Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.07.2017, 12:53   #31
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zaczekaj Zobacz post
Chodziło na pewno o Nowy Kościół w powiecie złotoryjskim.Dobra, nie zajarzyłam :-D już wiem.
Tzw. podwójna zmyła Brawo Asica
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 16:20   #32
qbaRD07


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 695
Motocykl: Tenere 700
qbaRD07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 1 godz 6 min 49 s
Domyślnie

Myślę że wszystko obija sie o zdrowy rozsądek i umiar we wszystkim co robimy tj. motory, używki, podejście do spraw społecznych.
Każda wolność może stać się zniewoleniem dla innego człowieka, wszystko zależy od nas.
qbaRD07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 20:06   #33
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
Trasy Enduro na Srebrnej Górze też quadami porozjeżdżali. Jednak to popularna miejscówka wśród rowerzystów i zawsze ktoś tam jest. Na YT sa filmiki ze spotkania quadowców z rowerzystami. Całe zdarzenie ma charakter samosądu, lub mówiąc ładniej natychmiastowego wymierzenia sprawiedliwości. U mnie na wsi się to "wpierdeńko" nazywa. I nie pomogły zbroje, ochraniacze i kaski. W efekcie ani quadocy, ani crossowce się już tam nie pojawiają.
Jeśli doszło do samosądzenia i pobicia to dziwię się, że rowerzysty jeszcze nie mają sprawy.
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 20:28   #34
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,657
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 6 godz 55 min 21 s
Domyślnie

Z "leśnymi dziadkami " nie wygramy żebyśmy się zesrali. Prawo jest po stronie ALP. Nikt go nie zmieni dopóki gospodarka leśna będzie lukratywnym biznesem. Minister Sz.. ma w dupie motocyklistów, tak samo jak reszta rządu. Pozostaje wybierać drogi udostępnione dla ruchu kołowego albo liczyć że nas nikt nie złapie. Chyba, że ktoś jest "córką Leśnika"
Był już temat Sowizdrzała na temat jazdy po lesie, tam zostało wszystko powiedziane
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 20:34   #35
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Podobne wątki były i na FAT i na innych forach. Pamiętacie wątek o "jeździe po lesie" - miał 100 - 200 stron? Co z niego wynika/wynikło i co się zmieniło?

Moim zdaniem problem jest taki, że prawo nie jest czułe/wrażliwe na intencjie, zdrowegy rozsądk itp. Tak jak ktoś napisał już wcześniej - jak jest zakaz to nie wolno i już - bez względu, czy zamiarem jest "tylko przejazd" czy "orka po szkółce", wykroczenie względem prawa jest takie samo (chyba, że dodatkowo udowodni sie szkody - wtedy można dodatkowo ścigać i dochodzić roszczeń za nie).

To tak jak z jazdą samochodem po drodze - niby wszyscy wiedzą, że jak jest ograniczenie to jest i już. Ilu z nas się go trzyma? Czyż nie jest tak, że czasem mówicie sobie "nie będę jechał 50 - pojadę 60 km/h bo jak mnie złapią to mandat mniejszy i niewiele pkt a 50 km/h to za wolno"? Mordercy na drogach tez łamią ograniczenia prędkości.

Nie zmienimy świata zaczynając od innych - zacznijmy od siebie sprawdźmy jak to jest u nas patrząc w lustro a potem dopiero piszmy, dając przykład - najlepiej ten dobry.

W drugiej połowie kwietnia 2015, pojechałem do Zakopanego z żoną i wtedy 6 letnim synem. Kolejka na Gubałówkę jeszcze nie chodziła (było "międzysezonie" i tydzień serwisowej przerwy) a pogoda była wspaniała więc postanowiliśmy zrobić sobie spacer. W połowie drogi akurat na jej stromym i trudnym odcinku (tam idzie się jakiś czas w rynnie) słyszę za sobą charakterystyczny odgłos - zapierdala koleś na liściu! I zgadnijcie, kto musiał ustąpić i szukać ratunku, łapiąc dziecko i asekurując żonę na kamienistym, śliskim i stromym? Ten ch.j pewnie się chwalił kumplom, że na Gubałówkę wjechał a luzie jak żwirek spod kół uciekali - a znając życie pewnie też zdarzyło mu się uczestniczyć w podobnych tematach i dyskusjach i pewnie też winni są inni.

Nic nie zastąpi rozumu i jego aktywnego, świadomego użytkowania - i najlepiej zacząć od serwisowania i przeglądu swojego własnego. Jak tam jest OK - następny krok to krytyka innych, nawracanie, piętnowanie itp..

Jeszcze jedno - jak jest zakaz a ja go łamię to jako dorosły człowiek decyduję się na ryzyko i konsekwencje ale nie daje mi to prawa później napie..ać na ludzi, których zawód/służba polega na właśnie pilnowaniu przestrzegania prawa.

W razie wypadku w miejscu, w którym nas nie powinno być (zakazy) jestem ciekaw, co powiedzą firmy ubezpieczeniowe...

Zdrowia

P.S. Też chętnie polatałbym na legalu po lasach i górach i z wielką chęcią usłyszę o zmianach prawnych lub podpiszę petycję w sprawie takowych zmian.
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 20:57   #36
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Podajesz jakieś skrajne przykłady a w tym kraju po leśnej drodze nie można przejechać .
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 21:02   #37
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ARG Zobacz post
Podajesz jakieś skrajne przykłady a w tym kraju po leśnej drodze nie można przejechać .
Jakie skrajne przykłady? Możesz podać przykład takiego przykładu, który podałem a Ty go za takowy uważasz?
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 21:06   #38
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirkoslawski Zobacz post
Jakie skrajne przykłady? Możesz podać przykład takiego przykładu, który podałem a Ty go za takowy uważasz?
Przygoda na Gubałówce
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 21:09   #39
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ARG Zobacz post
Przygoda na Gubałówce
Jak czytam ten temat (i nie tylko ten) to sporo osób podaje podobne przykłady co raczej wyklucza ich skrajność.
Za rzadkie uznać można "spacerowanie na moto" po lesie, może nawet za skrajne.

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 25.07.2017 o 21:41
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 21:25   #40
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Ok. Chodziło mi o to, że szkoda gadać o rozsądku etc. skoro formalnie w tym kraju nawet "spacerowa jazda" jest zabroniona. Tak wiem, że zdarzają się odcinki gdzie można.
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomnik Ashanti - Akcja "chcemy innych barier" sambor1965 Inne tematy 150 08.04.2017 15:46
Akcja "Bezpieczeństwo- forum TA"- potrzebna pomoc!!! Marcin-BB Inne tematy 25 26.09.2011 16:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.