Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.10.2011, 12:17   #51
sajmonwww
 
sajmonwww's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 36
Motocykl: RD07a
sajmonwww jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 3 godz 51 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał baggins Zobacz post
Wybacz kolego, ale odpowiedz mi proszę, bo nie kumam — jaka jest wartość merytoryczna Twojej wypowiedzi? Nie miałeś, bo nie chcialeś żadnego z nich, a piszesz w wątku, który ma konkretny tytuł i dotyczy porównania tych dwóch, których nie masz, nie miałeś i mieć nie chcesz? Gdzie tu sens?
Pozdrawiam serdecznie
tłumacze i objaśniam...
1.wartość merytoryczna - znalazłem dużą wadę obu zacytowanych w temacie kasków - cena... to jest moja subiektywna ocena i mam do niej prawo...
2.nie miałeś, nie chciałeś żadnego z nich - jakaś jak by to powiedział klasyk nadinterpretacja, nie miałem a i owszem nie chciałem - bzdura...
miałem na łebie oba - a jednak nie znalazłem powodu dla którego mógłbym wydać na niego tyle kasy... prestiż? leeee nie jeździł bym trampkiem tylko BMW 1200 ADV
sajmonwww jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2011, 21:20   #52
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

czysty marketing , też miałem oba kaski na bani i uważam że nie są warte tych kwot.
Ogólnie uważam że kask nie powinien kosztować aż takich pieniędzy, nie ma tam kosmicznych technologii, zawsze jeździłem w kaskach tańszych do ok 500 zł.
Obecnie mam kask za ok ponad 1 tyś. i ciesze się że nie kupiłem takiego za 2 czy więcej tysi.
Może się nie znam, różnica jest oczywiście odczuwalna ale nie aż tak aby płacić takie kwoty.

Co nie wyklucza tego że Shoei świetnie mi leżał na bani i pewnie kiedy będę miał nadmiar niepotrzebnej gotówki to go kupie od tak aby mieć, bo czemu nie, wszystko jest dla ludzi
Skoro kogoś stać to czemu nie.
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.10.2011, 17:47   #53
wlodar
Dołączył: Sobota, 14 Stycznia 2006
 
wlodar's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: Gorzkie Pole/k.Poznania
Posty: 361
Motocykl: xl883 Iron
wlodar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 8 godz 38 min 19 s
Domyślnie

[QUOTE=KML;202234]
Ogólnie uważam że kask nie powinien kosztować aż takich pieniędzy, nie ma tam kosmicznych technologii[QUOTE]

Powiedz... kupujesz kas dla "bajerów" czy bezpieczeństwa?
Polecam CI w miarę dokładną analizę budowy kasków "tanich" i tych z wyższej półki.
Ja osobiście jeżdżę w Araiach, bo uważam je za najbezpieczniejsze kaski świata
A przed kupnem zadaj sobie tylko jedno pytanie....

"Na ile wyceniasz swoją głowę?" wtedy zdecyduj jaki kask jest wart swych pieniędzy.
__________________
HD
wlodar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.10.2011, 19:37   #54
wd60
 
wd60's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Racibórz
Posty: 389
Motocykl: CRF1100
wd60 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 17 godz 46 min 20 s
Domyślnie

Jak się kask rozpada na pół widać w 30. sekundzie na tym filmie.
http://www.youtube.com/watch?v=IDILx...eature=related
wd60 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2011, 19:14   #55
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wlodar Zobacz post

Powiedz... kupujesz kas dla "bajerów" czy bezpieczeństwa?
Polecam CI w miarę dokładną analizę budowy kasków "tanich" i tych z wyższej półki.
Ja osobiście jeżdżę w Araiach, bo uważam je za najbezpieczniejsze kaski świata
A przed kupnem zadaj sobie tylko jedno pytanie....

"Na ile wyceniasz swoją głowę?" wtedy zdecyduj jaki kask jest wart swych pieniędzy.
To oczywiste o czym piszesz i całkowicie się z tym zgadzam, tylko nie wydaje mi się że w dzisiejszych czasach technologia wykonania dobrego kasku jest tak skomplikowana aby krzyczeć sobie za niego 2,5-3 tyś zł

Jak wd60 pokazał, Marco jako zawodnik tej klasy na pewno miał na głowie kask z wysokiej półki i co z tego jak zabrakło mu szczęścia, więc proszę nie pisz że jak będziemy wszyscy jeździć w Araiach to o głowę możemy być spokojni.
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r

