Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.08.2021, 09:28   #41
Gończy
 
Gończy's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: LPU
Posty: 1,141
Motocykl: RD07a
Gończy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 9 godz 5 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Znaki i cala infrastruktura na drogach gminnych , powiatowych i czesci wojewudzkich to tragedia. Jednak z postulatem by bylo wiecej policji na drogach ciezko mi sie zgodzic, policja po pierwsze musi odbudowac swoj szacunek i powazanie w srod narodu. By to zrobic w mojej ocenie nalezalo by zwolnic kulsonow i postawic na jakosc a nie ilosc. Ma nie byc politycznie wiec urywam reszte wypowiedzi .....
Prawda ze mandaty na chwile obecna w PL sa niskie, jednak sama podwyzka kar bez wprowadzenia porzadnej i odpowiedzialnej prewencji jest zwyklym goleniem owieczek. Edukacja edukacja edukacja to miedzy innymi w niej jest ukryty klucz do poprawy bezpieczenstwa na drogach, nastepnie infrastruktura i rozsadne oznakowanie. Jak uwazam ze pijakow na drogach nalezy bezwzglednie izolowac tak mandat 1500pln za np. stluczke parkingowa to stanowcza przesada. Powiazanie OC z punktami to tez skok na kase kierowcy, no i wkrada sie nam znow polityka i zlodzieje ........
Pełna zgoda. Trochę tych dróg szybkiego u nas teraz powstaje. Buduje się sporo obwodnic i odciąża ruch w terenach zabudowanych - przynajmniej tu na wschodzie. Wprowadzenie obwodnicy np. takiego Lublina i budowa drogi S17 spowodowała zminimalizowanie wypadków na starej drodze. W raportach drogowych była to jedna z najbardziej niebezpiecznych dróg w kraju. Miałem okazje widywać tam regularnie masę wypadków. Przez prawie 10 lat moich dojazdów do roboty do Lublina nie było tygodnia, dwóch, żeby coś się nie działo. Zmiany niektórych przepisów są potrzebne ale moim zdaniem tak jak piszesz, w bardzo wielu przypadkach to skok na pieniądze. Nie będziemy mieć efektów z dnia na dzień. Dodatkowo takie działania na pewno antagonizują społeczeństwo. Z jednej strony milicja - zomo a z drugiej kierowcy. Skądś to już znamy. Niektóre ograniczenia są wprowadzone bezmyślnie i z czapy. Pamiętajmy też, że raz zabranej czy ograniczonej wolności władza nam raczej nie odda.
Zawsze mnie dziwi, jak to jest, że człowiek wraca po 2 tygodniach z wyjazdu po takich np Bałkanach, nie widząc żadnego wypadku. Potem na odcinku 300 km z Barwinka do Puław jest tych kolizji/wypadków kilka. Teraz pytanie czy to brawura Polaków, czy może niedostosowana infrastruktura, a może frustracja kierowców? Ja nie jestem w stanie na to pytanie odpowiedzieć. Jeśli wprowadzać nowe prawo i zmieniać kodeks wykroczeń to trzeba zrobić to rozsądnie a nie na hura jak to bywa niestety u nas często.
Gończy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 09:39   #42
Andrez
 
Andrez's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Piastów pod Warszawą
Posty: 624
Motocykl: Nie mam już AT
Andrez jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 godz 37 min 30 s
Domyślnie

Znaczy się, za mało ludzie jeszcze wyjechało z kraju.
__________________
Wielki Protektor
Andrez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 09:39   #43
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gończy Zobacz post
Teraz pytanie czy to brawura Polaków, czy może niedostosowana infrastruktura, a może frustracja kierowców?
Odpowiedz jest dosc prosta , jest to mieszanka wszystkiego po trochu a obwinianie za zaistnialy stan rzeczy tylko jednej skladowej jest sporym bledem. Mamy swoj temperament, jestesmy okoniem nastawieni do wladzy, mamy sporo slabych, nie przemyslanych drog. Edukacja kuleje, kursy szkoleniowe sa by zdac egzamin, a nie nauczyc jezdzic. Mozna by tak dlugo ...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 09:41   #44
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gończy Zobacz post
Zawsze mnie dziwi, jak to jest, że człowiek wraca po 2 tygodniach z wyjazdu po takich np Bałkanach, nie widząc żadnego wypadku. Potem na odcinku 300 km z Barwinka do Puław jest tych kolizji/wypadków kilka. Teraz pytanie czy to brawura Polaków, czy może niedostosowana infrastruktura, a może frustracja kierowców?
Stary... narodowo jeździmy jak IDIOCI i nie ma zmiłuj. Banda frustratów z małymi, którzy sobie poprawią jak zajadą komuś drogę, jak nie wpuszczą, jak koniecznie wyprzedzą. Kur.... tak to wygląda.
Ze znanych mi Państw ilość pojebów podobna jest w Estonii ale wciąż niższa.
Czesi - to jest przepaść na korzyść w stosunku do nas - nawet porównując sytuację tylko bezpośrednio po dwóch stronach granicy tuż za nią gdzie drogi są takie same.

