Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.08.2018, 15:02   #21
kudlaty
 
kudlaty's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Offtock :-)
Posty: 105
Motocykl: Quasimodo XL700
kudlaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 godz 32 min 57 s
Domyślnie

Czy warto Pewnie że tak. Osobiście staram się brać udział w miarę regularnie, szczególnie na wiosnę, by się rozruszać przed sezonem i przypomnieć sobie jak się jeździ po kilku miesiącach postu. Szkolenia otwierają oczy, uczą respektu do maszyny i uświadamiają ile się jeszcze nie umie, przynajmniej ja tak mam. Ale tez pokazują nad czym trzeba popracować. W Lublinie na zamkniętym już torze przy Zegrzyńskiej były nawet organizowane darmowe szkolenia (płaciło się jedynie 20 czy 30 PLN za ubezpieczenie). Fakt że były to szkolenia 1 na 1 tylko grupy były większe, ale i tam można było się czegoś nauczyć i poćwiczyć. Na szczęście jest kilka miejsc gdzie można się podszkolić.
__________________
Dzisiaj: pierwszy dzien reszty mojego zycia!
http://www.dkms.pl/ - Fundacja Dawcow Komórek Macierzystych (Dawców szpiku)
kudlaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2018, 15:11   #22
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 9 min 30 s
Domyślnie

Grzechu z Michałem byli na jakimś szkoleniu enduro ciężkimi przed wyjazdem do Azji. Może się podzielicie Panowie wrażeniami.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2018, 17:11   #23
Palnik


Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Gliwice
Posty: 145
Motocykl: CRF 1000D
Palnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 8 godz 32 min 51 s
Domyślnie

A czy ktoś z Was korzystal ze szkolenia w Akademii Enduro na śląsku?
Palnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.08.2018, 09:18   #24
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,279
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 2 godz 24 min 27 s
Domyślnie

Byłem i sporo dowiedziałem się co robię źle i jak robić poprawnie. Bez tego bym dalej walczył z motongiem. Mają dobry sposób nauczania.
dzinks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2018, 00:52   #25
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 504
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 2 godz 19 min 53 s
Domyślnie

Byłem na szkoleniu w Proenduro. Prowadzą to goście którzy wygrali światowy GS Trophy w Kanadzie. Dla mnie rewelacja ! Nie wiedziałem że tak można jeździć GSem po terenie.
Prowadzą też szkolenia na torze asfaltowym California Superbike Scholl

Ostatnio edytowane przez lotnik : 13.08.2018 o 07:48
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2018, 11:38   #26
Sierdiukov
 
Sierdiukov's Avatar


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Kraków
Posty: 131
Motocykl: AT CRF1000
Sierdiukov jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 22 godz 33 min 41 s
Domyślnie

Fajny wątek.

Jako wielki fan szkoleń i samodoskonalenia pozwolę sobie wtrącić trzy grosze.

Wypowiem się wyłącznie na temat szkoleń, na których byłem i które polecam.

Zacznę od tego, którego cena omal nie doprowadziła do rozwodu, które uważam za mocno przeszacowane, ale widać marka Keitha Kode musi się zdyskontować w odpowiedniej ilości waluty €“ mowa oczywiście o legendarnej California Superbike School. Miałem przyjemność dwa dni jeździć i uczyć się pod okiem instruktorów z Wielkiej Brytanii i USA. To było moje pierwsze poważne szkolenie i mimo przeczytanej od deski książki K. Kode €žPrzyspieszenie II€ “ było to pasmo wielkich odkryć. Do dzisiaj kluczową umiejętnością wyniesioną ze szkolenia jest nawyk odwracania głowy w kierunku wyjścia z zakrętu oraz obciążanie zewnętrznego podnóżka podczas złożenia w zakręcie i w ogóle rola i praca nóg w dynamicznej jeździe po zakrętach. Plus milion innych elementów katowanych przez dwa dni szkolenia.

Dalej Tomek Lorek i Jarek Maj. Czyli Enduroflow. Małe motocykle, kawał pięknego terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej i mnóstwo potu. Tomek ma dodatkowo doświadczenie trialowe które chętnie przekłada na wskazówki szkoleniowe. To tam zaraziłem się szeroko pojętym enduro. Tam pokochałem €ž"cioranie się".€

W tym samym składzie instruktorskim przynajmniej 2 razy w roku spotykamy się na płycie nieczynnego lotniska w Czyżynach. To bezpłatne szkolenia dla chętnych na każdym motocyklu. Czego można się nauczyć i poćwiczć? Przede wszystkim kontroli motocykla przy manewrach z niewielką prędkością. Kto raz próbował kręcić kółka zamkniętą kierownicą do oporu albo utrzymać się na motocyklu jak najdłużej z jak najmniejszą prędkością€“ ten wie o czym mówię. Oczywiście w programie zawsze są również awaryjne hamowania i inne elementy poprawiające bezpieczne unikanie kłopotów na drodze. Tym razem oficjalnym organizatorem jest R2 czyli krakowscy ratownicy na motocyklach.

