Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.10.2012, 18:17   #11
gruby
gadzik
 
gruby's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Człuchów
Posty: 302
Motocykl: ktm adventure
gruby jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 4 godz 31 min 53 s
Domyślnie

Ja już wiem jak wyglądają pierwsze oznaki przegrzania w , temperatura podeszła do końca , wyświetlacz zaczął mrugać jak poje.... , a to tylko dlatego że przepalił się bezpiecznik od wentylatora , no ale do zagotowania nie doszło na szczecie
__________________
DR 800
XRV75
950 S
1090 R
790 R
gruby jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2012, 23:19   #12
MOTOMYSZA
 
MOTOMYSZA's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: B Y D G O S Z C Z
Posty: 604
Motocykl: KTM ADV 990 "S"
MOTOMYSZA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 38 min 4 s
Domyślnie

Cóż, na pewno NIE robię następnej takiej dla kogoś,bo "to robota głupiego"
Kto wywiercił 1350 dziurek raz za razem, ten wie o czym mówię-jak robocik na taśmie.
Co do wierteł, to nie zużyło się żadne z użytych przeze mnie do tej roboty(wierciłem kolejno fi 4,5mm,a potem 8mm i 9 mm, a potem jeszcze takim nazwijmy to frezikiem ogradowałem. Tajemnica to wiertarka słupowa-stołowa i nie za szybkie obroty, żeby nie przegrzać wiertła no i dobre tytanowe wiertła. Ci co coś w metalach i niemetalach "rzeźbią" wiedzą o co kaman.
Czy to lepsze czy gorsze rozwiązanie aniżeli oryginalne plastikowe osłony? Cóż, ponoć te oryginały plastikowe znacznie przysłaniają i zaleca się właśnie zakładanie tych blaszanych. Mam nadzieję,że mój wytwór nie ma gorszego przepływu powietrza aniżeli blaszka na chłodnicy w KACIE950 u Kumpla. Miałem ją w rękach jak ją kupił i wydaje mi się, że u mnie może być nawet korzystniej niż w tej kupnej. Mam otwory naprzemiennie 8 i 9 mm, a mostki pomiędzy otworami 1-1,5 mm.
Gawien, a co do zadowolenia, to cieszy podwójnie. Po pierwsze, cieszy że sam zrobisz , po drugie że zaoszczędziłeś. Może gdyby na daną chwilę moja sytuacja finansowa była w lepszej kondycji to bym poszedł do sklepu i kupił. Ale z kasą krucho, własny biznes z Kumplem rozkręcamy i zawsze kasy mało jest!
Tym sposobem zrobiłem sobie już:
- podwyższenia kierownicy do KATA(mam tokarkę w garażu),
- blachę na bagażnik pod wałek(wyrzynarka, wiertarka, pilnik i jechane!!!
- poszerzenie stopki bocznej -żeby się w piachu nie zapadała,
-owiewkę/"szybkę" Rejli z takiej czarnej kuwety z Castoramy do mieszania betonu

Tak to wygląda:
DSC_0051.JPG

DSC_0052.JPG

DSC_0099.jpg

DSC_0127.JPG

A poza tym to działa wszystko i się sprawdza. Więc po co przepłacać.
A że czasem jakaś linia po pilniku nie jest idealnie prosta? Cóż,harmonia nie jest dziełem natury! Poza tym, to ma działać a nie błyszczeć!
ps Kuwa, mój Ojciec tak gadał całe życie,a ja w jego ślady widzę teraz że idę.
A jak sobie kiedyś Malca126p "pięknie" wymalował w garażu? . Wziął wszystkie resztki lakierów jakie mu zostały z różnych kolorów, zmieszał je ze sobą i takim matowym lakierem o kolorze jasnej kupy, pięęęęęknie Malca pomalował. I jego słowa: "-Synek, to ma jeździć a nie błyszczeć. Jak będzie za ładny to ukradną".
Wystarczy chcieć, no i umieć trochę posługiwać się narzędziami
Warto było z Tatą w garażu czasem posiedzieć, o to i tamto zapytać i mądrej odpowiedzi usłyszeć, na ręce popatrzeć... Jakoś niektóre rzeczy same się w głowie zadomowiły i je po prostu umiem...i już! Dzięki Tato
MOTOMYSZA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2012, 23:32   #13
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Gratki, zdolna z Ciebie Mysza. Też bym chciał mieć garaż, a w nim tokarkę, wiertarkę stołową i inne dobrodziejstwa...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2012, 23:42   #14
magicl
 
magicl's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Kerry :-)) Ireland
Posty: 487
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61.000
magicl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 22 godz 22 min 33 s
Domyślnie

-> Motomysza i to jest wlasciwe podejscie do tematu. Jezeli masz sprzet taki jak piszesz to zazdroszcze. Tokarka i inne spawarki = mozna rzezbic
magicl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2012, 00:22   #15
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Kurcze,ale ten "S" zarabiscie wyglada .Najladniejszy KTM jaki wyprodukowali
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2012, 08:42   #16
MOTOMYSZA
 
