Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.10.2010, 15:51   #11
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

KN nie zwiekasza mocy tylko temperaturę głowicy. I wpuszcza syf do cylindra.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2010, 18:24   #12
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Zubaża mieszanke, podnosi temperature pod głowicą, moto gorzej ciągnie z dołu, wiecej pali paliwa i oleju. Przepuszcza drobny pył do gaźników z powietrza. Same ZA
Na fabrycznych dyszach nie da się tego dobrze zestroić, ale to jest przed Tobą wiec nie będe Ci psuł zabawy
Mi to się nawet wydawało że obniża moc a nie podwyższa, choć jak to na ubogiej w paliwo mieszance, dobrze się kręci do odcięcia, choć nie tak jak moja bez KN Ale to osiągnąłem inną techniką łudududududududduu

Ostatnio edytowane przez rambo : 28.10.2010 o 18:27
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2010, 21:59   #13
Łysy82
 
Łysy82's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 166
Motocykl: RD04
Przebieg: >40000
Łysy82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 8 godz 49 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Zubaża mieszanke, podnosi temperature pod głowicą, moto gorzej ciągnie z dołu, wiecej pali paliwa i oleju. Przepuszcza drobny pył do gaźników z powietrza. Same ZA
Na fabrycznych dyszach nie da się tego dobrze zestroić, ale to jest przed Tobą wiec nie będe Ci psuł zabawy
Mi to się nawet wydawało że obniża moc a nie podwyższa, choć jak to na ubogiej w paliwo mieszance, dobrze się kręci do odcięcia, choć nie tak jak moja bez KN Ale to osiągnąłem inną techniką łudududududududduu
Na fabrycznych dyszach stroić tego nie będę. Dzięki za słowa otuchy panowie.
Łysy82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2010, 08:02   #14
MuSStaFFa
zarobiony...
 
MuSStaFFa's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 192
Motocykl: RD07a & Yamaha XV1900 Raider
Przebieg: za mały
MuSStaFFa is an unknown quantity at this point
Online: 5 dni 1 godz 3 min 8 s
Thumbs down

No dokładnie.. moj ziomek... ( bo ja sam sie nie znam) .. sciga sie w rajdach samochodowych.. tam stosuje sie K&N i rozne inne sprawy zwiekszajace moc... ale do meritum.. K&N ma duza przepuszczalnosc powietrza i jest OK ale tylko w przypadku kiedy jest b czesto czyszczony i spryskiwany specjalnymi plynami... i to nie takimi za 40-50 zl... co sa na allegro.... generalnie jest tak... wcale nie jest on tanczy w uzytkowaniu od zwyklego oryginalnego filtra a jest nim sporo zabawy....i moc to on moze i podnosi... ale w gornych partiach.. traci za to silnik moment obrotowy w dolnym zakresie.. no i i tyle... ps mysle ze mozna zaufac mojemu ziomkowi bo jest szefem serwisu rajdowego ******* juz ponad 12 lat....a sam mimo ze ma dostep do wszystkich tych fajerwerkow.. nie ma w zadnym z 3 samochodow i 2 motocykli zalozonego K&Na ... Pozdrawiam..
__________________
nie ma rzeczy nie możliwych...są tylko rzeczy chwilowo nie osiągalne :-)
MuSStaFFa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2010, 11:25   #15
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Musze wam sie przyznać do zamiaru usiłowania zabójstwa...
Otóż parę lat temu próbowałem popełnić ubój mojej krowy zakładając jej K&N. I co? I nic. Przelatałem na tym cos kole 60 tkm i nie widze śladów zuzycia. Co więcej - pod papierzanym filtrem miewałem cienutki slad pyłu na dnie puszki wiatrów, a odkąd mam K&N nie mam nic. W tych prawdziwych beemkach (R2V) łatwo sie to obserwuje, bo dno wiaterpuszki widoczne jak na patelni - wystaczy paluchem po dnie przeciagnąć i od razu widać czy coś było czy nie.
Krowa jakos nie zdechła, latam więc na tym dalej i będe latał dopóki mi sie nie znudzi. Co istotne - nie boi sie wody, a w krowie wiatrołapy sa nisko niestety i własnie po go mam. Nie po to żeby latać na 400 m z dragsterami.
Tylko trzeba ómić o filtr dbać. Co ważne - on nie lubi być za czysty
Świezo po wymyciu miewałem przy odpale goracego pieca cofke na gaźnik prowadząca do malowniczego odstrzelenia gaźnika od krócca Efekt mocno komiczny, na szczęście mało upierdliwy bo gaźnik moge nasadzic spowrotem nawet bez zsiadania Ale po dokładniejszym ustawieniu mieszanki temat zanikł.
Takowoz stosować K&N owszem można, ale rozsądnie
Jak ze wszystkim.

Zdrowaś


Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Chyba masz jakąś lukę w dogmatach
Dopiszemy mu jakieś?

