Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.06.2014, 14:03   #151
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 25 min 44 s
Domyślnie

Ja wolałabym poczytać, że coś sie komuś nie spodobało [i dlaczego], bo mi to oszczędzi czasu na strzelanie kulą w płot
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2014, 14:16   #152
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Prawda, unikanie rozczarowań jest równie ważne co polowanie na ciekawą lekturę. Nie znoszę rozczarowywać się książką.


A z takich które absolutnie mnie nie rozczarowały, wręcz przeciwnie, oczarowały:

"Mapa i terytorium" Michela Houellebecqa.
Bardzo ciekawie skonstruowana fabuła, niesamowite ujęcia różnych społecznych zjawisk, problemów i jak zawsze u tego autora możliwość wejścia w skórę kogoś z zupełnie innej bajki.
Dodam, że warto przeczytać choć jedną wcześniejszą książkę autora, przed lekturą tej. Jedna z najlepszych książek jakie czytałem

Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2014, 23:42   #153
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 42 min 38 s
Domyślnie

Mocno afrykańsko

David Olusoga, Casper Erichsen "Zbrodnia Kajzera"
Świetna książka o niemieckiej kolonizacji dzisiejszej Namibii.
Mało znana historia ludobójstwa plemion Herero i Nama w imperium kolonialnym Cesarstwa Niemieckiego to,
zdaniem autorów tej wstrząsającej książki, zbrodnia, stanowiąca zapowiedź nazistowskiego planu Zagłady.

zbrodnia-kajzera-b-iext13327810.jpg

Joseph Conrad "Jądro Ciemności"
Absolutny klasyk o podróży rzeką Kongo będąca jednocześnie podróżą w mroki ludzkiej duszy. Inspiracja dla "Czasu apokalipsy"
joseph_conrad_jadro_ciemnosci.jpg

Paul Rusesabagina "Zwykły człowiek"
Paul Rusesabagina był zwykłym człowiekiem - spokojnym kierownikiem pewnego eleganckiego hotelu w Ruandzie.
6 kwietnia 1994 roku, tłum z maczetami w rękach zamienił się w motłoch bezwzględnych morderców i rozpoczął trwającą 100 dni rzeź,
w której zginęło 800 000 niewinnych osób. Rusesabagina, wykazując się niewiarygodną wprost odwagą, ocalił ponad 1200 ludzkich istnień.

zwykly-czlowiek-b-iext3337520.jpg

James Brabazon "Mój przyjaciel najemnik"
Wstrząsający obraz bratobójczych walk w Liberii, kulisy jednego z najbardziej groteskowych zamachów stanu,
portret prawdziwej męskiej przyjaźni, a zarazem bezwzględnie uczciwe pytanie o etykę warsztatu reportera.

moj-przyjaciel-najemnik.jpg

Peter Godwin "Gdzie krokodyl zjada słońce"
Peter Godwin pędzi życie nomady, dziennikarza specjalisty od spraw Afryki, który podąża od zlecenia do zlecenia, z jednego kontynentu na drugi.
Od czasu do czasu odzywa się do mieszkających w Zimbabwe rodziców, by upewnić się, że wszystko w porządku.
Pewnego dnia okazuje się, że nic nie jest w porządku: ojciec jest umierający.
Tak zaczyna się najniezwyklejsza, najdalsza i najboleśniejsza z podróży Petera Godwina.
Jego osobista historia splecie się nie tylko z dramatycznym upadkiem Zimbabwe, ale zupełnie niespodziewanie zatoczy wielkie koło, by powrócić do przedwojennej Polski.

Gdzie-krokodyl-zjada-slonce_Peter-Godwin,images_big,1,978-83-7414-479-7.jpg

Alexandra Fuller "Dziś wieczorem nie schodźmy na psy"
to porywająca opowieść o dzieciństwie spędzonym w Afryce – zniewalająco pięknym, ale i pełnym grozy,
beztroskim, choć czasem bolesnym i trudnym. Alexandra Fuller przenikliwie opisuje tamte niespokojne lata i pękającą „bańkę anglocentryzmu”.
Z czułością i humorem opowiada losy swojej rodziny, która mimo niechęci do miejscowej ludności,
ciężkich warunków życia i niesprzyjającej fortuny nie wyobrażała sobie życia poza Afryką.

fuller_nowa.jpg
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2014, 13:15   #154
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

Nie no chłopaki lato za oknem, a Wy tu z takimi kwiatkami wyskakujecie. Chyba powrócę jednak do opcji nocnego czytania, bo czasu maaaało .
Ale za podpowiedzi bardzo dziękuję!
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.08.2014, 12:54   #155
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 25 min 44 s
Domyślnie

Oki.
Czyli tak.

1) Najpierw "dzienniki Kołymskie" Jacka Hugo-Badera.
Jak zawsze książka super!
Fascynyjące spotkania, przeżycia. Opisane bardzo zgrabnie.

Kto lubi Jacke, ten się nie zawiedzie. Kto nie zna - prawdopodobnie polubi
Mi po przeczytaniu książki włączyło się pragnienie, aby spakować plecak, rzucić wszystko i zaszyć się na Kołymie na 2-3 lata...
Polecam!