MOTOMYSZA's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: B Y D G O S Z C Z
Posty: 604
Motocykl: KTM ADV 990 "S"
MOTOMYSZA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 38 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Kurcze,ale ten "S" zarabiscie wyglada .Najladniejszy KTM jaki wyprodukowali
Zgadzam się z przedmówcą w 100%
MOTOMYSZA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2012, 08:57   #17
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 44 s
Domyślnie

Moto piekne, cmok cmok...Co do dziurek w tej blaszce , to nie jestem zadnym specjalisa od przepływow powietrza, ale cos mam przeczucie ,ze cisnienie bedzie sie kumulowało na tej blaszce a do chłodnicy bedzie przechodziło powietrze bardzo zwolnione..Ta blacha skutecznie wyhamuje strugę powietrza...
Jesli jest rozciągnieta siatka to powietrze ja opływa, bardzo nie zmieniajac charakterystyki strugi..Najprościej wziąć suszarke i sprawdzic jak wieje na dłoń bez blaszki i z blaszką..Albo policzyc ile z całkowitej przestrzeni zajmuja dziury a ile blacha-jesli zasłonisz w upał 1/3 chłodnicy efekt bedzie zawsze...Mniej wiecej cos bedzie wiadomo juz z tego...Chociaż to bedzie kilkaset małych przepływów a nie jeden duzy...

Ostatnio edytowane przez puszek : 26.10.2012 o 09:00
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2012, 09:58   #18
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 11 min 12 s
Domyślnie

No to ja co nieco opowiem o blaszkach. Jak już mówiłem, nie pamietam dokładnie jak to wygląda w dużym kacie.
Ale w 690: plastykowa osłona ma tak ukształtowane żebra, ze faktycznie powietrze nie przepływa bezpośrednio, jest mocno rozpraszane i zwalniane. Założenie płyty perforowanej lub siatki stanowczo poprawia chłodzenie.
Niestety otwory, w przeciwieństwie do zachodzących na siebie żeber, pozwalają osiadać błotu bezpośrednio na chłodnicy. Blokuje to całkowicie przepływ powietrze. W błocie o wiele lepiej spisują się żebra oryginalne.
Tak więc na asfalt i do lansu piękna świecąca osłona a do lasu oryginał lub jego podobieństwo.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2012, 10:53   #19
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 27 min 57 s
Domyślnie

lepi: w 990 jest dokładnie tak samo. i jest tak jak piszesz, problemem może być jedynie błoto. Ale taka osłona ma jedną podstawową przewagę nad plastikową, tj. ochronę przed kamieniami. u mnie oryginał już.nieco nadłamany i też pomału rozmyślam nad alu-blachą


MYSZA - nie napisałeś nic jak Ci się.lata? noo i że się wcale nie psuje
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2012, 11:41   #20
MOTOMYSZA
 
MOTOMYSZA's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: B Y D G O S Z C Z
Posty: 604
Motocykl: KTM ADV 990 "S"
MOTOMYSZA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 38 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
lepi: w 990 jest dokładnie tak samo. i jest tak jak piszesz, problemem może być jedynie błoto. Ale taka osłona ma jedną podstawową przewagę nad plastikową, tj. ochronę przed kamieniami. u mnie oryginał już.nieco nadłamany i też pomału rozmyślam nad alu-blachą


MYSZA - nie napisałeś nic jak Ci się.lata? noo i że się wcale nie psuje

Siema EX'u!
Powtarzam prawie do znudzenia:
KAT zapierdala jak ta lala, i nie schodzi z mojej gęby.
I jak kumpel MarcinekBMW powtarza:
Motór gro i gwizdo ino kierowiec pizdo
No i na razie (i mam nadzieję, że tak zostanie)się nie psuje.
Ale opona na tyle wytrzymała tylko 5kkm, napędu już nie mam(to co zostało z łańcucha nie nadaje się już do przejechania 50km), klocki zjechałem do "żywej stali", no i ubywa mi płynu chłodzącego-wnioskuję zimową wymianę tego wałka i uszczelniacza w pompie cieczy. Więc właściwie eksploatacja tylko. Aha, jeszcze amor z przodu mi się zrzygał jakiś czas temu. Ale to mogła być troszku moja wina. Jak w błocku po osie się taplałem to potem zostawiłem ten syf na rurach, tę glinę z błotem co się potem zamieniła w skamielinę . Ijak przy następnej jeździe mocniej amora dobiłem, to uszczelniacze w konfrontacji ze skamieliną się poddały
I tutaj + dla Afry, bo pod harmonijki syf się nie wdostawał.
Ex'u miałem nadzieję, że na naszym Kujawskim Zakończeniu się Superenduro przejadę... Szkoda, przy innej okazji nie omieszkam spróbować. Bo wierz mi lub nie, blisko byłem zdecydowania się na niego.

POZDRO
MOTOMYSZA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Helpfl Staf", czyli technologia rejli w służbie Lejdis ucek Lejdis 25 15.09.2010 20:52
drut oporowy w służbie Afrykańczyka :) matjas Wszystko dla Afryki 7 20.07.2009 13:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.