Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 06.04.2014, 21:59   #1
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,586
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 3 dni 18 godz 32 min 49 s
Domyślnie Historia pewnego mostu.

Pierwszy raz usłyszałem o tym moście jakieś 10 lat temu gdy w TV ujawniali filmy nigdy nie publikowane które przesiedziały dziesiątki lat w archiwach TVP. Film z początków lat 70-tych.
Historia filmu dokumentalnego opowiadała o pewnym rolniku który miał problemy z dostaniem się do "cywilizacji". Bohater filmu mieszkał w bezpośredniej okolicy Jeziora Rożnowskiego. Teren wokół jego domu jest porozcinany przez głębokie na kilkanaście metrów dolinki V-kształtne ( u nas się takie coś nazywa paryją).
Nie wiadomo dlaczego ale w pewnym momencie domostwo rolnika zostało bez drogi dojazdowej (nie pamiętam szczegółów).
Pomysłem na rozwiązanie tego problemu miał być most który połączy gospodarstwo z resztą wsi.

Przez te lata zawsze obiecywałem sobie że pojadę tam i znajdę ten most. Ale tez zastanawiałem się czy on jeszcze istnieje.
Dzisiaj zrobiłem pierwszą w tym sezonie przejażdżkę i koła zaniosły mnie nad Jezioro Rożnowskie. Nie pamiętałem jaka to ma być miejscowość ale w tyle głowy przelatywała mi myśl że dobrze by było w końcu spełnić tą obietnice. Spokojna jazda przy zachodzącym słońcu i jeszcze brak liści na drzewach pomagały w obserwacji co ciekawszych miejsc.
Co jakiś czas od głównej drogi schodzą w dół wprost do brzegów jeziora drogi przeważnie o luźnej nawierzchni. Skręcam w jedną i pomału jadę po szutrowo betonowej nawierzchni jakieś kilkadziesiąt metrów , może sto kilkadziesiąt.
Zatrzymuję mnie widok głazu z zamocowaną tablicą.
Zdjęcia niestety robione komórka.

Zdjęcie0332.jpg

Nie mogłem uwierzyć że się tam znalazłem. Okazało się ze jestem na moście Pana Stacha który przez 3 lata własnymi rękami budował wspaniałą budowlę.

Zdjęcie0336.jpg

Pamiętam z filmu że Pan Jan Stach był na tyle skromną osoba że nie wypowiedział ani jednego słowa do kamery. Trochę opowiadała jego żona która donosiła mu jedzenie podczas tego czasu.

Zdjęcie0335.jpg

Pan Jan Stach dożył pięknego wieku 93 lat a jego budowla ma już ponad 40 lat i trzyma się dzielnie.

Zdjęcie0337.jpg
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Zdjęcie0340.jpg (864.4 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Zdjęcie0334.jpg (427.2 KB, 15 wyświetleń)
Zet Johny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Historia pewnego wyjazdu 7Greg Trochę dalej 217 21.01.2022 14:31
Historia pewnego pomysłu czyli zapraszamy na Letni Zlot FAT 2013 Mat Imprezy forum AT i zloty ogólne 53 19.04.2013 08:15
A2 i ja - moja historia ;) Babel Inne tematy 3 05.12.2011 12:28
Historia pewnego dialogu podos Inne tematy 7 16.10.2008 19:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.