Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.05.2017, 13:48   #5591
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,206
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 38 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zet Johny Zobacz post
Z tego co ktoś pisał to "plastiki" wyjątkowo mało elastyczne ale też czekam na opinie użytkowników.
Ps. Jorge czyżby Ci chodziły po głowie jakieś dziwne myśli związane z nową AT? Nie przejmuj się mi też po tym jak się niedawno do niej przymierzyłem.
Dokładnie chodzi mi po głowie zakup rocznika 2016 i postawienie na dożywocie. Moja obecna ma 43 kkm - i w sumie kocham ten motocykl, ale dla syna chcę zostawić w spadku jego "rok produkcji" . Tak czy siak póki co wybrałem sobie dwa nowe modele - dokładnie Afrę i dla odmiany CB 1100 EX - który jest tańszy i ma dla mnie niesamowity urok...

PS

Szukam powodów na niekupowanie
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2017, 13:53   #5592
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Jorgu w Tukanie startuje koleżka na NAT i z tego co widziałem się z nią nie czai w offie więc po weekendzie będą może jakieś odpowiedzi na zadane pytania
No ale plastiki z ABSu będą zawsze łatwo pękać bo ten materiał tak ma, w starej też się sypały.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2017, 13:59   #5593
MajQ
Born Bad, Dying Worse


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 26
Motocykl: CRF 1000L Adventure Sports
MajQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 13 godz 18 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzinks Zobacz post
Wcześniej o tym pękaniu czytałem gdzieś na amerykańskich forach i zdecydowałem się na montaż GPS na kierownicy.
Tak czy owak umieszcajac takie miejsce na montaż GPS powinno to zrobić lepiej.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
Ja zamontowałem RAM mount do kierownicy i na nim jest Mój TomTom Rider. Nieco przysłania lewą część komputera, ale mozna przywyknąć. W jeździe nie przeszkadza.
__________________
Star Riders Brotherhood
Iron Butt Association #56638
MajQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2017, 15:53   #5594
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Mam pytanie do właścicieli NAT, którzy mieli AT - jak byście opisali jakość użytych materiałów (metal, plastik, guma) współcześnie - to coś lepszego czy gorszego
Jorge, moim zdaniem przeciętnie jest tak samo jak w starej, z dokładnością do szczegółów.
Poliwęglany (szyba i przednia lampa) rysują się od ścierki. Masakra.
Plastiki ochraniające bak są super, na dodatek mają taką fakturę, która maskuje obtarcia.
Uchwyt z tyłu się wyciera od byle czego. Stary był dużo lepszy.
Boczki na moje wyczucie są tej samej jakości. Podobno łamliwe, ale w RD07a też pękały dość łatwo.
O korodujących szprychach w NAT to pewnie czytałeś. Moje nie skorodowały, ale temat jest znany.
Co do gumy i żelaza to trudno sie wypowiedziec. Stelaż szyby jest faktycznie rachityczny by design.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2017, 16:46   #5595
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,206
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 38 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
Jorge, moim zdaniem przeciętnie jest tak samo jak w starej, z dokładnością do szczegółów.
Poliwęglany (szyba i przednia lampa) rysują się od ścierki. Masakra.
Plastiki ochraniające bak są super, na dodatek mają taką fakturę, która maskuje obtarcia.
Uchwyt z tyłu się wyciera od byle czego. Stary był dużo lepszy.
Boczki na moje wyczucie są tej samej jakości. Podobno łamliwe, ale w RD07a też pękały dość łatwo.
O korodujących szprychach w NAT to pewnie czytałeś. Moje nie skorodowały, ale temat jest znany.
Co do gumy i żelaza to trudno sie wypowiedziec. Stelaż szyby jest faktycznie rachityczny by design.
Dzięki za info.

Wiecie mam taką anegdotkę. Przyjechał kumpel Suzuki do mnie (Big) aby zamontować seta (urwał jak się wciskał między auta). Śruby jego suki nie starczały gdyż gwint był częściowo uszkodzony (otwór alu seta). Pogmerałem - i nic. Rozwiercania nie mogło być przez mocowanie pompy hebla. W końcu wziąłem śrubę od tłumika mojej Afry (od oryginału) i tam gdzie gwint śrub suzuki się poddawał - moja śruba na 3 zwojach trzyma już 4 rok ... Dodam, że w mojej Afryce część gratów odkręcał po raz pierwszy mechanik forumowy - i nigdy nic się nie urwało i dało rady odkręcić. Fakt, że nawet pod śrubami owiewek mam podkładki oryginalne.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2017, 16:55   #5596
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Mialem dwie Afryki,a teraz mam CRF.Tez ma u mnie dozywocie,bo DCT a ja juz prawie emeryt jestem.Co do jakosci to podoba mi sie rama,sprawia wrazenie stabilnej i solidnej,metalowy pojemnik na plyn hamulcowy z napisami,jak stara.Ogolnie bardzo przypomina mi stara,dlatego tez ja kupilem.Ma troche wad,jak kazde moto.Prawe mocowanie stopki kierowcy moze byc problemem,plastiki mocowane na plastikowe zatrzaski i co najgorsze te plastikowe wpusty wchodzace w gumki.Juz jeden polamalem,a uwazalem.Ale lubie metalowy zbiornik.Mysle ze dobre gmole i troche indywidualne dopasowanie pod siebie zalatwia sprawe.Bardzo fajna pozycja za kierownica.Ogolnie to taka nowsza wersja starej,ulepszona z wadami,ale do przyjecia.Sprawia wrazenie nie hajtekowej,ale daje radoche pomimo tylko 95 koni.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2017, 21:59   #5597
07 A-gent
 