Te co juz ma tez mozna by mu unowocześnić
Może tak:

1. O Mikuni: Wywal to. Jak jeszcze nie masz to kup i wtedy wywal.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!! Zewnątrz jest po lewej stronie.
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX. Za wyjątkiem prezerwatyw.
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów i bez obrączki.
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu. Wymieniam po cichu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655. Dostępna też w dziale "kawały i dowcipy"
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem. Zarabiam na F800GS

8. O rybach: bez katany z pierdylionem gadżetów nie biorą.
9. O dużych zbiornikach: nie potrzebuję. Paliwo wozi za mną służba

Yyyyhyhyhy


Cytat:
Napisał Łysy82 Zobacz post
Panowie Ja chciałem sobie tylko filtr
Aaaaeeszszsz nitsss nie stoy na pszekociie

Cytat:
Napisał JareG Zobacz post
Zlosliwe z Ciebie bydle
Prawda? Ciekawe co tez ta moja baba we mnie widziała jak mówiła "owszem" przed ołtarzem
A nadmienić chciałem że Podos też mi to chciał powiedzieć, ale sie w pore kapnąłem że jest samcem niestety W dodatku też już żonatym.
Wybacz Irmo


Ostatnio edytowane przez Dzieju : 10.03.2013 o 06:57
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2010, 20:57   #16
jendrus
 
jendrus's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wieś
Posty: 530
Motocykl: RD07a
jendrus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 3 godz 33 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pastor Zobacz post
Musze wam sie przyznać do zamiaru usiłowania zabójstwa...
Otóż parę lat temu próbowałem popełnić ubój mojej krowy zakładając jej K&N. I co? I nic. Przelatałem na tym cos kole 60 tkm i nie widze śladów zuzycia. Co więcej - pod papierzanym filtrem miewałem cienutki slad pyłu na dnie puszki wiatrów, a odkąd mam K&N nie mam nic. W tych prawdziwych beemkach (R2V) łatwo sie to obserwuje, bo dno wiaterpuszki widoczne jak na patelni - wystaczy paluchem po dnie przeciagnąć i od razu widać czy coś było czy nie.

O to, to. Też mam w Trampie K&Na i w porównaniu do oryginału (który też testowałem) airbox wygląda dużo lepiej. Pod papierowym zbierał się pył. Grunt to o niego dbać i używać firmowych smarowideł. Nie zauważyłem też istotnej różnicy w spalaniu.

także, chyba trochę demonizujecie Panowie!
jendrus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2010, 21:43   #17
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

W sprawie papierowych filtrów ...
Wypad z z ostatniego Maroka -
Porównanie oryginalnego filtr papierowego Hondy oraz zamiennika w motocyklu RD04 i Transalp 600
Oryginalny zapychał się dość szybko . Potrzebne było kilkukrotne czyszczenie sprężarką - trzepanie , dmuchanie bez sprężarki - nic nie dawało. Z zewnątrz syf do kwadratu wewnątrz jak nowy.
Czyszczony dwukrotnie, ciągle papier od wewnątrz jak nowy ( przebieg 2800 km - sporo po pustyni )
Kupując po raz pierwszy oryginał ( bo dla siebie ,a nie na sprzedaż ) zauważyłem że papier był jakby czymś natłuszczony. Kurz czepiał się się jak mucha pajęczyny.

Filtr powietrza kolegi przypuśćmy X -
Nieoryginalny. Bez problemu można było po prostu wytrzepać bez użycia sprężarki. Syf - kurz wylatywał i z zewnątrz i od środka filtra.

no...i od tej pory będę używał dla siebie , tylko oryginalne filtry od Pana HONDY
Wewnętrzną powierzchnię puszki filtra zawsze nawilżam olejem. Filtr wolniej się zapycha.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 29.10.2010 o 21:49
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2010, 10:22   #18
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

1. Kup sobie ten filtr. Na pewno odczujesz przypływ mocy i co ważniejsze poczujesz się lepiej, a o to przede wszystkim chodzi. Czasem nawet drobna pierdółka potrafi człowieka uszczęśliwić, a tych chwil nie ma znowu tak wiele.
2. Afryka 15tkm filtr papierowy, wstrząśnięty, nie zmieniany. Silnik po rozebraniu dostał nowy tłok nominalny, chociaż wystarczyło wymienić pierścień zgarniający.
Się nie znam, ale wyobrażam sobie dość spore dziury, co prawda ze ściankami nasączonymi olejem, ale pył śmignie czasem nie przylepiając się. W europie rzadko się zdarza burza piaskowa. Najczęściej w powietrzu unosi się sadza, szczątki i nasiona roślin, starta guma. problem jedynie z pyłem hamulcowo sprzęgłowym, a parę koników zawsze się przyda, nawet jeden byle duży
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2010, 15:22   #19
Łysy82
 
Łysy82's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 166
Motocykl: RD04
Przebieg: >40000
Łysy82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 8 godz 49 min 32 s
Domyślnie

Kupiłem i czekam na listonosza. Na piasek jest wyjście gdy będe się wybierał na pustynię to zamontuję org... Hondy i będzie git.
Łysy82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2010, 16:36   #20
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Oby nie było jak na tym obrazku
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Filtr paliwa Tomas_XRV Uklad paliwowy i wydechowy 11 16.10.2012 23:10
K&N filtr - uszczelnienie robertG7 Wszystko dla Afryki 4 16.05.2012 12:17
filtr powietrza? kamol Regularne czynności serwisowe 22 27.05.2008 10:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.