów, spręzynki siedzą sztywno i solidnie, tarcze jak nówki... Jeśli cała operacja nie wypali to ostatecznie roznituje i przerzuce tylko sprężnki ... i zostawię tyko całą tą część z wieńcem od Afri... a całą resztę sprzęgła wezmę od Deauvilki.
Z prawej kosz od Deavilki z kołem napędzającym z lewej Afri
12.JPG
Toarcze, docisk (czy jak tam to zwał ) co żeśmy z Szymonem połamali
11.JPG

No i komplecik, przełożenie pierwotne od Deavilki w silniku Afri.
10.JPG

Czekam teraz na uszczelkę do pokrywy sprzęgła i na główną część eksperymentu... będzie to robiło czy nie ... ?

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 13.04.2013 o 07:57
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.12.2008, 22:19   #56
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cibor klv Zobacz post
takim razie wziąć do kompletu koło zębate z wału napędzające kosz Deauvilki ( 2 zęby więcej niż w Afri)... w sumie zmieni się przełożenie pierwotne tylko pytanie jak bardzo .
to akurat nie jest takie proste. W takiej sytuacji wcale nie musi to sie zgrać- chodzi mi o moduł zębów, jeden ząb mniej a na drugiej zębatce więcej- to tak prosto nie jest... itd- może sie okazać w takiej sytuacji że odległość pomiędzy wałkiem skrzyni biegów a wałem korbowym jest różna w Afryce i Deavilce... Oby nie - czekam na dlacze efekty Twojej pracy!!!
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2008, 01:20   #57
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

mi tam to sprzegło nap..la chyba od kupna czyli 2005 rok. Hubcio sam świadkiem że nie ma targedi ale ok. jedni nie zjeżdżają z asfaltu i nawet Wietszny ich szanuje, no to SZACUNNNN !!!!

ale tak BTW. czy komuś sie to sprzęgło urwało albo co..?
i drugie BTW

przecie jak sie jedzie to tego nie słychać to cy sie katujecie tym w garaży czy co bo nie czaje bazy
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2008, 01:22   #58
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
to akurat nie jest takie proste. W takiej sytuacji wcale nie musi to sie zgrać- chodzi mi o moduł zębów, jeden ząb mniej a na drugiej zębatce więcej- to tak prosto nie jest... itd- może sie okazać w takiej sytuacji że odległość pomiędzy wałkiem skrzyni biegów a wałem korbowym jest różna w Afryce i Deavilce... Oby nie - czekam na dlacze efekty Twojej pracy!!!
W sumie o tym nie pomyślałem, mogłem zmierzyć odległość wałków w Deauvilce... ale raczej nie wydaje mi się to prawdopodobne... nie widzę powodu dla którego fabryka miałaby przesuwać wałki wzgldędem siebie...wiązałoby się to z sporymi zmianami konstrukcyjnymi w formach odlewów... jakoś nie ma mi ta teza logicznego uzasadnienia... na ostatniej fotce, kosz i koło zębate na wale...wydają się pasować idealnie do wałków Afryki... wszystkie wymiary jak średnica wałka sprzęgłowego , wymiary tulejki na wałku, średnica czopa wału korbowego, wymiary wielowypustu na czopie, są identyczne... zarówno kosz jak i koło zęate na wale z Deavilki pasują idealnie na wał i wałek sprzęgłowy Afryki... zatem na 99% wydaje mi się , że odległość wału korbowego od wałka sprzęgłowego są takie same...z tym, że średnica wieńca wieńca w Deauvilce jest mniejsza o 2 mm od wieńca w koszu od Afri.. (pozostałe wymiary kosza są identyczne) tak samo średnica kół zębatych na wale jest inna...koło zębate od Deauvilki ma wększą śrenicę od tego w Afri, a za tem na koszu mniej, ale na wale więcej i wszystko się zgadza... przesunięcie wałków raczej odpada... no tak czy siak.. eksperyment trwa.. mam nadzieję że będzie ok.

Podzieliłem się całym doświadczeniem na stronie Adventure Rider.com no i mam dość pocieszające przypuszczenia ... po zastosowaniu przełożenia głównego od Deauvilki 67x38 (ilość zębów na koszu x ilość zębów na wale korbowym) w miejsce oryginalnego 68x36 przełożenia nieznacznie się wydłużą o jakieś 6% w stosunku do oryginału... czyli przełożenie oryginalne 1,888 i nowe 1,763 ... co daje 93,7 % oryginalnego przełożenia... prawdopodobnie bedzie to porównywalne ze zmianą o jeden ząb (dodany) na przedniej zębatce w przełożeniu finalnym .

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 13.04.2013 o 07:58
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2008, 20:14   #59
kudlacz
 
kudlacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 677
Motocykl: Black Man Wheel 800 gs
kudlacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 23 godz 41 min 37 s
Domyślnie

Cibor nie gadaj tylko składaj. Opowiadaj jak już będziesz jeździł
__________________
dakar noir
kudlacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2009, 21:45   #60
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Nadejszła wiekopomna chwila... poskładałem na szybkiego Africzkę, bestia nie chciała odpalić , ale w końcu zagadała... pojeździć nie pojeździłem.. tylko na jedyneczce po podwórku... ale efekt jest zadowalający... sprzęgło pracuje cichutko, żadnych stuków, puków , rzężenia... czy to na wciśniętej klamce , czy to na nie wciśniętej... Jeszcze nie wiem jak z tymi przełożeniami...czy będzie to odczuwalne... ale niebawem sprawdzę... Póki co z efektów przeszczepu jestem bardzo rad...
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
stuki puki i nie z suzuki rambo Silnik, sprzęgło, skrzynia 31 20.02.2011 18:50
Kichanie plus stuki w serduchu lacznik78 Silnik, sprzęgło, skrzynia 9 18.10.2009 19:13
stuki powyzej 4000 obr. rd03 JackHarrer Silnik, sprzęgło, skrzynia 80 30.05.2009 22:32
POMOCY!!! stuki ze skrzyni biegów!!! SzymonBBI Silnik, sprzęgło, skrzynia 31 22.09.2008 08:08
Stuki z silnika plakiet Silnik, sprzęgło, skrzynia 17 26.08.2008 07:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.