Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.06.2015, 12:27   #21
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Przepraszam za wczorajsze błędy w tekście ale to jeszcze efekt zmęczenia. Kilka słów od siebie:
Albania popełniła postęp o lata świetlne, dziś to inny kraj niż jeszcze dekadę wstecz.
Angielski niemal wszędzie nie wyłączając stacji paliwowej w Fier, warsztatu w Shkoder, restauracji w Tiranie, hotelu w Durres, prywatnej kwatery w Ksamil czy większego sklepu w Gijokastrze /oczywiście głównie młodzi ale zdarzali się i starsi "poligloci"€/.
Bardzo życzliwi ludzie nastawieni nie wiedzieć czemu wręcz entuzjastycznie do Polaków i Polski /kojarzymy się im z jednym z największych krajów UE i z obaleniem komunizmu, w twierdzi Paszy na cyplu Porto Palermo Pan sprzedający wejściówki łamanym rosyjskim nie mógł się nachwalić naszego kraju i polskich turystów. Albania, jak stwierdził, za Hodży była "adin balszoj Aushwitz"€ a "€žkomunist charoszoj adin na dwadiesat"€.
Ceny niskie choć paliwo w podobnej do średniej UE €“ diesel około 180 LK /benzyna z tego co pamiętam podobnie/, za 1EU było 140 LiKów. Knajpy na wybrzeżu i innych turystycznych atrakcjach to średnio: pizza 400-700 lk, ogromny talerz muli 700 lk., kalmary /około 10-12 szt./ 600-700 lk., spaghetti 400-700 lk, kawa 50-100lk., piwo Tirana 100-150 lk, koniak Skandenberg w markecie 600-900 lk za 0,7l. /cena zależy od wieku i producenta trunku/. W miejscach mniej uczęszczanych lecąc na Ohrid bocznymi drogami udało nam się ugościć w cztery osoby za 1700 lk. tak, że do dziś mi się odbija przepyszną baraniną i faszerowanymi paprykami przepijanymi piwem i kawą na deser. Kwatery: hotel w Durres Green Park /mniej więcej tak 3-4 */ z obfitym śniadaniem w drugiej linii od plaży 30 EU za dwie osoby, Hotel w Sarandzie jakieś 600m. od głównego deptaka 4* AlbanesaResort z szklaną windą na plaże i śniadaniem w formie szwedzkiego stołu 50 EU za dwie osoby, kwatera w Ksamil forma apartamentu czyli pokój z aneksem kuchennym /pełne wyposarzenie/ i jednym łóżkiem + sypialnia z podwójnym łożem i klimą + łazienka i taras 20 EU za całość. Miejsce na piaszczystej plaży w Ksamil tj. dwa leżaki + parasol 500 lk. /oczywiście jak ktoś szuka ekstra wygody/. Drogi bezpłatne w tym kilka odcinków autostradowych ale o standardzie raczej średnim. Boczne szlaki potrafią nadal zaskoczyć brakiem nawierzchni lub jej tragicznym stanem ale te główne są zupełnie przyzwoite. Najładniejszy widokowo odcinek wybrzeża to Vlore-Sarande z Parkiem narodowym Logare, Kanionem Gjipese i Porto Palermo z nieczynną bazą okrętów podwodnych, zboczami porośniętymi agawą i warownią Paszy /na wprost wjazdu na cypel z warownią jest knajpa ODRADZAM !! nas obsługiwał smarkacz, który mówił po angielsku z ogromna łaską, rozjebał piwo którym zalał mapy i tableta a na koniec usiłował naciąć przy rozliczeniu, to€“ jedyny taki przypadek na całej trasie, widać wszędzie są ludzie i parapety/. Nam udało się przejechać Albanię od północnego zachodu aż do Butrintu czyli na sam cypel południowo wschodni a potem przez Kelcyre-Leskovik-Korcze zahaczając o Prespe do Ohrydu. Niemal na całej tej trasie są wspaniałe góry i widoki ale pomijając SH75 w kierunku na przejście z Grecją większość odcinków to asfalt szczątkowy.
Trzeba się spieszyć bo jak pisałem tempo rozwoju jest ogromne /99% budynków powstało w XXI wieku/ a to co w przewodniku napisano rok temu jest dawno nieaktualne np. cyt. Pascal firmowany przez Itakę: "Ksamil to mała turystyczna a kiedyś rybacka osada. Jadąc tam trzeba zaopatrzyć się w gotówkę bo nie znajdziemy tam banku czy bankomatu a płatności kartą są niemożliwe ..." w realu: bank stoi w centrum, bankomat na ścianie /uwaga !! respektuje tylko karty VISA/, karta w dwóch na trzy supermarkety, itd..

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 28.06.2015 o 12:39
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2015, 14:54   #22
antitank
 
antitank's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Rzeszów
Posty: 148
Motocykl: CBR 600 F2, FZS 600, TDM 900, CBR 929, VFR 800Fi, RD04 '90, TT600R, DRZ 400
Przebieg: 65543
antitank jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 23 godz 1 min 34 s
Domyślnie Zabójstwo pary czeskich turystów w Albanii

http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,tit...wiadomosc.html

__________________
Człowiek nie zając, na sprzęcie latać musi!!!
antitank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2015, 18:46   #23
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,706
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 18 godz 38 min 35 s
Domyślnie

na jutro planowałem pętlę Theth
niestety, w każdym kraju znajdą się zjeby
sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2015, 22:03   #24
JanuszCh.