I wymyśl jak zrobić, żeby było lepiej.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 11:10   #45
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,239
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 20 godz 31 min 6 s
Domyślnie

@Fasi, a dlaczego nie napiszesz o dalszym ciągu tej drogi tylko po niemieckiej stronie.
Też są ograniczenia, 60 na początku zwężenie, a dalej 80, co prawda inny rodzaj zwężenie bo dalej dwa pasy w jednym kierunku ale rozdzielone pasem zieleni i barierkami.
Jakiś tam Polak i Niemiec jadą po te licznikowe 90, ba na prawym zwężonym jest 60 i wyraźnie wolniej jadą tam samochody.
Dwa tygodnie temu kiedy jechałem na weekend do Berlina, na tym odcinku spotkałem dwie kontrole radarowe. Na polskim odcinku A4 od Krakowa, ani jednego.
A w Berlinie co niby na ringach jest. 80 i mało kto jedzie więcej. W Wiedniu na 4, 5 pasach jest 60 i potrafią tak jechać nawet Polacy. Oczywiście Niemiec i Austriak to inny poziom kultury ale ten sam Polak w Austrii czy Niemczech to co kultury się nauczył na dwa tygodnie?

Oczywiście zgadzam się z bezsensownym oznaczeniem dróg, braku chęci zakrywania znaków na czas weekendow na budowie, oczywiście gdzie jest to możliwe. Ale myślałem tak do momentu kiedy skrytykowałem ograniczenie na remoncie wiaduktu w Krakowie na którym nic się nie działo przez dwa tygodnie. . Dopiero człowiek z branży zadał mi pytanie: a skąd wiesz, że w tym przypadku nie ma założonej np. aparatury mierzącej np. drgania i konieczne jest ograniczenie itp.
Tak, takich przypadków jest jak na lekarstwo, większość to brak mądrych inżynierów ruchu.

Jeszcze jeden przykład. Obwodnica krakowska. Dwa pasy od Balic do Łagiewnik. Ograniczenie do 110 km/h tylko w dni powszednie od 6 do 18. I co myślicie, że ktoś po za jednostkami tak jedzie. W dupie to mają, a mają to zwłaszcza te osoby, które później wjeżdżają do Krakowa i stoją w korku. A korki większe automatycznie jak jest wypadek na obwodnicy. A wypadek jest każdego dnia. A dlaczego? Bo zapierdalają idioci od jednego węzła do drugiego, tam raz na tydzień muszą sprawdzić możliwości swojej fury na długości 2,5 km.
Tak, tak. Przy takim natężeniu ruchu 80km/h jest tam potrzebne i w przypadku polski odcinek pomiarowy. Inaczej można w dupe wsadzić takie ograniczenie. Ale to zrozumie osoba, która jeździ prawie codziennie takimi drogami i ma choć trochę wyobraźni jak powinno się jeździć na tak zatłoczonych drogach jak polskie drogi.

Nie prędkość zabija tylko brak rozumu ale jak brak rozumu to prędkość rośnie.

Też lubię szybko sobie pojeździć ale jak są do tego warunki. Tylko jak raz na trzy lata dostanę mandat to biorę to na klatę, a nie zakładam wątki jak uniknąć placenia mandatu. To właśnie ta nieuchronność kary u nas kuleje.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110

Ostatnio edytowane przez luk2asz : 13.08.2021 o 17:11
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 11:32   #46
El Kowit
Banned


Zarejestrowany: Jul 2021
Miasto: Świat równoległy
Posty: 766
Motocykl: Wrublin 300KM
El Kowit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 9 godz 32 min 12 s
Domyślnie

Dyskusja bez sensu.
Takie lubię
El Kowit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 12:33   #47
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 41 min 33 s
Domyślnie

W PL jest debilne przyzwolenie społeczne na jazdę 60-70 w terenie zabudowanym.
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 12:58   #48
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 10 min 59 s
Domyślnie

Dobrze to ująłeś, choć z moich ostatnich obserwacji wynika że jest to raczej 70-80.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 13:21   #49
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,256
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 24 min 20 s
Domyślnie

Ale to dlatego, że duży % tych ograniczeń w zabudowanym jest po prostu debilny. Np dwa pasy w jedną, dwa w drugą, skrzyżowania oddalone o kilometr czy dwa, a tu "50"
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 13:46   #50
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,095
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 9 godz 33 min 14 s
Domyślnie

Jak już napisano wcześniej w Polsce za dużo terenów zabudowanych z krótkim odcinkami niezabudowanego, znacząco wpływa to na płynność jazdy, to samo drogi S i A i nie trzeba przekraczać prędkości , jedzie się równo i płynnie, jak tylko nie siedzi Ci ktoś na ogonie i mruga, bo on chce 200 .
W Norwegii jak jechałem niby jest max 80, ale wioski są sporadyczne wiec nie trzeba ciagle przyspieszać i hamować , a na takiej Zakopiance ciagle 90/70/50, oczywiście wynika to tylko z kultury jazdy Polaków , pieszy by nigdzie nie przeszedł, a pojazd nie wyjechał nigdy z podporządkowanej.
Ponieważ jeździmy jak jeździmy to stosuje się ograniczenia, przewężenia, paliki i inne cuda.
Na początku pare osób zapłaci , dostanie podwyżkę ubezpieczenia i za rok nie będzie różnicy czy jeździmy w Polsce czy Austri, pod warunkiem ze kara będzie nieuchronna i patrole będą częstym zjawiskiem .
W Polsce policjanta się wyprzedza, a w stanach? W życiu , on jedzie przepisowo to ty tez musisz
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
nowe duale Mallory Inne tematy 291 06.09.2018 08:42
Nowe forum DRZ Babel Inne tematy 2 16.09.2011 20:40
Nowe na forum: GG laska Inne tematy 2 03.05.2010 21:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.