Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.08.2012, 11:52   #21
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Znowu się robi wątek na temat wyższości jednych świąt nad drugimi. Afryka i np DR to dwa odmienne motocykle i jedyne porównanie jakie przychodzi mi do głowy, to moje własne doznania w podróży. Afryka towarzyszyła mi przez kilka lat. Nigdy mnie nie zawiodła, ale wielokrotnie wieszałem na niej psy. Już sam motocykl jest ciężki, a plus bagaż robi się niczego sobie kilogramowy zestaw. I właśnie na te kilogramy kląłem. DeeRką zainspirował mnie Steve w Pamirze i wycieczki lekkim motocyklem Lupusa. Kupiłem DeeRkę i zabrałem ją do Gruzji żeby się zaprzyjaźnić przed przyszłorocznymi wypadami. Wnioski po ośmiu tysiącach kilometrów. Na długie przeloty asfaltowe jest mało wygodna, choć nie wyklucza jej ta cecha. Demonem prędkości też nie jest, choc daje radę. W każdy zakamarek można wjechać i wyjechać.Prosta budowa zmniejsza awaryjność podczas podróży, a brak zaawansowanej elektroniki i gaźnik pozwala na pojenie jej wszystkim co jest pod ręką. Noo, czyli wymieniłem wszystkie cechy Afryki
Ale teraz najważniejsze...jest prawie 100kg lżejsza i właśnie ta cecha jest genialna. Przy moim wzroście i wrodzonym lenistwie do pracy fizycznej, bardzo szybko polubiłem te 100kg mniej i przestałem zwracać uwagę na drobne niewygody. Czy polecam? Owszem, ale tak jak napisał Lupus, do takiej przesiadki na lżejszy motocykl w podróży trzeba "dorosnąć"

__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz





bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2012, 22:01   #22
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 3 min 58 s
Domyślnie

Oprócz AT tylko DR lub ewentualnie nowa plastikowa TTa . Bajrasz napisał wszystko w temacie.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2012, 23:49   #23
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 756
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 15 godz 7 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bajrasz Zobacz post
Znowu się robi wątek na temat wyższości jednych świąt nad drugimi. Afryka i np DR to dwa odmienne motocykle i jedyne porównanie jakie przychodzi mi do głowy, to moje własne doznania w podróży. Afryka towarzyszyła mi przez kilka lat. Nigdy mnie nie zawiodła, ale wielokrotnie wieszałem na niej psy. Już sam motocykl jest ciężki, a plus bagaż robi się niczego sobie kilogramowy zestaw. I właśnie na te kilogramy kląłem. DeeRką zainspirował mnie Steve w Pamirze i wycieczki lekkim motocyklem Lupusa. Kupiłem DeeRkę i zabrałem ją do Gruzji żeby się zaprzyjaźnić przed przyszłorocznymi wypadami. Wnioski po ośmiu tysiącach kilometrów. Na długie przeloty asfaltowe jest mało wygodna, choć nie wyklucza jej ta cecha. Demonem prędkości też nie jest, choc daje radę. W każdy zakamarek można wjechać i wyjechać.Prosta budowa zmniejsza awaryjność podczas podróży, a brak zaawansowanej elektroniki i gaźnik pozwala na pojenie jej wszystkim co jest pod ręką. Noo, czyli wymieniłem wszystkie cechy Afryki
Ale teraz najważniejsze...jest prawie 100kg lżejsza i właśnie ta cecha jest genialna. Przy moim wzroście i wrodzonym lenistwie do pracy fizycznej, bardzo szybko polubiłem te 100kg mniej i przestałem zwracać uwagę na drobne niewygody. Czy polecam? Owszem, ale tak jak napisał Lupus, do takiej przesiadki na lżejszy motocykl w podróży trzeba "dorosnąć"

Napisz coś wiecej na temat tego motorka ( może być na , co by tematu nie zśmiecać) chciałbym coś kupić lekkiego i do dalszego podróżowania. Mile widziane za i przeciw. Z góry dzięki
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2012, 07:03   #24
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie

ha tez od jakiegos czasu mysle o DR, te 100kg roznicy robi swoje
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2012, 14:43   #25
nurek
 
nurek's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 234
Motocykl: RD07a
Przebieg: 67000
nurek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 56 min 37 s
Domyślnie

Mam do sprzedania afrę 7mkę w Twoim budżecie.Jeżeli podjąłeś decyzję zapraszam na .
nurek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2012, 15:56   #26
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domyślnie

A ja to tak sobie myślę że każdy motocykl jest wyprawowy na tyle na ile wyprawowy jest jego kierowca.
__________________

Bonjour jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2012, 16:03   #27
dzk1990


Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 4
Motocykl: RD03
dzk1990 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 50 min 28 s
Domyślnie

dzieki wszystkim za pomoc i sugestie zastanawiam sie teraz pomiedzy DR650 RSE a XTZ660. pojemnosc, moc, osiagi itp praktycznie identyczne, no i masa-obydwa 195kg w stanie gotowym do jazdy. mysle ze to bedzie wystarczajace na poczatek. DR650 moze i byloby moim faworytem, ale napatrzylem sie juz w zyciu na typowe enduraki, teraz chce miec tez troche plastiku co sadzicie o wyborze pomiedzy DR650RSE a XTZ660? czego lepiej szukac?
dzk1990 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2012, 16:26   #28
kamilltee
 
kamilltee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 499
Motocykl: XTZ 750 ST 92 - z kratą, odliczam cały VAT :)
Przebieg: 65 000
kamilltee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 34 s
Domyślnie

czekaj czekaj - tu raczej nikt nie poleca starej RSE tylko SE (rocznik 96+)
to zupełnie co innego! RSE odpuść - (tak: miałem, lubiłem, "robiłem sam", sprzedałem z ulgą)
XTZ660 - zapraszam po raz kolejny na xtzclub.pl


widzę, że szukuje się kolejny bezsensowny watek "co wybrać" ... od sasa do lasa...
poczytaj to forum i forum advriders.pl ... takich tematów było już dziesiątki...
__________________
jest XTZ 750 ST Desert Rat - dla znajomych Paproch

SUPER TENERE - LEGENDA DAKARU http://passion4travel.pl/index.php/super-tenere-legenda-dakaru/
FB http://www.facebook.com/kamilltee
kamilltee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2012, 16:31   #29
kamilltee
 
kamilltee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 499
Motocykl: XTZ 750 ST 92 - z kratą, odliczam cały VAT :)
Przebieg: 65 000
kamilltee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sizyrk Zobacz post
Cytat jednego z naszych kolegów ( mam nadzieję , że sie nie obrazi):
Po paru latach na różnych motocyklach dam parę moich przemyśleń: - do jazdy we dwoje - dwa garnki - do jazdy długodystansowej - dwa garnki - im krócej tym bardziej jeden garnek - im dalej od cywilizacji tym mniej elektroniki - im gorsze paliwo tym ostrożniej z wtryskiem - im trudniejszy teren tym lżejsze moto i lepsze opony - im więcej bagażu tym bardziej Africa - im lepszy łącznik między podnóżkami a manetkami tym mniejsze znaczenie ma maszyna

Może to komuś pomoże w wyborze.

A teraz parę słów o ideologii i legendzie. Afryka do mnóstwa rzeczy się nie nadaje. Nie nadaje się na długie przeloty autostradowe, nie nadaje się na tor wyścigowy, nie nadaje się na tor motocrossowy, nie nadaje się do błota, nie nadaje się na kamienie, nie nadaje się w góry... Wszędzie jednak w tych miejscach widziałem Afryki. Nie twierdzę, że to najlepszy motocykl - są lepsze na tory, do błota, w góry. Ale ten wszędzie dawał radę. Nie twierdzę, że inne by nie dały. Po prostu nie widziałem tam tych motorków. Jest jakaś przyczyna: prawdopodobnie i ta o której ktoś tu napisał, że użytkownicy Afryk są bardziej skłonni do zabierania swoich motocykli tam gdzie być nie powinny. Tak, są na pewno bardziej rąbnięci. Tak się jednak dziwnie składa, że jeżdżą na Afrykach dobrzy ludzie, niekoniecznie zresztą najlepsi jeźdźcy. Wszędzie trafiają się dranie, ale środowiskowo afrykańczycy to najfajniejsza ekipa. Nie dlatego, że moja. Sam już jeżdżę suzuki DR, bo jestem już na Afrykę za słaby, nie udzielam się na afrykańskim forum, a w każdym razie nie częściej niż tutaj. Po prostu po kilku akcjach widzę, że afrykańczycy mają fajne serca, niezależnie zresztą od posiadanego sprzętu, większość moderatorów na tamtym forum przesuwa się innymi niż afryka motocyklami. Tam się najlepiej udają wszelkiego rodzaju akcje charytatywne, najłatwiej skrzyknąć ekipę, by pomóc komuś w potrzebie. To chyba tłumaczy trochę legendę tego motorka, która towarzysz mu w Polsce. A motocykl? Dla Was coraz częściej to kawałek żelaza, który potrafi Was podzielić zamiast połączyć. Pamiętajcie, że każdy z nas użytkuje ten motocykl inaczej. Jeden bardziej po czarnym, inny po zielonym. Jeden lubi szutry, inny błoto. Podziwiam Waszą odwagę do doradzania innym co powinni kupić, gdy tak niewiele wiecie o tych komu doradzacie. Ja Afryki nie polecam, ale środowisko na pewno tak. Ale przyjaciół poznaje się w biedzie, a tu biednych chyba niewielu I jeździć, a nie kłócić się!

Cytat zaczerpniety bez zgody uzytkownika, ale dla mnie - prawdziwy!!!!!!!
Piękny cytat z Sambora , wzięty z forum ADV z podobnego wątku
sam obiecałem go (wtedy) cytować gdy zacznie się zbytnie chwalenie własnego modelu i obrażanie innych modeli
__________________
jest XTZ 750 ST Desert Rat - dla znajomych Paproch

SUPER TENERE - LEGENDA DAKARU http://passion4travel.pl/index.php/super-tenere-legenda-dakaru/
FB http://www.facebook.com/kamilltee
kamilltee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2012, 19:05   #30
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 756
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 15 godz 7 min 18 s
Domyślnie

Dokładnie , zgadzam się z przedmówcą . A cytat malina
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
potrzebna pomoc w wyborze motocykla Ewela Inne tematy 32 04.03.2013 19:47


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.