Łukasz i Natalia, Dreamotor €“ czyli ponownie Kraków. Szkolenia przeprawowe pod Babią Górą. Dużo błota, wody i ciężkiej pracy. Sprzęt aż jęczy i trzeszczy. Przydatne podczas wyjazdów cięższym motocyklem w obszary mokre i błotniste. Łukasz organizuje również szkolenia asfaltowe na torze Kościuszki w Krakowie. Ja się bawiłem świetnie, odkurzyłem wiele elementów techniki w bezpiecznych warunkach. Tor ciasny i kręty-€“ marzenie. Można się skupić na każdym zakręcie po kilkadziesiąt razy poprawiając jakiś element techniki.

Radek Przysiecki i Akademia Enduro, czyli jazda w terenie na ciężkich motocyklach. Byłem na wszystkich pozioma szkolenia i na koniec dorzuciłem sobie jeszcze jeden dzień sam na sam z Radkiem na motocyklu trialowym. To było potężne odkrycie – motocykl trialowy pozwala ćwiczyć €žbezboleśnie€. Bardzo polecam trial każdemu, kto lubi teren.

Szkolenia gymkhanowe -€“ czyli Aleksey Pavlov. Byłem na kilku spotkaniach organizowanych na torze kartingowym w Krakowie. U Aleksa nauczyłem się przede wszystkim pracy z hamulcami podczas ciasnych zakrętów oraz pozycji ciała. Niezwykle cenne doświadczenie.


Podsumowując €“ - wszystko to, czego uczono mnie na szkoleniach bez wątpienia ukształtowało mnie jako motocyklistę. Nie mam co do tego wątpliwości. Jeżdżąc staram się świadomie korzystać z tego, czego mnie uczono. Nie wymyślam koła na nowo. Naprawdę WARTO jeździć na szkolenia.

Ostatnio edytowane przez Sierdiukov : 28.08.2018 o 19:52
Sierdiukov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2018, 23:26   #27
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,279
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 2 godz 24 min 27 s
Domyślnie

W przyszłym roku planuję wybrać się na szkolenie i zastanawiam się na proenduro, bo nie daleko. Na swoim moto. Myślę o dwudniowym 1+2.

Druga opcja to trialowe u Gabriela Marcinów.

Ciężko wybrać...
dzinks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2018, 23:31   #28
Jaskola
 
Jaskola's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Motocykl: Honda Wave 110i
Jaskola jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 18 godz 12 min 28 s
Domyślnie

Jeździłem trochę z Gabrysiem. Polecam.
Jaskola jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2018, 07:54   #29
Wilk96
 
Wilk96's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Gdynia
Posty: 92
Motocykl: CRF1000
Przebieg: rośnie
Wilk96 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 20 godz 35 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Grzechu z Michałem byli na jakimś szkoleniu enduro ciężkimi przed wyjazdem do Azji. Może się podzielicie Panowie wrażeniami.
Strefaenduro szkolenie pod Łodzią. Szczerze polecam dobrze zainwestowane pieniądze. Dwa dni szkolenia w grupie było około pięciu osób, szkolący Adam do pomocy miał dwóch pomocników. Przyjacielska atmosfera, intensywnie spędzone godziny w terenie pozwoliły mi poznać możliwości moje i Afryki w terenie. Grzechowi tak się spodobało że jesienią znowu był 😁
Wilk96 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2018, 08:25   #30
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzinks Zobacz post
W przyszłym roku planuję wybrać się na szkolenie i zastanawiam się na proenduro, bo nie daleko. Na swoim moto. Myślę o dwudniowym 1+2.

Druga opcja to trialowe u Gabriela Marcinów.

Ciężko wybrać...
To są 2 różne szkolenia, u Gabriela nauczysz się czego innego niż w AKademii enduro, czy strefie enduro, więc najlepiej zaliczyc oba. Adam ze strefy enduro pracowal pare lat w AE u Przysieckiego, wiec to sa takie same szkolenia, no może AE ma lepszy kamieniołom szkoleniowy przypominajacy ten oryginalny z Hechlingen, gdzie i tak wszyscy instruktorzy robili kursy instruktorskie, a teraz to samo szkolą wg ich programu w swoich szkołach

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motopozytywni.pl - darmowe szkolenia wojtekk Inne tematy 29 12.10.2016 16:48
Naprawa odbłyśników lamp samochodowych, kontakt, opinie, doświadczenia... pincet Inne tematy 4 25.09.2014 21:24
Motopozytwni.pl - szkolenia przedmedyczne - Trójmiasto wojtekk Inne tematy 0 06.05.2013 02:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.