Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.06.2013, 16:31   #1
Sub
 
Sub's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Południe
Posty: 990
Galeria: Zdjęcia
Sub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 22 godz 6 min 6 s
Domyślnie "Balkan Express 2013"

Szykujemy się z kumplem na fragment Bałkanów w tym roku. W zasadzie to ma być taka bałkańska objazdówka (m.in. Czarnogóra, Kosowo, Macedonia) ale akcent chcemy położyć głównie na Albanię. Sporo przeczytałem co w temacie napisali ci, którzy już tam byli (dzięki Złom, Jagna i inni ), ale chce prosić jeszcze szanowne grono o ew. uwagi nt. zarysu naszej trasy (co odpuścić bo nie warto, bo nie damy rady naszymi mastodontami, co dodać do planów itp.). Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Mamy 14-16 dni, jedziemy R1150GS x 2 szt. z umiarkowanymi umiejętnościami w terenie ale ambicji nam nie brakuje. Zeszłoroczna Gruzja nauczyła mnie, że czasem warto podjąć wysiłek czy ryzyko żeby nie żałować później przez resztę roku, że się zbyt łatwo coś odpuściło...

>>> Zarys trasy
__________________

*RSA 2024*
Sub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2013, 17:12   #2
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

SUb kiedy lecicie?
Podgorice bym odpuścił, bo miast dostatek i u Nas
Natomiast proponuję taki element dołożyć i ewentualnie objechać trochę zatoki kotorskiej!
http://maps.google.pl/maps?saddr=M-2...via=1&t=m&z=11

Pozdro Orzep
p.s. Taką "ikoną" Czarnogóry jest Sveti Stefan, a będziesz niedaleko, więc warto zerknąć jak na Cminda Sameba w Gruzji

__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2013, 20:28   #3
Mazy
Dołaczył 12 Kwietnia 2005
 
Mazy's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Przeworsk
Posty: 65
Motocykl: KTM 950
Mazy jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 5 godz 32 min 31 s
Domyślnie

Podpowiem tylko kilka miejsc z Czarnogóry bo z innych krajów które planujecie nie mam doświadczeń. Kaniony: Pivy, Moracy, Tary (w tym przypadku z poziomu wody) czyli rafting.
Kotor wraz z objazdówką zatoki. Jak morze to Ulcij i czarna plaża a doznań kulinarnych powinna dostarczyć knajpa ze świeżą rybką (nas podprowadził miejscowy motocyklista) i taki e rozwiązanie polecam. Pozdrawiam fest.
Mazy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2013, 20:42   #4
Sub
 
Sub's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Południe
Posty: 990
Galeria: Zdjęcia
Sub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 22 godz 6 min 6 s
Domyślnie

Wyjazd 21 czerwca do 7 lipca. Nastawienie na przygodę, poszukiwanie bałkańskich smaków, zapachów, kolorów i spotkań ze zwykłymi ludźmi... Listę zabytków UNESCO zostawiamy na wakacje z rodziną... Sugestie zapisane - proszę o więcej...
__________________

*RSA 2024*
Sub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2013, 20:51   #5
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

...tutaj masz link kolegi Złom
http://www.montenegro.travel/en/pano...s-and-gps-data
Fajne trasy...rowerowe, ale:
" Zeszłoroczna Gruzja nauczyła mnie, że czasem warto podjąć wysiłek czy ryzyko żeby nie żałować później przez resztę roku, że się zbyt łatwo coś odpuściło..."

JA BĘDĘ PRÓBOWAŁ już za 7-8dni

Pozdro Orzeppe
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2013, 21:24   #6
koszi
 
koszi's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Warszawa/Zalesie Górne
Posty: 67
Motocykl: nie mam AT jeszcze
koszi jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 1 godz 58 min 0
Domyślnie

Zdecydowanie polecam objechać zatoke kotorską ale uciekać odrazu po objechaniu jej od miasta Budva, no chyba że checie obejrzeć jak wygląda burdel na kółkach po zmroku i popatrzeć na skąpo ubrane rosjanki z blond włosami i taaaaakimi nogami ;]
koszi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2013, 22:07   #7
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,672
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 21 godz 50 min 51 s
Domyślnie

Którędy planujecie powrót?
Pamiętajcie, że możecie mieć problemy w przypadku wjazdu do Kosova z innego kraju niż Serbia. W takiej sytuacji Serbowie mogą strzelić focha przy wyjeździe.
Do Kosova musicie mieć osobne ubezpieczenie, które kupicie na granicy (nie pamiętam ale coś koło 15-20 E).
Te kwestie są raczej znane ale piszę na wszelki wypadek.

W Albanii korciła mnie kiedyś wycieczka wzdłuż jeziora Komani. Nie wiem jak z drogami, ale chyba są Na bank jest prom.



Nie wiem na co się nastawiacie ale zrezygnowałbym z Macedonii.
Jeśli off to Albania, jeśli widoki to Czarnogóra.
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2013, 22:29   #8
Sub
 
Sub's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Południe
Posty: 990
Galeria: Zdjęcia
Sub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 22 godz 6 min 6 s
Domyślnie

Powrót z Albanii przez: MK, GR, BG, RO, UA. Jak Express to musi być ciasno na powrotnym tranzycie... Sporo dobrych słów słyszeliśmy o Macedonii - jedziemy więc sprawdzić czy nie na wyrost. A co do "właściwej kolejności" wjazdu do Kosowa to podobno już jest normalnie...?! My i tak poustawialiśmy kolejność asekuracyjnie tak jaka ma być: czyli wjazd do Kosowa od strony SRB.
__________________

*RSA 2024*
Sub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2013, 18:27   #9
gdziala
 
gdziala's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Nysa/Reykjavik
Posty: 405
Motocykl: CRF1000
gdziala jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 39 min 32 s
Domyślnie

Poncki,w tamtym roku ten duży prom już nie pływał. Było już gdzieś o tym na forum. Pływa tylko taki mały Promo-autous i zabiera 5 motocykli.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 2012-06-24 04.04.24.jpg (599.2 KB, 4 wyświetleń)
gdziala jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2013, 18:51   #10
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał SUb Zobacz post
Powrót z Albanii przez: MK, GR, BG, RO, UA. Jak Express to musi być ciasno na powrotnym tranzycie... Sporo dobrych słów słyszeliśmy o Macedonii - jedziemy więc sprawdzić czy nie na wyrost. A co do "właściwej kolejności" wjazdu do Kosowa to podobno już jest normalnie...?! My i tak poustawialiśmy kolejność asekuracyjnie tak jaka ma być: czyli wjazd do Kosowa od strony SRB.
No ambietnie panie z tym powrotem. Of kors można ale po co tak dymać? Z tym przejazdem przez granicę to jeszcze nie jest takie 'normalne'. Może się trafić, że nie.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
15-16.04.2013 Festiwal "The Art of Ride" Ruda Śląska BartekJ Imprezy forum AT i zloty ogólne 25 07.04.2017 20:16
"Balkan Expres 2013"... czyli jak zabić górali, co manety w lipcu grzali... Sub Trochę dalej 23 30.12.2015 22:00
"Na skraj świata ze mną leć...sprawdźmy co tam dzieje się"-Grecja 2013 jamcio Trochę dalej 18 06.07.2014 18:48
Albania "expresowo" 7-16 czerwiec 2013 Jaca GDA Umawianie i propozycje wyjazdów 10 17.06.2013 15:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.