Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.08.2012, 22:31   #31
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Możesz mi jakiegoś linka podrzucić jak toto wyglada/gdzie tego szukać, bo jakoś wujek google mi nic nie wyrzuca
Jasne

http://www.machinemart.co.uk/shop/pr...air-kit-m5-m12
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2012, 22:39   #32
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Hehe, clark a clarke niewielka różnica a robi wielka różnicę.
Dzienks
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2018, 12:26   #33
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,324
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 30 min 59 s
Domyślnie

Też mam temat. Od piątku nad tym dumam. Miejsce akcji: warszawa. Dotychczasowi super bohaterowie to propan-butan, mały acetylen, pani spawarka i teraz czas na kapitana obróbkę. Co byśta zaproponowaliśta?

Jak usunąć- mniejsza z gwintem, ale musi być osiowo. Bo to ośka poślizgacza nierządu.
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2018, 12:36   #34
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 601
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 8 godz 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prince Zobacz post
Też mam temat. Od piątku nad tym dumam. Miejsce akcji: warszawa. Dotychczasowi super bohaterowie to propan-butan, mały acetylen, pani spawarka i teraz czas na kapitana obróbkę. Co byśta zaproponowaliśta?

Jak usunąć- mniejsza z gwintem, ale musi być osiowo. Bo to ośka poślizgacza nierządu.
Nawiercić i spróbować wykrętakiem? Ewentualnie nawiercić tuż pod średnicę nitek gwintu. Może zluzuje i wyjdzie. Jak popsujesz to mam zestaw naprawczy do gwintów chyba 6-8-10
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2018, 12:56   #35
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prince Zobacz post
Też mam temat. Od piątku nad tym dumam. Miejsce akcji: warszawa. Dotychczasowi super bohaterowie to propan-butan, mały acetylen, pani spawarka i teraz czas na kapitana obróbkę. Co byśta zaproponowaliśta?

Jak usunąć- mniejsza z gwintem, ale musi być osiowo. Bo to ośka poślizgacza nierządu.
Piec na stole czy w ramie? Co robiles super bohaterami bo tam ani nie ma do czego dospawac ani co grzac No chyba ze efektten jest skutkiem poprzednich zabiegow. Na poczatek lewe wiertlo proponuje jak nie pojdzie to tylko rozwiercic i nagwintowac.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2018, 12:57   #36
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,324
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 30 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GrubyByk Zobacz post
Nawiercić i spróbować wykrętakiem? Ewentualnie nawiercić tuż pod średnicę nitek gwintu. Może zluzuje i wyjdzie. Jak popsujesz to mam zestaw naprawczy do gwintów chyba 6-8-10
Pytanie brzmi. Jak zrobić to osiowo.
Cytat:
Może zluzuje i wyjdzie
Przeciwnika już zlekceważyliśmy i zakładam kamień (bo już przeciętne metody zawiodły) - czyli wkrętak albo rozbije otwór w alu albo utknie w śrubie i będę miał jeszcze fajniejsze zagadnienie. Gwint nie jest problemem.

Cytat:
Piec na stole czy w ramie? Co robiles super bohaterami bo tam ani nie ma do czego dospawac ani co grzac No chyba ze efektten jest skutkiem poprzednich zabiegow. Na poczatek lewe wiertlo proponuje jak nie pojdzie to tylko rozwiercic i nagwintowac.
Bingo ! Miło posłuchać trafnego pytania-Piec w ramie i trwa wewnętrzna walka bohatera dramatu(To ja) by zrobić wiele żeby nie odkręcać juz żadnej więcej śruby niż to absolutnie konieczne- taka trauma

Czy to efekt poprzednich zabiegów- nie wiem. Na początku był mały grzechotnik. Później nieco większy. Było do czego spawać. Po spawaniu juz nie było To efekt po odkręcaniu przyspawanej nakrętki.

Lewe wiertełko mnie kusi. Gwint to M6 śruba w japonskiej klasie "gównolit 10". Czy poprzednik dojebał ją pneumatem na kleju?- nie wiem. Wole nie pytać-przekleństwa mi sie skończyły.

Ostatnio edytowane przez Prince : 18.09.2018 o 21:10
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2018, 15:01   #37
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Nawet jak było na kleju to już być nie powinno, normalne kleje trzymają do Max 200 stopni. Jeśli ja bym ż tym walczył postąpił bym następująco.
Najpierw napunktowac najlepiej jak tylko potrafisz, następnie wiertło 3mm normalne na wylot jeśli to możliwe, następnie jeśli jest przestrzeń po drugiej stronie środek penetrujacy , trochę czasu i wiercic lewym wiertlem 4.5mm . Jeśli samo nie puści to wykretak i musi puścić. Oczywiście weź na osiowosc ale o tym wiesz. Stosując wiertło 4.5 przy m6 masz trochę tolerancji i po przewierceniu materiału jest na tyle mało że nie ma prawa trzymać. Jeśli pierwsze wiercenie Ci ucieknie to zredukuj do 4mm. Lewym wiertlem wierc z niskimi obrotami by wiertło miało szansę się zablokować i wyciągnąć pacjenta.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2018, 15:25   #38
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ja popieram Dubela - wykrętaków sie lękam. One spęczają śrubę to raz, a dwa jak taki pacjent pęknie a to niestety się zdarza to jest przejebane i nie bójmy się tego słowa.

Wywiercenie dobrym wiertłem osiowego otworu przy napunktowaniu centralnie nie powinno być kłopotem. Dobry cienki punktak też na pewno pomoże... W każdym razie sprawdź zawczasu w jaki sposób przenosi się napunktowany punkt jeśli nie jest centrycznie. Tutaj będzie to dość utrudnione bo masz dość głęboko ten ogzryzek i nie przyłożysz punktaka pod kątem za dużym...

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2018, 15:44   #39
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,362
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 8 godz 32 min 46 s
Domyślnie

Jeśli trochę gwintu jest na wierzchu to osiowość nie jest problemem. Użyj przewierconej przez tokarza śruby jako prowadzenia wiertła. Amelinium nagrzać i wykręcać
__________________
keep it simple
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2018, 16:09   #40
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał strobus1 Zobacz post
Jeśli trochę gwintu jest na wierzchu to osiowość nie jest problemem.
zaźrzyj wewte dziure - tam jest skos. już widzę to osiowe punktowanie i wiercenie z ręki...

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam śruby M10x25 LEWY gwint Lepi Inne tematy 10 24.11.2013 12:40
urwany gwint prawego lusterka RD07 szynszyll Inne tematy 6 17.09.2013 16:08
Jaki dokładnie jest gwint na szprychach AT?? JarekAT Hamulce, kola, opony 1 04.09.2013 11:49
Gwint czujnika ciśnienia paku Silnik, sprzęgło, skrzynia 13 03.09.2009 16:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.