Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.03.2020, 17:39   #11
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 12 min 6 s
Domyślnie

Ale oczywiście zdajesz sobie sprawę ze współczesne powłoki galwaniczne i lakiernicze mają się nijak to tych japońskich z lat świetności i jak zniszczysz oryginalny dwudziestoletni chrom, lakier, ocynk to ten co teraz pokryjesz będzie ekologiczny który za kilka lat wyglądał jak ścierwo?
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2020, 19:08   #12
Cassini


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 301
Motocykl: RD07a
Cassini jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 19 godz 55 min 3 s
Domyślnie

Jak dobrze wykonany ocynk to wytrzyma tyle co ma africa. z 10 lat temu dałem do galwanizerni do niklowania kilka śrub z RD07 do dzisiaj wyglądają jak nowe.
Tak samo elementy cynkowane z 5 lat temu 4 zaciski hamulcowe do subaru - straciły już połysk ale nie mają rdzy a nie są regularnie konserwowane a mają trudne warunki w zimowej soli.

P.S. Do autora wątku jeżeli szprychy się odkręciły i nadają się do ponownego założenia to
ja bym wypolerował i dał do niklowania tam gdzie anodują aluminium. Powłoka będzie świecąca jak chrom i trwała.
Cassini jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2020, 19:22   #13
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 12 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cassini Zobacz post
Jak dobrze wykonany ocynk to wytrzyma tyle co ma africa. z 10 lat temu dałem do galwanizerni do niklowania kilka śrub z RD07 do dzisiaj wyglądają jak nowe.
Tak samo elementy cynkowane z 5 lat temu 4 zaciski hamulcowe do subaru - straciły już połysk ale nie mają rdzy a nie są regularnie konserwowane a mają trudne warunki w zimowej soli.

P.S. Do autora wątku jeżeli szprychy się odkręciły i nadają się do ponownego założenia to
ja bym wypolerował i dał do niklowania tam gdzie anodują aluminium. Powłoka będzie świecąca jak chrom i trwała.
Nie będzie. Ocynk wprawdzie chroni po paru latach nadal, ale wygląda paskudnie. Fabrycznie był chrom. Japoński z tamtych lat to przepaść w wyglądzie i ochronie.
Jako, ze zajmowałem sie kiedyś renowacją zabytków przetestowałem galwanie po całym kraju. ja wiem ze jest moda na odświezanie, ale taka prawda ze renowacje robi się na trupach które tego wymagają. A jak coś co ma wiecej niż 15 lat i wygląda w miarę to należy zabezpieczyć i zając sie konserwacją a nie wandalizmem.
Przykład. 10 lat temu modne w tematach było skiełkowanie. Ile części pojazdów zostało wtedy skutecznie spierdzielone przez zjawionych takim odświeżaniem...
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2020, 22:27   #14
gerard36856


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Emigracja. Hamburg
Posty: 293
Motocykl: RD07
gerard36856 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 14 godz 44 min 52 s
Domyślnie

Jakich stawek. Nalezy sie spodziewać za rzetelne zakonserwowanie ramy dostarczonej ramy? Jaki to jeat rząd wielkości?
gerard36856 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2020, 01:02   #15
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Za piaskowanje ramy od DR350, podkład cynkowy a potem proszek wyszło 450 lub 500zł we Wrocku.

W kilku trudno dostępnych miejscach znalazłem małe niedoróbki i poszedł tam podkład antykorozyjny a potem lakier z pędzla. Generalnie super robota wykonana poza tymi zakamarkami... . Numer ramy potraktowany był ulgowo i nadal go widać, tabliczkę odnitowałem. Rama zabezpieczana po mojej stronie (gwinty, koreki oleju w ramie).