2) Potem poszedł mini-ebook "Korea Północna. Ostatni wielki brat" - dla "miłośników" tematu Korei Północnej. Włos się jeży na głowie.
Polecam [chociaż to raczej nie jest dobre wyrażenie].



3) A na koniec REWELACJA - daaawno żadna książka tak mi się nie podobała [chociaż to również tragiczna lektura, o ludzkiej bezmyślności, pysze, bezradności oraz ogromnej nieludzkim [naturalnym] dramacie.
Może (morze) wróci - Bartka Sabeli
Łyknęłam ją w kilka h [na trasie Katowice-Warszawa]. Chłopak pisze rewelacyjnie. Tak jak lubię
A i temat jest mi bliski...
morze Aralskie - jeszcze do niedawna jeden z większych śródlądowych zbiorników wodnych na świecie. Z powodu debilnych decyzji ludzi doprowadzono do katastrofy - zbiornik wysechł, zmieniono setki ekosystemów, tysiącom ludzi przewrócono życie do góry nogami...
Książka frustrująca w swoim przekazie.

Gorąco polecam!

mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2014, 18:49   #156
mad_leaf
 
mad_leaf's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 76
Motocykl: RD04
mad_leaf jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 8 min 46 s
Domyślnie

Jadąc na sh-20 w Albanii kupiłem po drodze przypadkiem... Mój chłopiec, motor i ja Halina Korolec-Bujakowska o podróży z Polski do Szanghaju 1934-1936! Myślałem że jadę na fajna wycieczkę... Ta historia z przed 70 lat rzuca na kolana! Napisana w nieco poetyckim stylu ale trzeba to przeczytać! Polecam wszystkim co sadzą ze są hardkorowcy! Opowieść miedzy innymi jak nasi rodacy jako pierwsi motocyklem przejechali słoną pustynie w Pakistanie w 1935 roku! Na 10-konnym BSA z koszem. Gorąco polecam!
mad_leaf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.08.2014, 19:21   #157
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,280
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 14 godz 9 min 35 s
Domyślnie


"Córka polarnika Zapiski z krańca świata" Kari Herbert

nieco ponad 400 stron w 2 wieczory. Ruszamy z autorką w krainę jej nietuzinkowego dzieciństwa "zafundowanego" przez tatusia advenczerowca

Dużo ciekawego o dalekich (a w sumie to najdalej zamieszkałych na stałe terenach ziemi) można się dowiedzieć, o życiu, wierzeniach, seksie i rozdarciu między tradycję i teraźniejszość.

Polecam mocno
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2014, 10:35   #158
miro&afryka
 
miro&afryka's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Stalowa Wola
Posty: 293
Motocykl: RD07a
Przebieg: 32000
miro&afryka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 13 godz 42 min 6 s
Domyślnie

Polecam "Śnieżna pantera" Peter Matthiessen

Ostatnio edytowane przez miro&afryka : 21.08.2014 o 10:38
miro&afryka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2014, 19:35   #159
Mech&Ścioła
 
Mech&Ścioła's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 276
Mech&Ścioła jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 31 min 47 s
Domyślnie Ed Stafford „Wyprawa wzdłuż Amazonki”

Kończę już tę książkę, dobrze się czyta, sporo praktycznych informacji nie tylko o sprzęcie. Autor nie unika trudnych tematów, m.in. dotyczących czasem niełatwych między uczestnikami wyprawy, momentów kiedy był załamany, itp. Był w dżungli prawie 30 miesięcy!!!

wyprawa-wzdluz-amazonki-b-iext7569068.jpg
Mech&Ścioła jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2014, 10:51   #160
tupek
 
tupek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Mysiadło
Posty: 503
Motocykl: xt660r
tupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 50 min 30 s
Domyślnie taras prochaśko - w gazetach tego nie napiszą



"Ukraina widziana oczami Prochaśki to kraina zamknięta masywem Karpat, której granice i reżimy zmieniają się z zawrotną częstotliwością. To łamigłówka, układanka państw, frontów, języków, niespokojna krzywa okupacji, wyzwolenia i zniewolenia. To także fenomen botaniczny, bo na łące „zielonej Ukrainy” gnieździ się kilkadziesiąt zupełnie odmiennych gatunków ludzkich. I noc na połoninie, kiedy wydaje się, że przegrzany zapach traw bierze się prosto z gwiazd, i kult śmiecenia zakrawający na pasję demiurga.
W gazetach tego nie napiszą to prywatne lekcje z ukrainoznawstwa w wydaniu znakomitego pisarza, dziennikarza i botanika."

tyle notka wydawnicza. wczoraj wieczorem zacząłem i wczoraj skończyłem
wielce zacne czytanie
tupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
prośba o opinię techniczną, honda RD02 zgasła w trakcie jazdy marizaga Silnik, sprzęgło, skrzynia 8 23.09.2013 23:36
Domowa Biblioteczka warto przeczytać i mieć !!! DRAGON76 Inne tematy 2 30.03.2013 08:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.