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Dubiecko
Posty: 19
Motocykl: Varadero XL1000
JanuszCh. jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 godz 58 min 0
Domyślnie

k.... a ja planuję wyjazd w najbliższy czwartek, hmmm.... niezbyt pocieszające wieści...
JanuszCh. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2015, 07:29   #25
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Nie chciał bym nikogo do niczego przekonywać , ale uważam że obecnie jest moda w mediach na rozdmuchiwanie małego pierdnięcia i robienia z tego ogromnej kupy . Żyjemy w czasach gdzie frustracja bierze górę na racjonalnością a odpowiednia manipulacja i wypranie mózgu powoduje to co wydarzyło się w Tunezji . Albania to zwykły napad rabunkowy , których u nas tez jest wiele jak i we Włoszech i Hiszpani a jednak nikt nie mówi że jest tam niebezpiecznie . Można w obawie o swoje zycie sprzedać motocykl bo na naszych drogach jest ile kroć bardziej niebezpiecznie niż w albańskich paryjach .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2015, 09:54   #26
tyran
Kiedyś R.T70
 
tyran's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,420
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 6 godz 2 min 44 s
Domyślnie

W Polsce też kiedyś jakiś bańdzior zabił dwoje niemieckich turystów. I co? Przestali do nas przyjeżdżać? Myślę że panikujący z tego powodu turysta-motocyklista cierpi na dychotomię postrzegania.
tyran jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2015, 10:10   #27
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Bardzo dobre podsumowanie Adagia.
Dokładnie dwa tygodnie temu byłem w Thet co nie znaczy, że kogokolwiek będę namawiał.
Przedrukowanie przez portal informacji o wydarzeniu z Czechami wymagało by jednak choć odrobiny rzetelności, weryfikacji danych i przynajmniej słowa objaśnienia w odniesieniu do obecnej sytuacji i pojawiających się pod tym info komentarzami z których większość dotyczy islamistów i nieodpowiedzialnych turystów udający się do Państw islamskich. Thet jak i cały górski region północnej Albanii /a szczególnie okręg Shkoder/ to akurat mniejszość chrześcijańska. Thet jest mniej więcej takim miastem jak podlaska wieś Nikiforowszczyzna a w tym samym mniej więcej czasie znaleziono ciało Polaka koło tankszteli pod Hanoverem i zatrzymano sprawcę zabójstwa dwóch naszych obywateli we Francji.
Zdarzyło się ... ale mam nadzieję, że to jedynie pojedynczy, tragiczny epizod jaki równie dobrze mógł mieć miejsce na Lazurowym Wybrzeżu czy w Międzyzdrojach.

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 05.07.2015 o 10:16
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2015, 13:06   #28
antitank
 
antitank's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Rzeszów
Posty: 148
Motocykl: CBR 600 F2, FZS 600, TDM 900, CBR 929, VFR 800Fi, RD04 '90, TT600R, DRZ 400
Przebieg: 65543
antitank jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 23 godz 1 min 34 s
Domyślnie

Wrzucilem tego linka , wiedzac ze jezdzi tam sporo 'naszych' na 2 czy 4 kolkach. Po prostu teraz w sezonie wieksza liczba turystow sprawia ,ze okazja czyni zlodzieja Zgadzam sie w 100% z Adagiio co napisal. Mendia naglasniaja wybiorczo sterujac odbiorcami. Osobny temat by pisac.
Ja dodam jednak od siebie. Znajac historie kradziezy pewnej Afryki z tego forum i biorac pod uwage, ze za tydzien bedziem hasac po Maramureszu ,bede mial oczy dookola otwarte i motki obleczone lancuchem ( nie powstrzyma to zlodziejaszka, ale moze zniecheci). Dodam ,ze nigdy tego robilem ,nawet nie pomyslalem jadac gdziekolwiek na moto. Te dwie wspomniane historie nie zrazily mnie ani troche, by omijac tak ciekawe miejsca, jakimi sa Albania czy Rumunia!
__________________
Człowiek nie zając, na sprzęcie latać musi!!!
antitank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2015, 13:34   #29
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

"Wrzuciłem tego linka ..." I bardzo dobrze zrobiłeś
Powinniśmy wiedzieć czego i gdzie możemy się spodziewać aby potem na zimno móc ocenić i podjąć decyzje.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2015, 20:17   #30
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,706
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 18 godz 38 min 35 s
Domyślnie

nie ma żadnej paniki, , generalnie najmniej to obeszło mam wrażenie czeskich bikerów z którymi dziś rano rozmawiałem. Ja pojechałem do Theth, oni pojechali zrobić pętlę
Mocno przejęty był właściciel Restorana w Theth, ale też bez przesady
Zabójca już ujęty i nie wyjdzie z pierdla do końca życia. Jakiś gówniarz podobno
sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sycylia-albania anax Umawianie i propozycje wyjazdów 0 20.05.2014 16:56
Albania i konie. Cleo Inne tematy 2 07.05.2013 18:47
24.07-06.08.2010 Albania Matek Umawianie i propozycje wyjazdów 4 23.07.2010 04:30
Albania 1.05-8.05.2010 joker Umawianie i propozycje wyjazdów 4 17.04.2010 07:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.