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2020, 13:32   #16
gerard36856


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Emigracja. Hamburg
Posty: 293
Motocykl: RD07
gerard36856 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 14 godz 44 min 52 s
Domyślnie

No ale gwinty to chyba zabezpieczyli? Czy w ramach niedoróbek wypiaskowali bez dodatkowej doplaty tez gwinty. I wszystko lata?
gerard36856 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2020, 18:37   #17
KristoF
 
KristoF's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: WKZ/LRY
Posty: 384
Motocykl: XL/XR350,KLE650,XJR1200.
Przebieg: 50+
Galeria: Zdjęcia
KristoF jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 17 godz 2 min 0
Domyślnie

Podobnie płaciłem za proszkowanie ramy i wahacza XJR. Najlepiej co się da, zrobić samemu. Gwinty przejechać wszystkie gwintownikami i wkręcić stare śruby (tego się nie piaskuje ani maluje - gwintownik i smar) dopasować blaszki czy podkładki na śrubach, by zatkać większe otwory, poobijane czy porowate elementy porównać mechanicznie ( proszek nie zaleje dużych nierówności a piasek nie szlifuje) itp no i obgadać na miejscu szczegóły. Im mniej czasochłonnej pracy dodatkowej to i cena niższa będzie.

Z zakamarkami są problemy bo proszek nie wnika tak jak farba płynna. Robiłem też felgi auta i malarz szczeliny zalewał dodatkowo lakierem.

Prince. A jakie masz zdanie o polerce wibracyjnej ? Ludzie robią tym felgi, silniki, wahacze i drobnicę. Piszą, że utwardza materiał ta metoda powierzchniowo i uodparnia na utlenianie na kilka lat.
__________________
klawo jak cholera

Ostatnio edytowane przez KristoF : 05.03.2020 o 18:49
KristoF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2020, 00:01   #18
szymon_kus


Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Grójec
Posty: 40
Motocykl: RD07a
Przebieg: 72000
szymon_kus jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 12 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prince Zobacz post
Ale oczywiście zdajesz sobie sprawę ze współczesne powłoki galwaniczne i lakiernicze mają się nijak to tych japońskich z lat świetności i jak zniszczysz oryginalny dwudziestoletni chrom, lakier, ocynk to ten co teraz pokryjesz będzie ekologiczny który za kilka lat wyglądał jak ścierwo?
oczywiście że sobie zdaję sprawę ale nie cofniemy się o 20 lat w czasie i nie rzeniesiemy do japonii żeby odnowić motocykl... takie czasy i musimy korzystać z tego co mamy. Ja osobiście wolę żeby przez następne 5 czy 10 lat afri wygądała dobrze niż jeździć trupem by zachować japoński ocynk. Ale ile osób tyle zdań
szymon_kus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2020, 00:05   #19
szymon_kus


Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Grójec
Posty: 40
Motocykl: RD07a
Przebieg: 72000
szymon_kus jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 12 min 24 s
Domyślnie

koła poszły do Pana Króla do bielska białej, rama do piaskowania i lakierni proszkowej jak i pozostałe elementy stalowe, wahacz został wyczyszczony dokładnie przeszczotkowany i zabezpieczony powłoką ceramiczną jak i sety pasażera, amory przód i tył poszły do serwisu na przegląd i wymianę czego potrzeba... jakoś to będzie nie mam pomysłu na osłonę silnika, ale chyba będzie zrobiona tak jak wahacz..
szymon_kus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2020, 00:07   #20
szymon_kus


Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Grójec
Posty: 40
Motocykl: RD07a
Przebieg: 72000
szymon_kus jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 12 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał gerard36856 Zobacz post
Jakich stawek. Nalezy sie spodziewać za rzetelne zakonserwowanie ramy dostarczonej ramy? Jaki to jeat rząd wielkości?
Mi powiedzieli za ramę i trochę drobnicy jak kiera stelaż lamp podnóżki i pare drobiazgów piaskowanie plus lakier proszkowy 300-350 zł
szymon_kus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
AT - Królowa Pils Inne tematy 40 31.07.2011 22:03
:D W końcu mam Królową Tymon Inne tematy 24 14.07.2010 12:50
Odbudowa rd04 sambor1965 Regularne czynności serwisowe 16 13.11.2008 08:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.