Ostatnio edytowane przez KML : 24.10.2011 o 19:21
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2011, 23:47   #56
nagar
 
nagar's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: lublin
Posty: 1
Motocykl: RD03
nagar jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 58 s
Domyślnie

ostatnio kupiłem C3. Na razie jestem lekko rozczarowany jakością wykonania - pasowanie, blenda, nadlewki. Jak za 1750zł niedoróba. Żyję nadzieją że w trasie okaże się zaj..y. pozdro 4 all
nagar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2011, 08:37   #57
wlodar
Dołączył: Sobota, 14 Stycznia 2006
 
wlodar's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: Gorzkie Pole/k.Poznania
Posty: 361
Motocykl: xl883 Iron
wlodar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 8 godz 38 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KML Zobacz post
To oczywiste o czym piszesz i całkowicie się z tym zgadzam, tylko nie wydaje mi się że w dzisiejszych czasach technologia wykonania dobrego kasku jest tak skomplikowana aby krzyczeć sobie za niego 2,5-3 tyś zł

Jak wd60 pokazał, Marco jako zawodnik tej klasy na pewno miał na głowie kask z wysokiej półki i co z tego jak zabrakło mu szczęścia, więc proszę nie pisz że jak będziemy wszyscy jeździć w Araiach to o głowę możemy być spokojni.
Widzialem osobiscie jak sie te kaski robi i jedyna czynnoscia wykonywana maszynowo bylo wyciecie laserem otworow w skorupie, wszystko inne to reczna praca, druga sprawa to materialy.Jezdzij w czym chcesz.Twoja sprawa twoja glowa
sorki za brak polskich znakow ale pisze z telefonu ;-)
__________________
HD
wlodar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2011, 12:25   #58
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,029
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 10 godz 20 min 26 s
Domyślnie

Moja pała jest bezcenna /oczywiście dla mnie i w mojej ocenie/ co jednak nie zmienia faktu, że kwoty za niektóre moto akcesoria w tym kaski są z "innej bajki". Zgadzam się po części z KML – rynek kasków to nie nanotechnologia. Gdyby w innych branżach sugerowano się cenami niektórych motocyklowych gadżetów to beretka z antenką powinna kosztować cirka pińć setek. Ja tam nie wiem, ale pewnie 50% ceny to koszty marketingu, zaangażowania w sponsoring i inne tajemnicze badania realizowane w równie tajemnych warunkach. 500 gram karbonu czy keflaru /najczęściej jednak termoplastiku lub zwykłego włókna szklanego/, 300 gram żywicy, 200 gram styroduru czy innegoXPS-a, 100 gram najlepszego nawet jedwabiu czy kaszmiru i kawałek poliwęglanu + cztery nierdzewne śrubki nie kosztuje 500 EU. Niestety to nie my tylko producenci dyktują warunki i z tym niestety jak na razie musimy się pogodzić.
Ja wybieram średnio-średnią półkę czyli coś co kosztuje max tyle ile moja lepsza połowa zarabia miesięcznie w szkolnej księgowości /"najniższa krajowa" bo o średniej krajowej to tylko raz w TV słyszałem/. Byt kształtuje świadomość, albo jakoś tak podobnie
POZDRAWIAM
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2011, 14:01   #59
LAPA_PD06
 
LAPA_PD06's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: PRZEWORSK
Posty: 81
Motocykl: XL1000 VARADERO LIMITED EDITION
LAPA_PD06 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 3 min 17 s
Domyślnie

popieram Pawła łeb mam tylko jeden do picia ja mam teraz dwie szt N103 fajne to to ale cena to tak o 400 mniej powinna być za nowy mam i Shoeia starego i tu powiem że jest cacy a wiemy jaka jest teraz cena za Multiteca ale warto

Ostatnio edytowane przez LAPA_PD06 : 25.10.2011 o 14:03
LAPA_PD06 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2011, 10:48   #60
sajmonwww
 
sajmonwww's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 36
Motocykl: RD07a
sajmonwww jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 3 godz 51 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wlodar Zobacz post
ciach
Powiedz... kupujesz kas dla "bajerów" czy bezpieczeństwa?
ciach

"Na ile wyceniasz swoją głowę?" wtedy zdecyduj jaki kask jest wart swych pieniędzy.
yyy co do tematu to podeprę się testami "Mot... 6/11" - jeden z tych kasków za super kasę to kiepsko ma się w kwestii bezpieczeństwa... za co dostał dosyć mało pkt... więc jak by chodziło o bezpieczeństwo to najlepiej wypadał chyba jak pamiętam - Airoh, ale nie chcę siać jakiejś lewej propagandy...
czymś trzeba zapłacić za niewielką masę...
sajmonwww jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.