07 A-gent's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa / Ankara
Posty: 354
Motocykl: SD 04
Przebieg: 17000 +
07 A-gent jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 godz 29 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
Jorge, moim zdaniem przeciętnie jest tak samo jak w starej, z dokładnością do szczegółów.
Poliwęglany (szyba i przednia lampa) rysują się od ścierki. Masakra.
Plastiki ochraniające bak są super, na dodatek mają taką fakturę, która maskuje obtarcia.
Uchwyt z tyłu się wyciera od byle czego. Stary był dużo lepszy.
Boczki na moje wyczucie są tej samej jakości. Podobno łamliwe, ale w RD07a też pękały dość łatwo.
O korodujących szprychach w NAT to pewnie czytałeś. Moje nie skorodowały, ale temat jest znany.
Co do gumy i żelaza to trudno sie wypowiedziec. Stelaż szyby jest faktycznie rachityczny by design.
No i jeszcze lekkość prowadzenia w porównaniu do 07A - płynie i leci jak liść, 95 KM czuje się! wady to zagmatwany system demontażu aby gdziekolwiek dostać się. Chyba słabsza jakość materiałów, przy "błotnej" glebie ok 10 km/h pękła klamka sprzęgła, tak z 5 cm, na oko przekrój świadczy o wadzie odlewu, Zrobiłem ok 10 tys. i generalnie jest ok
07 A-gent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2017, 23:19   #5598
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,206
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 38 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 07 A-gent Zobacz post
No i jeszcze lekkość prowadzenia w porównaniu do 07A - płynie i leci jak liść, 95 KM czuje się! wady to zagmatwany system demontażu aby gdziekolwiek dostać się. Chyba słabsza jakość materiałów, przy "błotnej" glebie ok 10 km/h pękła klamka sprzęgła, tak z 5 cm, na oko przekrój świadczy o wadzie odlewu, Zrobiłem ok 10 tys. i generalnie jest ok
Agent od kiedy masz NAT
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2017, 00:34   #5599
greszczyn


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Kościerzyna
Posty: 44
Motocykl: CRF 1000A
Przebieg: 50000
greszczyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 23 godz 25 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
Jorge, moim zdaniem przeciętnie jest tak samo jak w starej, z dokładnością do szczegółów.
Poliwęglany (szyba i przednia lampa) rysują się od ścierki. Masakra.
Plastiki ochraniające bak są super, na dodatek mają taką fakturę, która maskuje obtarcia.
Uchwyt z tyłu się wyciera od byle czego. Stary był dużo lepszy.
Boczki na moje wyczucie są tej samej jakości. Podobno łamliwe, ale w RD07a też pękały dość łatwo.
O korodujących szprychach w NAT to pewnie czytałeś. Moje nie skorodowały, ale temat jest znany.
Co do gumy i żelaza to trudno sie wypowiedziec. Stelaż szyby jest faktycznie rachityczny by design.
Przyłącze się również do szybkiej listy małych baboli NAT.
Szyby to nawet owady rysują , przesadzam .....ale wytarcie na szybko , czym popadnie szyby albo reflektorów skutkuje rysami .
Uchwyt z tyłu działa ,twardy .....ale faktycznie wyciera się od samego patrzenia.
Szprychy, no nie wiem..... korozja kojarzy mi się z rdzą ,lecz u mnie "rudej" nie widać , tylko jakieś czarne gówno .
Na czarnym faktycznie powyżej 110-120 km/h , można doświadczyć dwojenia obrazu . Zaślepiania otworu nad/pod kierownicą jeszcze nie próbowałem , lecz wyższa szyba(Puig) do 140km/h na czarnym pomaga aerodynamicznie , to nie pomaga w deszczu , bo z szyby słabo woda spada.

No i trudna i wymagająca w ternie suka jest ,taka mocno ... otyła
Ale dlatego Ją lubię ,bo merda tyłem na szutrach jak bura suka ogonem ,że niby taka oswojona..... ale cały czas wymaga uwagi . Docieramy się

Ostatnio edytowane przez greszczyn : 24.05.2017 o 00:40
greszczyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2017, 22:54   #5600
07 A-gent
 
07 A-gent's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa / Ankara
Posty: 354
Motocykl: SD 04
Przebieg: 17000 +
07 A-gent jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 godz 29 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Agent od kiedy masz NAT
Od marca 2016, a 07-A miałem od 2007
07 A-gent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.